שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  דן מרגלית התפטר מעיתון "הארץ"

  על רקע התחקיר נגד דן מרגלית ובו נטען כי הוא הטריד מינית לפחות חמש נשים, העיתונאי התפטר מעיתון "הארץ". "לאור הסערה החלטתי להשעות את עצמי מפעילותי העיתונאית", כתב

  אחרי טענות של עיתונאית על הטרדות מיניות - דן מרגלית התפטר מעיתון "הארץ", והיום (ה') לא פורסם טורו בעיתון. מרגלית כתב בחשבון הטוויטר שלו: "לאור הסערה שקמה החלטתי להשעות עצמי מפעילותי העיתונאית. כבר ביום שלישי בבוקר הודעתי לעורך הארץ אלוף בן על התפטרותי מהעיתון".

   

   

  בתחקיר שפורסם אתמול בעיתון, נטען כי מרגלית הטריד בעבר מינית חמש נשים שהכיר על רקע מקצועי, בכלי התקשורת שעבד בהם. ארבע מהן סיפרו ל"הארץ" שהוא ניצל את מעמדו ואף תקף אותן מינית. לדבריהן, ההטרדות קרו בסוף שנות ה-80 וראשית שנות ה-90.

   

   

  דן מרגלית (צילום: אוהד צויגנברג)
  דן מרגלית(צילום: אוהד צויגנברג)

  מאז הפרסום הצטברו תלונות נוספות בהן גם של עיתונאית "ידיעות אחרונות" אורלי אזולאי שטענה כי מרגלית תקף אותה מינית בעת שהתארחה בתוכנית הטלוויזיה "פופוליטיקה" ששודרה בערוץ הראשון.

   

  מרגלית אמר ל"הארץ" כי "אין ממש בטענות באשר לאירועים שנטען כי התרחשו לפני יותר מ-30 שנים. אין בכוונתי להקדיש את שארית שנותיי לוויכוח חסר כל סיכוי בעת הזאת ובאווירה הרווחת".

   

  לפי הפרסום, אחת הנשים בהן מדובר היא חנה קים, לשעבר עיתונאית ב"העיר", "חדשות" וב"הארץ". בפוסט שפרסמה לאחרונה ברשתות סיפרה את סיפורה מבלי לחשוף את שם המטריד: "הוא היה עיתונאי בכיר וסקופר מוביל, אני הייתי עיתונאית צעירה שפעם-פעמיים בשבוע נסעה לכנסת כדי לכתוב את הטור שלה. הוא נכנס אליי לאחד מחדרי העיתונאים בכנסת, סגר את הדלת, הוציא את המה-שמו שלו, ונדחף אליי בכוח. בעודי מנסה לדחוף אותו בחזרה (זה לא היה קל כי הוא היה אז כבד-משקל), פתח את הדלת עיתונאי בכיר אחר, חבר שלו, כחכח בגרונו, ובכך תם ניסיון האונס. מאז קראתי מדי פעם את הגינויים הצבועים שלו נגד סוטי ומטרידי־המין. כמעט כל יום שואלת את עצמי למה לא התלוננתי".

   

  לפי "הארץ", קים לא הייתה היחידה ודפוס הפעולה היה דומה. אורית שוחט, עיתונאית לשעבר ב"הארץ", סיפרה כי מרגלית דחף אותה ונצמד אליה בשני מקרים. עיתונאית נוספת שלא הזדהתה בשמה סיפרה גם היא כי כשהייתה בשנות ה-20 לחייה מרגלית נצמד אליה ערב אחד במערכת "הארץ", נגע בה וניסה לנשק אותה. עיתונאית אחרת שעבדה עם מרגלית גם היא "בהארץ", סיפרה כי ניהלה עמו מערכת יחסים חברית, עד שהגיעה פעם אחת לדירתו והוא התפשט במטרה לשכב עמה - ללא שיתוף פעולה מצידה. עיתונאית בכלי תקשורת אחר שעבדה עם מרגלית סיפרה כי הטריד אותה מילולית במהלך פגישה בבית קפה.

   

  מרגלית (80) הוא עיתונאי ותיק ובכיר שעבד במערכות תקשורת רבות בישראל. בפברואר השנה זכה באות אביר השלטון בקטגוריית מפעל חיים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  דן מרגלית
  צילום: אוהד צויגנברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים