שתף קטע נבחר

בג"ץ קבע: הבכיר החרדי לא יוכל להתמודד לראשות העיר אלעד

אחרי שכיהן כראש העיר ביתר עילית וכסגן ראש העיר ירושלים, כשל יצחק פינדרוס בניסיונו להתמודד על ראשות העיר אלעד. שופטי העליון הותירו על כנה את החלטת בית המשפט המחוזי בעניין המועמד המשותף של דגל התורה וש"ס, משום שמרכז חייו של פינדרוס אינו בעיר החרדית

 

יצחק פינדרוס (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות, דן בלילטי)
יצחק פינדרוס(צילום: ארכיון ידיעות אחרונות, דן בלילטי)

שופטי בית המשפט העליון דחו היום (ב') את העתירה שהגיש יצחק פינדרוס לבג"ץ נגד ההחלטה שלא לאפשר לו להתמודד בבחירות לראשות העיר אלעד. בכך קבעו השופטים כי הם מותירים על כנה את פסיקת בית המשפט המחוזי בלוד למנוע את התמודדותו של פינדרוס באלעד, מכיוון שמרכז חייו אינו בעיר החרדית.

 

פינדרוס היה מועמד של ש"ס ודגל התורה לראשות העיר אלעד. עד לא מכבר הוא שימש סגן ראש העיר ירושלים ועבר באחרונה לאלעד כדי להתמודד בה.

 

בעתירה שהגיש לבית המשפט המחוזי, טען יו"ר הבית היהודי באלעד, שי נתן, כי פינדרוס אינו תושב אלעד. בית המשפט המחוזי קיבל את העתירה, ובעקבות כך ניסה פינדרוס להסתייע בבג"ץ. פסק הדין בעניינו ניתן ללא נימוקים, והם יימסרו בהמשך.

 

פינדרוס, מהנציגים הבולטים של תנועת דגל התורה בפוליטיקה המקומית, כיהן בעבר כראש העיר החרדית ביתר עילית ועד לאחרונה כסגן ראש העיר ירושלים. לקראת הבחירות שיהיו בשבוע הבא הוא העתיק את כתובת מגוריו לאלעד הסמוכה לראש העין, והגיש מועמדות לראשות העיר - מול ישראל פרוש (בנו של סגן השר מאיר פרוש) שמכהן בה כיום.

 

לשם ההתמודדות של פינדרוס פרשה דגל התורה, המייצגת את הזרם החרדי הליטאי (בראשות ח"כ משה גפני), מיהדות התורה, המפלגה המשותפת של החרדים האשכנזים ב-30 השנים האחרונות, וכרתה ברית פוליטית עם ש"ס - באלעד וברשויות מקומיות נוספות. פרוש, אפוא, הוא מועמד אגודת ישראל, הזרם החסידי (בראשות סגן השר יעקב ליצמן). פינדרוס היה אמור להתמודד מטעם דגל התורה ולזכות בתמיכת ש"ס, ובתמורה בערים אחרות (כגון בית שמש) לא תציב מפלגתו מועמד ותתמוך בנציג הספרדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות, דן בלילטי
פינדרוס
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות, דן בלילטי
מומלצים