שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השופט אברהם טל קנס את מרים פיירברג בגלל שלטי בחירות

  המועמד למועצת העיר נתניה צביקה ליבר עתר לוועדת הבחירות נגד ראש העיר המכהנת מרים פיירברג בטענה שתלתה שלטים שעברו על מגבלות הגודל ובמקומות אסורים כמו גשר להולכי רגל

  ועדת הבחירות הורתה למרים פייברג המתמודדת על ראשות העיר נתניה ולסיעתה להוריד שלטים שנתלו בניגוד להוראת חוק דרכי התעמולה. בנוסף, הוועדה חייבה את פיירברג וסיעתה לשלם 3,000 שקלים לעותר. הוועדה הדגישה כי הכסף לא ייצא מקופת העירייה.

   

  השילוט מטעמה של פיירברג ()
  השילוט מטעמה של פיירברג

  השילוט מטעמה של פיירברג ()

  השילוט מטעמה של פיירברג ()
  שלטים של מרים פיירברג
   

  מגיש העתירה נגד פיירברג, צביקה ליב (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
  צביקה ליבר עתר נגד פיירברג(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)

  את העתירה לוועדת הבחירות הגישו המועמד למועצת העיר צביקה ליבר ורשימתו. בעתירה טען ליבר נגד פיירברג וסיעתה כי הם תולים שלטים העוברים על מגבלות הגודל ובמקומות אסורים כגון גשר להולכי רגל ומקומות ציבוריים רבים.

   

  פיירברג וסיעתה טענו באמצעות עורכי דינם כי ליבר לא מיצה את ההליכים כנדרש ולא המתין לתשובתם לפנייתו. עוד טענו כי יש לדחות את העתירה על הסף מכיוון שהעתירה נמסרה להם באופן לקוי לאחר שנשלחה למייל של ראש הסיעה, מייל שאינו נמצא בשימוש. עוד אמרו כי בעתירה לא פורטו הכתובות שבהן נתלו השלטים ולכן לא היה ניתן לטפל לאחר קבלת פנייתו של ליבר. הם ציינו כי הם מטמיעים את החוק בקרב פעילי השטח שלהן, הם איתרו שישה שלטים והסירו אותם.

   

   

  בהחלטה קבעה נשיא בית משפט המחוזי ויו"ר ועדת הבחירות האזורית מרכז-דרום, השופט אברהם טל, כי פיירברג וסיעתה לא סתרו את טענות העותרים כי ניתלה על ידם שילוט מפר ואף טענו כי הסירו אותו לפני הדיון. השופט הורה בצו לפיירברג ולסיעתה להסיר שלטים שנתלו בניגוד לחוק תוך יומיים. השופט כאמור חייב את פיירברג וסיעתה לשלם 3,000 שקלים לליבר ולסיעתו.

   

  בעתירה טען ליבר נגד העירייה ומינהל האכיפה שהם מפלים בין המועמדים בגלל מעמדה של פיירברג כראש העיר. השופט קבע כי לא הוכח שהייתה אפליה אך הדגיש כי על הרשות המקומית למנוע תלייה של שילוט שמפר את חוק דרכי התעמולה. השופט הורה ליועץ המשפטי של העירייה לגבש נוהל מהיר להסרת שילוט מפר מיוזמתו ולפי תלונות בין אם מדובר בשילוט של ליבר של פיירברג וסיעתה או כל מתמודד אחר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים