שתף קטע נבחר

סטודנטים בניו יורק נגד קיסינג'ר: "תירקב בגיהנום"

סטודנטים הפגינו במהלך נאומו של מזכיר המדינה לשעבר בן ה-95, והאשימו אותו בפשעי מלחמה ובפשעים נגד האנושות. האוניברסיטה: "על נואם שהזמנו אלינו להישמע ללא הפרעות"

סטודנטים באוניברסיטת ניו יורק הפריעו בבוטות להרצאתו של מזכיר המדינה האמריקני לשעבר הנרי קיסינג'ר. הסטודנטים קראו לעברו "תירקב בגיהנום" והאשימו אותו בביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות.

קיסינג'ר מקבל נובל. "פושע מלחמה, תירקב בגיהנום" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קיסינג'ר מקבל נובל. "פושע מלחמה, תירקב בגיהנום"(צילום: AFP)

קיסינג'ר (95), ששימש כיועץ לביטחון לאומי וכמזכיר המדינה בממשלי ניקסון ופורד, הוזמן להרצות בבית הספר לעסקים של האוניברסיטה במסגרת אירוע לציון 45 שנה לקבלת פרס הנובל לשלום. המפגינים קטעו כמה פעמים את הרצאתו והאשימו אותו בביצוע פשעי מלחמה בווייטנאם, קמבודיה, צ'ילה וארגנטינה.

 

 

 

 

 

מפגין אחד קרא: "הנרי קיסינג'ר, בשם בית המשפט הפלילי העולמי - אתה פושע מלחמה. ביצעת רצח עם נגד אנשי העולם". מפגין אחר צעק: "יש לך דם על הידיים. מה עם אזרחי צ'ילה? תחיה עם התוצאות של מה שעשית", ואחר קרא לעבר במת הנאומים: "מגיע לך להיכלא ולהירקב בגיהינום". אנשי אבטחה הוציאו את כולם מהאולם, אך הפרות הסדר נמשכו.

 

קודם לנאום, כמה קבוצות סטודנטים ביטלו את הגעתם לאירוע בטענה ש"נוכחותו של קיסינג'ר שחוגג בציבור דיפלומטיה חכמה, ביטחון לאומי וענייני חוץ - מתועבת".

 

בתגובה נמסר מהאוניברסיטה כי "החלפת רעיונות ותפיסות עולם שונות היא ערך יסוד בבית הספר. נואם שהוזמן על ידינו צריך להישמע ללא הפרעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים