שתף קטע נבחר

הסייעת פרסמה תמונה של בן 3 באינסטגרם: "שנאה גדולה כלפי הילד הזה"

צעירה העובדת כסייעת בצהרון בבאר יעקב העלתה לסטורי תמונה של ילד מהצהרון כשהוא בוכה וכתבה: "פיתחתי כלפי הילד הזה שנאה גדולה, הוא רק בוכה כל היום". אם הילד: "הייתי בשוק. איך אדם מסוגל לעשות דבר כזה?"

סייעת העלתה לאינסטגרם תמונה של ילד בוכה ()
אחד העוקבים התלונן במשטרה. הסטורי באינסטגרם של הסייעת

סייעת בצהרון בבאר יעקב העלתה שלשום (יום ג') לסטורי באינסטגרם תמונה שבה מצולם ילד מהצהרון, בן 3 בלבד, רוחץ את ידיו כשהוא בוכה. על התמונה היא כתבה משפט שלא ניתן להישאר אדישים אליו: "פיתחתי כלפי הילד הזה שנאה גדולה #רק_בוכה_כל_היום". למשפט הכל כך בעייתי הוסיפה הסייעת, צעירה בת 21, אימוג'י כועס.

 

אחד מעוקביה של הסייעת לא הצליח להתעלם מהסטורי המרושע ודיווח למשטרה. שם, איתרו את אם הילד, יצרו איתה קשר וביקשו ממנה להגיע לתחנת המשטרה.

 

"הקצין שהתקשר אליי אמר לי שהסייעת של הבן שלי פרסמה תמונה לא נעימה שלו, ושהוא בתור אבא לא היה רוצה שזה מה שיעשו לבן שלו", אמרה האם ל-ynet. "הוא ביקש שאגיע לתחנה. הגעתי וראיתי את התמונה, היא אפילו לא טרחה לטשטש את הפנים של הבן שלי. אני לא יכולה לתאר איך הרגשתי. הייתי בשוק, התחלתי לרעוד. עד עכשיו לא הצלחתי להתאושש, אני בסערת רגשות".

 

האם ציינה כי איננה מכירה את האזרח שגילה אחריות חברתית וניגש לתחנת המשטרה. היא מדגישה שאם לא היה עושה זאת, ייתכן שהיא כלל לא הייתה נחשפת לסטורי הזה, מפני שאינה עוקבת אחרי הסייעת באינסטגרם. "התקשרתי מיד למועצה וסיפרתי להם על המקרה, ובהמשך נמסר לי שהיא תזומן לשימוע לפני פיטורים. בנוסף היא קיבלה צו הרחקה ל-15 ימים. פניתי גם למנהלת הצהרון ולגננת. הן היו בהלם".

 

האם הוסיפה: "מי שלא יכול להתמודד עם ילדים, שלא יעסוק במקצוע. איך היא מסוגלת להעלות תמונה כזו ולכתוב שהיא שונאת את הילד? זה משהו שהוא כבד מידי. קשה לי להאמין שאדם מסוגל לעשות דבר כזה. הוא בסך הכל ילד תמים בן 3 וחצי".

עורך דין דרור דיין ()
"פרסום התמונה נועד להשפיל את הילד". עו"ד דרור דיין

עורך הדין של האם, דרור דיין, אמר כי "פרסום התמונה נועד להשפיל את הילד ולבזותו. מדובר בתמונה שמהווה הפרה של חוק הגנת הפרטיות ולשון הרע".

 

שירלי דרי, מנכ"לית "פנאי וקהילה" בבאר יעקב שאליהם שייך הצהרון, מסרה בתגובה: "אתמול בשעות הערב הובא לידיעתי כי סייעת באחד הצהרונים העלתה תמונה של אחד הילדים לסטורי באינסטגרם לצד מילים קשות, והיא נמצאת בחקירה בתחנת המשטרה. מיד יצרנו קשר עם ההורים למתן תמיכה מלאה. העובדת הורחקה ממקום העבודה והוזמנה לשימוע לפני פיטורין.

 

"חשוב לי לציין כי מעולם לא נתקלנו באירועים כדוגמת זה, ונתייחס לכך באפס סובלנות כלפי העובדים. אנו משקיעים שעות רבות בהדרכת הצוותים וברענון נהלים, ובשל האירוע החמור נבצע שוב רענון לכלל הצוותים. אנו מאמינים כי משטרת ישראל תחקור את האירוע עד תומו ותבצע את מלאכתה נאמנה. יצא מכתב לכל הורי הצהרון ואנו מצויים בקשר רציף עם המשפחה".


פורסם לראשונה 17/10/2018 21:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים