שתף קטע נבחר

גיבורים: צללו למעמקי הביוב - ושחררו את הסתימה

רשות המים בדרום קרוליינה נאלצה לשלוח צוללים לעומק של 30 מטרים, שבמשך יומיים חילצו כדורי ענק של מגבונים לחים מהמשאבות. המבצע הועלה לרשת: "פרסמנו את התמונה באיכות ירודה - לטובתכם האישית"

 

צוללים ביוב מגבונים סתימה צ'רלסטון דרום קרוליינה (צילום: AP)
"לא הריחו דבר". צוללים בביוב(צילום: AP)

 

צוללים בשירות רשות המים בצ'רלסטון בדרום קרוליינה בילו יומיים שלמים במעמקי צינורות הביוב. הצוללים האמיצים הגיעו לעומק של עד 30 מטרים - ושחררו אט-אט סתימת ענק במשאבות שנוצרה ממגבונים לחים.

 

צוללים ביוב מגבונים סתימה צ'רלסטון דרום קרוליינה (צילום: AP)
מגבונים שחולצו מהביוב(צילום: AP)

רשות המים המקומית העלתה לחשבון הטוויטר שלה תמונות של כדורי המגבונים הענקיים שחולצו מהביוב. "העלנו את התמונה באיכות ירודה - לטובתכם האישית", נכתב. הרשות הזכירה לתושבים כי אין להשליך לאסלה מגבונים לחים, משום שהם לא מתפרקים במים, וכי יש להשליכם לפח האשפה.

 

הצוללים בילו את הזמן בביוב כשהם מחוברים למכלי חמצן, ולכן הם לא הריחו דבר. עם זאת, ברגע שהם עלו בחזרה - הם עברו מקלחת אקונומיקה כשהם עדיין בחליפות הצלילה.

 

למרות המסר החינוכי בנוגע למגבונים, מנהל הרשות אנדי פייריי הודה כי הם לא היו הגורם העיקרי לסתימה. הבעיה במשאבה החלה מוקדם יותר החודש לאחר שהרשות ניסתה להיערך לקראת

הוריקן "מייקל" שהכה בארצות הברית. בשל כמויות המים הגדולות שהיו צפויות, הרשות הזרימה פחות מים למשאבות - כדי למנוע הצפות וכדי להשתמש במי הגשם הרבים לטובת מערכות המים. עם זאת, הגשמים הרבים לא הגיעו כמצופה - והמשאבות שאבו לתוכן את המוני המגבונים במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים