שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הצעת חוק: הגנה לחברי מועצות מתביעות דיבה
  על פי הצעת חוק של חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון, תינתן חסינות לחברי מועצות מקומיות מפני תביעות דיבה, על דברים שייאמרו במסגרת תפקידם. כיום רק חברי הכנסת נהנים מהגנה כזו

  האם גם חברי מועצות מקומיות יהיו חסינים מפני תביעות דיבה בשל התבטאויות או עמדות שהשמיעו במסגרת תפקידם? ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת חוק שהגישה ח"כ יפעת שאשא-ביטון (כולנו), המבקשת להכניס תיקון בפקודת הנזיקין ולפיה תוענק הגנה לחברי מועצות מקומיות מפני תביעות דיבה על דברים שנאמרו במסגרת תפקידם, וזאת בדומה לעובדי ציבור וחברי כנסת.

  ח
  ח"כ יפעת שאשא ביטון, יוזמת החוק (צילום: אסף בר שי)
   

  "מטרת הצעת החוק היא להעניק הגנה לחברי מועצות מקומיות מפני תביעות המוגשות על ידי חברי מועצה אחרים או מצד ראש המועצה עצמו, בשל הבעת עמדה או התבטאות שנאמרה במסגרת תפקידם", נכתב בהצעת החוק.

   

  "המצב כיום אינו מאפשר לאותם נבחרי ציבור לומר את דעתם באופן אישי בלי שיחששו מהגשת תביעה, או איום בהגשת תביעה נגדם. מעבר לפגיעה בחופש הביטוי של חברי המועצה ופגיעה במנגנון הבקרה של המועצה, המצב כיום פוגע בעקרונות הדמוקרטיה וחמור מכך - פוגע בכל אחד מבוחריו של חבר המועצה אשר נבחר להשמיע את קולם".

   

  עינב בר כהן, חברת מועצת עיריית ירושלים (תנועת התעוררות) אמרה: "אני סבורה כי מדובר בכלי הכרחי וחשוב לפעילותם הבטוחה והענפה של חברי המועצה. חוק זה יאפשר מרווח פעולה רחב יותר במסגרת תפקידם ושליחותם, כדי שישרתו נאמנה את הציבור, כדי לחשוף את האמת, להגן על האינטרסים של התושבים ולחזק את אמון הציבור בשלטון המקומי".

   

  הצעות חוק זהות כבר הוגשו בעבר ואחת מהן היא של חברי הכנסת תמר זנדברג ומיקי רוזנטל, אולם היא טרם התקדמה בהליכי החקיקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים