שתף קטע נבחר

אישה הוכשה למוות בידי נחש ליד בנימינה

בבית החולים הלל יפה בחדרה נקבע מותה של נג'יה ג'בלאווי (70) מג'סר א-זרקא, שהוכשה במהלך קטיף פרי הדר מדרום לבנימינה

 

נג'יה ג'בלאוי נהרגה בהכשת נחש ()
נג'יה ג'בלאווי

נג'יה ג'בלאווי (70) מג'סר א-זרקא מתה בצהריים (יום ב') לאחר שהוכשה בידי נחש בשטח פתוח מדרום לבנימינה במהלך קטיף פרי הדר. היא הובהלה לבית החולים הלל יפה בחדרה, שם נקבע מותה.

 

צוותי מד"א ממרחב שרון הוזעקו לטפל באישה שנמצאה מחוסרת הכרה ובמצב אנוש. הצוותים מסרו שמצאו סימני הכשה בידה.

 

חובש בכיר במד"א ירון משיח סיפר: "הגעתי עם האמבולנס לתוך המטע. האישה שכבה בסמוך לעצים כשהיא מחוסרת הכרה במצב קריטי. ביצעתי במהירות בדיקות רפואיות ראשוניות והתחלתי לבצע פעולות החייאה יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום תוך שימוש בתרופות וכאשר מצבה איפשר זאת, פינינו אותה תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבית החולים".

 

מאות מתושבי ג'סר אזרקא הגיעו לביתה של ג'בלאווי עם היוודע דבר מותה. בנה, דיאב ג'ובראן, סיפר על אישה חזקה שעבדה קשה לפרנסת משפחתה: "היא עבדה במרץ כל יום. מדובר באם ל-11 בנים ובנות, וסבתא ליותר מ-20 נכדים. החיים בלעדיה לא שווים כלום. היום בבוקר דיברתי איתה בפעם האחרונה, היא נתנה לבני כסף על מנת לתמוך בלימודי הרפואה שלו".

 

אריה צ'יפקיס, חובש באיחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה, סיפר: "האישה הייתה ללא דופק ונשימה והתחלתי בביצוע פעולות החייאה תוך כדי שהצטרפו אליי חובשים נוספים. לאחר מכן היא פונתה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים תוך כדי המשך פעולות החייאה במצב אנוש".

הצפע המצוי הוא אחד הנחשים הנפוצים והארסיים בישראל. הוא מגיע לאורך של כמטר ושלושים סנטימטר, טורף מכרסמים, בעלי כנף וזוחלים, ביניהם גם נחשים ולטאות. הצפעים שמחפשים את מזונם מגיעים גם לקרבת מגורי אדם ועלולים לסכן את בני האדם בהכשה.

 

הצפעים מתכוננים לאכילה אחרונה לקראת החורף הקרב ופעילים יותר מאשר חודשי הקיץ החמים, גם בשעות היום, במהלכן הם מחפשים אחר מזון בדמות עכברים וחולדות או אחר מקורות מים.

 

במאי השנה הוכש מחמוד עבוד (40) מעילוט על ידי נחש צפע בביר אל-מכסור שבגליל התחתון. הוא פונה אז לבית החולים רמב"ם בחיפה, וכעבור יומיים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

בהכנת הידיעה השתתף ארז ארליכמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים