שתף קטע נבחר

"אנחנו אחים שלכם": הילדים האמריקנים לא מאבדים תקווה

הקרע שהולך וגדל בין יהדות ארה"ב לישראל מדאיג גם את דור העתיד, ולכן החליטו ילדים יהודים אמריקנים להצטלם לקמפיין של קרן משפחת רודרמן שכולו ערבות הדדית: "יהודי ארה"ב תרמו רבות לישראל, אך הדבר החשוב ביותר שהם תורמים זה את הבנים שלהם, לצבא. בבקשה תהיו נחמדים אליהם"

בשיתוף קרן משפחת רודרמן

 

 

העתיד הוא בילדינו – הם אלו שפתוחים יותר לנסות ולהתנסות, הם אלו שמגלים מחדש את העולם והם אלו שיכולים לנקות את משקעי העבר, אם רק נאפשר להם. בשנה האחרונה דובר לא מעט על התרחקות בין יהדות ארה"ב לישראל, תהליך שהולך וגובר ויוצר קרעים בחיבור שהיה, מאז ומעולם, ייחודי לעם שלנו ושנבנה בעזרת היסטוריה משותפת ועל אחווה וערבות הדדית. בניסיון לעצור את ההתרחקות הזו התייצבו ילדים בגילאים שונים - דור העתיד של יהודי ארה"ב - לקמפיין שכל כולו גילוי מחדש של הקשר הייחודי הזה – אמרנו כבר שילדים יכולים לבנות מחדש הכל.

 

את הקמפיין יזמה קרן משפחת רודרמן הפועלת לחיזוק הקשר בין ישראל ליהדות ארה"ב במטרה להוביל לאיחוד שורות בבניית ערכים משותפים וחיזוק הקשר. "יותר מדי פעמים השיח בין ישראל ליהודי ארצות הברית הוא שיח של ניהול משבר – גם מדברים על נושאים נפיצים וגם עושים זאת רק כשאין ברירה וחייבים לדבר", מסבירה שירה רודרמן, מנכ"לית הקרן. "הגיע הזמן לשנות את צורת החשיבה שלנו. שתי הקהילות היהודיות הגדולות בעולם צריכות לנהל שיח מתמיד, על שלל נושאים, ולא להיפגש רק בלית ברירה.

 

"אין דוגמה מוחשית יותר לכך שיהודי ארצות הברית רוצים בטובת ישראל מהתמיכה וההתגייסות של הקהילה לטובת המדינה היהודית היחידה בעולם. תמיכה זו באה לידי ביטוי בכל יום, בדמות אלפי הצעירים הנמצאים בארץ בשירות צבאי, בלימודים או לפרקי זמן קצרים יותר. בכדי לשמור על קהילה יהודית חזקה בארצות הברית יש צורך בישראל חזקה, ובשביל שישראל תהיה חזקה יש צורך בקהילה חזקה. אנחנו זקוקים זה לזה, ועל כן, על שני הצדדים לעבוד יחד כדי לבסס חזון ועתיד משותף". 

 

בשיתוף קרן משפחת רודרמן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כולנו אחים
צילום: shutterstock
שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן
מומלצים