שתף קטע נבחר

נוסע משחזר את רגעי התאונה שבה נהרגה משפחה: "האוטובוס התנדנד מצד לצד"

נסיבות התאונה שבה נהרגו אישה, בעלה ובתם התינוקת בת החצי שנה בכביש 90 עדיין בחקירה. נהג האוטובוס, שנפצע קל, סיפר על בעיה במערכת ההיגוי. דן בונבידה, אחד מנוסעי האוטובוס, שחזר את השניות הדרמטיות: "האוטובוס התחיל להתנדנד מצד לצד, ואז שמענו חבטה"

 

 

 

במשטרה ממשיכים לחקור את התאונה הקטלנית שבה נהרגו אישה, בעלה ובתם התינוקת בת החצי שנה. טרם הותר לפרסום שם ההורים, בני 28, ובתם התינוקת - תושבי יישוב בצפון. דן בונבידה, מנוסעי האוטובוס שהסיע עובדי מלונות בים המלח, סיפר כי "האוטובוס התחיל להתנדנד מצד לצד, ואז שמענו חבטה. מכה. הנהג התקשר ואמר 'עשיתי תאונה'".

 

  

זירת התאונה (צילום: תיעוד מבצעי מד
האוטובוס הפוגע (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

זירת התאונה (באדיבות משה מזרחי)
זירת התאונה(באדיבות משה מזרחי)

 

זירת התאונה (צילום: דן בונבידה)
(צילום: דן בונבידה)

מקום התאונה ()

הוא שחזר את האירוע ואמר כי לאחר תנודות רבות שהורגשו באוטובוס, הרגישו הנוסעים את פגיעת האוטובוס ברכב שבו הייתה המשפחה. "האוטובוס התחיל לזוז מצד לצד, ואני לא ראיתי איפה אנחנו בכביש. אמרתי שעוד שנייה, לפי התזוזות האלו, אנחנו עפים לקיבינימט. הרגשנו פתאום איזו חבטה כזו והאוטובוס נעצר. חשבנו שנתקענו, הייתה סוג של בהלה בהתחלה. רצינו לשבור את האוטובוס עם הפטישים האדומים שיש באוטובוס.

 

"היו קצת הלם ולחץ. התמונות שנראו אחר כך היו נורא מורכבות. רציתי יחד עם עוד כמה נוספים לרדת לסייע לאוטו הפגוע אבל המשטרה סירבה. רצינו לראות אם אפשר לחלץ מישהו מהרכב, אבל הם לא ממש רצו שנעשה את זה עד הגעת צוותי הרפואה", סיפר.

 

איך הנהג שלכם הגיב?

"כמו כולם, בהלם וזהו. אירוע לא פשוט. הוא אמר שהוא התקשר למישהו ושהוא עשה תאונת דרכים והיה מאוד מאוד בהלם, לחוץ".

 

האוטובוס של "אגד היסעים", שעליו 50 נוסעים, יצא מדימונה לכיוון מלונות ים המלח. כשלושה קילומטרים לאחר צומת נאות הכיכר דיווח הנהג כי שמע פיצוץ בגלגל. הוא התנגש ברכב שבו היו הגבר, האישה ובתם התינוקת. שוטרי מרחב נגב שהוזעקו למקום יבדקו את דברי הנהג, שסיפר על כשל במערכת ההיגוי ועל הפיצוץ ששמע. בחברת אגד חזרו על הטענה שהאוטובוס סטה מנתיבו כתוצאה מפיצוץ בצמיג, אולם טענה זו טרם התבססה בחקירת המשטרה, שכאמור נמשכת.

 

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי מתחילת השנה נהרגו בכבישים 231 בני אדם. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו עד ליום זה 301 בני אדם. מתחילת החודש נהרגו 21 בני אדם, ואילו חודש אוקטובר 2017 הסתיים כולו עם 32 הרוגים. 25 מבין ההרוגים בתאונות דרכים קטלניות השנה נהרגו בתאונת דרכים שבה היה מעורב אוטובוס.

 

עוד עולה מנתוני הרלב"ד כי התינוקת שנהרגה בתאונה היא השישית שנהרגה השנה בתאונות דרכים ברחבי הארץ. זוג ההורים שנהרגו בתאונה הצטרפו לעוד 96 בני אדם בטווח הגילים 64-25 שמצאו את מותם בתאונות דרכים השנה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
האוטובוס הפוגע
צילום: תיעוד מבצעי מד"א
מומלצים