שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: "אחד ממחסלי העיתונאי נהרג בתאונה מסתורית"
  עיתון טורקי דיווח שאחד מ-15 הסעודים ששהו בקונסוליה באיסטנבול כשג'מאל חשוקג'י נעלם נהרג בתאונה, אך לא מסר פרטים נוספים. לפי הדיווח הוא היה קצין בחיל האוויר הסעודי, וייתכן שמישהו רצה "להשתיק" אותו

   

  משעל סעד מ. אלבוסתאני אחד ה מחסלים של העיתונאי הסעודי המשטר ג'מאל חשוקג'י ב טורקיה (מתוך העיתון הטורקי
  לא נמסרו פרטים על התאונה המסתורית שבה נהרג. משעל סעד מ. אלבוסתאני(מתוך העיתון הטורקי "יניס פאק")

  אחד החשודים בהיעלמותו של העיתונאי הסעודי מתנגד המשטר ג'מאל חשוקג'י נהרג בתאונה מסתורית. כך דיווח הבוקר (ה') העיתון הטורקי "יניס פאק". משעל סעד מ. אלבוסתאני, אחד מ-15 הסעודים שהיו בקונסוליה באיסטנבול כשחשוקג'י נעלם ב-2 באוקטובר, היה קצין בחיל האוויר של הממלכה.

   

  לא פורסמו פרטים על אודות התאונה שבה נהרג אלבוסתאני, ולא ידוע מתי והיכן התרחשה. בעיתון הטורקי רמזו לכך שייתכן שמישהו רצה "להשתיק" אותו.

   

  עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

   

  סעודיה ג'מאל חשוקג'י עיתונאי סעודי נעלם ב קונסוליה איסטנבול טורקיה חשד שנרצח (צילום: AP)
  ייתכן שהרוצחים השתמשו בחומצה כדי להעלים את גופתו. חשוקג'י(צילום: AP)

  אתמול דיווחו "ניו יורק טיימס" ו-CNN כי אחד מ-15 המחסלים של חשוקג'י שטורקיה פרסמה את תמונותיהם נצפה בעבר מלווה כמה פעמים את יורש העצר הסעודי בן סלמאן במסעותיו לחו"ל. בין השאר נראה האיש, מהר עבד אל-עזיז מוטרב, יורד עם בן סלמאן ממטוסים בפריז ובמדריד וניצב לידו בביקורים ביוסטון, בבוסטון ובאו"ם. ב-CNN דווח כי מוטרב מקורב מאוד לבן סלמאן.

   

  פרשת חשוקג'י  - העדכונים האחרונים:

  הטור האחרון של חשוקג'י: "העולם הערבי ניצב בפני מסך ברזל"

  הקונסול לרוצחי חשוקג'י: "תעשו את זה בחוץ, אני אסתבך"

  "שמעו מוזיקה וביתרו": הגרושה, הארוסה והמחוסל

   

  לפי הדיווח ב"ניו יורק טיימס", העיתון הצליח לגלות שלפחות תשעה מ-15 החשודים שטורקיה סימנה עבדו בכוחות הביטחון של סעודיה או במוסדות ממשל סעודיים, וששלושה מהחשודים משתייכים לצוות האבטחה של בן סלמאן. אם הדיווחים הללו נכונים הם מחלישים את הסיכוי שבן סלמאן לא ידע על רצח חשוקג'י, כפי שהוא טוען.

   

   

  ב"יניס פאק" דווח אתמול כי בהקלטת שמע שהגיעה לידי כוחות הביטחון של טורקיה ושמתעדת את הרצח נשמע הקונסול הסעודי מוחמד אל-אוטייבי בכבודו ובעצמו משוחח עם צוות החיסול שהגיע מריאד על מה שהמחסלים מתכוונים לעולל לחשוקג'י. לפי הדיווח, חשוקג'י הובל ללשכת הקונסול מעט לאחר כניסתו לקונסוליה, וכמעט מיד לאחר כניסתו ללשכה החלו הסוכנים הסעודים להכות ולענות אותו.

   

  העיתון הטורקי דיווח כי בהקלטות נשמע הקונסול אל-אוטייבי אומר לסוכנים: "תעשו את זה בחוץ. אתם תסבכו אותי". אחד מהם נשמע משיב לו: "אם אתה רוצה לחיות כשתחזור לסעודיה, שתוק". לפי הדיווח, הסוכנים קטעו את אצבעותיו של חשוקג'י, ערפו את ראשו וביתרו את גופתו. ב"סקיי ניוז" דווח כי אחת האפשרויות שנחקרות היא שהרוצחים הסעודים השתמשו בחומצה כדי להעלים את גופתו של חשוקג'י.

   

  ג'מאל חשוקג'י סעודיה טורקיה ארה
   

  ב"ניו יורק טיימס" הדגישו כי פרטי ההקלטה שנחשפו בעיתון הטורקי לא היו מתפרסמים ללא אישור של ממשלת טורקיה, הנהנית משליטה כמעט מוחלטת בתקשורת הטורקית, ולפיכך אפשר לפרשם כניסיון של טורקיה הרשמית להגביר את הלחץ על ריאד. הקונסול אל-אוטייבי עזב את טורקיה שלשום אחר הצהריים, ואתמול נכנסו החוקרים לביתו באיסטנבול בניסיון למצוא ראיות שישפכו אור על שאירע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA , מתוך העיתון הטורקי "יניס פאק"
  חשוקג'י (מימין) ואלבוסתאני
  צילום: EPA , מתוך העיתון הטורקי "יניס פאק"
  מומלצים