שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  לאחר ביטול המיזוג: יקוצץ שכר עובדי ערוץ 10

  מנכ"ל ערוץ 10 הודיע על קיצוץ של עד 15% בשכר העובדים. "ערוץ עשר מורגל לשרוד תקופות ארוכות מאוד עם 'לחם צר ומים לחץ', מה שמתחרינו, שיושבים על סיר הבשר, מתקשים מאוד לעשות", אמר. כמו כן, בגלל הודעת ביטול המיזוג רשת תפטר 50-60 עובדים

  אחרי הודעת ביטול המיזוג של רשת בעקבות הסחבת באישורו אצל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו - ערוץ עשר שוב נלחם על חייו. באסיפת עובדים שכינס היום (א'), מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי הודיע כי שכרם של כלל העובדים יקוצץ. לפי התוכנית שהציג, מדובר בקיצוץ של עד 15% בשכר העובדים למשתכרים מעל 6,500 שקלים. השלכה נוספת של ביטול המיזוג היא פיטוריהם הצפויים של 50-60 עובדים ברשת.

   

  יוסי ורשבסקי (צילום: נועם מושקוביץ)
  יוסי ורשבסקי. "אם יש גוף שמורגל במאבקים צודקים - זה ערוץ 10"(צילום: נועם מושקוביץ)

  "ערוץ עשר מורגל לשרוד תקופות ארוכות מאוד עם 'לחם צר ומים לחץ', מה שמתחרינו, שיושבים על סיר הבשר, מתקשים מאוד לעשות. אנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה", אמר ורשבסקי לעובדים, והפנה אצבע מאשימה לרשות השנייה: "מיום הכרזת המיזוג עשינו כל מאמץ כדי לקדם אותו – גם ביחסים שהיו פחות נוחים לנו. לאחר עבודה מקצועית ומהירה של הרשות להגבלים עסקיים לאשר את המיזוג, חשבנו שהתהליך, הטבעי והנכון לשוק, יאושר בסופו של דבר על ידי הרשות השנייה. הופתענו מאוד מהעמדה הנחרצת והלא עניינית שהציגה יושבת ראש הרשות השנייה, יוליה שמאלוב ברקוביץ', נגד המיזוג. ככל שניסינו להסביר לה שהשוק אינו יכול לשאת שלושה שחקנים – היא רק הלכה והתבצרה בעמדתה".

   

  עוד הבטיח ורשבסקי כי הקיצוץ יהיה מוגבל בזמן, והוסיף כי עמדו בפניו, בפני ועד העובדים ובעלי המניות שתי אפשרויות - הראשונה היא סגירת הערוץ והשנייה תוכנית קיצוצים. "ביום שני שעבר הודיעה 'רשת' כי בכוונתה לפרוש מהמיזוג. עוד קודם – בעלי המניות של ערוץ עשר הזרימו כסף רב על מנת להגיע אל המיזוג, ולא רואים שום תועלת בהחזקת החברה ללא מיזוג. לכן בהתייעצות ממושכת עם ועדי העובדים לא נותרה לנו ברירה אלא להביא תוכנית הישרדות, שתנסה להבטיח את עתידו של הערוץ ואת העתיד של כולנו – המשמעות היא קיצוץ שכר לכולנו – עובדים ומנהלים, בצורה פרוגרסיבית שמתחשבת בעובדים בעלי השכר הנמוך, ותאפשר יחד עם בעלי המניות המשך פעילות לערוץ.

   

  "לצערנו, התוכנית הזו אינה הפתרון הנכון לכשלי השוק – היא פוגעת קודם כל בצופינו ובתכנים שאנחנו מביאים אל הציבור, בנו העובדים ובבעלי המניות - וחבל שלכך התגלגלנו. עם זאת, אם יש גוף שמורגל במאבקים צודקים וממושכים כאלה – זה ערוץ עשר. גם במאבק הזה, בעיקר במאבק הזה – עובדי ערוץ עשר, ההנהלה ובעלי המניות שותפים למשימה – להמשיך לקיים את הערוץ שכולנו אוהבים כל כך".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא קרן
  יוסי ורשבסקי
  צילום: גיא קרן
  לאתר ההטבות
  מומלצים