שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דרמה בפרשת ראשי הפשע: "הנאשם הנעלם נמלט כנראה לחו"ל"
  גולן אביטן, היחיד בפרשה 512 שסירב לחתום על הסכם טיעון ובכך כנראה סיכל את העסקה כולה, נעלם לפני שבועיים - לאחר ביקור אצל רופא שיניים באשדוד. סנגורו חשש לחייו, אבל בפרקליטות מעריכים כעת כי אביטן - שנאשם בקניית השלטים למטען החבלה בפיגוע הפלילי בת"א ב-2003 - ברח מהארץ


  גולן אביטן. נעלם לפני שבועיים (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
  גולן אביטן. נעלם לפני שבועיים(צילום: יריב כץ)

  שבועיים לאחר שנעלם לאחר ביקור אצל רופא שיניים , מעריכים בפרקליטות - הנאשם בפרשה 512 ברח לחו"ל. כוחות משטרה גדולים פתחו לפני שבועיים בחיפושים אחר גולן אביטן, הנאשם היחיד בפרשה שלא הסכים לחתום על הסדר טיעון - ובכך מנע את העסקה כולה. סנגורו חשש לחייו, אבל מהדיון שנערך היום (ג') בפרשה עדכנה הפרקליטות כי מרבית האינדיקציות מראות שהוא נמלט לחו"ל.

    

  אביטן, בן 51 מאשדוד, נאשם שלפני 15 שנה קנה את השלטים עבור מטען החבלה שהתפוצץ בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. כאחד האנשים המזוהים עם ארגון הפשיעה אברג'יל נעצר אביטן בתיק שבו גייסה המשטרה שישה עדי מדינה. אביטן היה בין הבודדים שאת משפטו ניהל כשהוא במעצר בית עם אזיק אלקטרוני.

   

   

  מוטי חסין גולן אביטן מחוזי תל אביב ()
  אביטן מחובק עם העבריין הבכיר מוטי חסין

  בחודשים האחרונים, במסגרת ניסיונות להגיע להסדר טיעון עם כל הנאשמים, ביקש התובע עו"ד נסים מרום כי אביטן ירצה שמונה שנות מאסר. אביטן סירב להצעה, והמשפט המשיך להתנהל. למעשה, אביטן היה היחיד מבין 17 הנאשמים שסירב להסדר הטיעון. הפרקליטות דרשה להגיע להסדרי טיעון עם כולם, ולכן ההסדר עם יתר הנאשמים לא יצא לפועל ככל הנראה.

   

  השופטת גיליה רביד ביקשה להבין במהלך הדיון היכן אביטן ועורך דינו יורם שפטל, המייצג אותו יחד עם עו"ד יניב שגב טען כי אין לו מושג. "אני לא יודע, איש לא יודע. הטלפון שלו אוכן בחולות ניצנים, שזה מקום מאוד לא סימפטי. צריך להפריד את הדיון בינו לבין יתר הנאשמים. על מנת לאפשר את ניהול התיק עד אשר שיתברר מה עלה בגורלו".

   

  שפטל אישר כי אין לו בעיה שהתהליכים בעניין לקוחו יושעו עד לרגע שיימצא והחקירה של יתר 14 הנאשמים בתיק ימשיכו. "ברגע שנאשם נעלם ולא נמצא בבית המשפט, אי אפשר לנהל אותו נגדו", אמר פרקליטו של אביטן. "אם יימצא גולן חי בריא ושלם, מה שבכלל לא בטוח, אנחנו לא נערים קשיים מול בית המשפט".

   

  נציג הפרקליטות, עו"ד ניסים מרום, ניסה להסביר מה היה האירוע וטען כי נחקרות אפשרויות שונות להיעדרותו. "על פי כל האינדיקציות זה עולה לכדי בריחה לחו"ל. לא יכול להסביר למה אני אומר את זה. ואני מבקש להתלות את התהליכים נגד נאשם 9. אין הכרח להפריד את הדיון בשלב זה ואם הנאשם יחזור תוך כדי תהליך נוכל להחזיר אותו. נבקש להתלות את ההליך נגדו".

   

  השופטת רביד החליטה להתלות בשלב זה את ההליכים נגד אביטן ובכך למעשה להפסיק את ההליכים ולהוציא צו הבאה בפני שופט השווה לצו מעצר נגד אביטן שיופעל ברגע שהוא יימצא.

   

  לפני שבועיים, על פי המודיעין המשטרתי, נחשף ב-ynet כי אביטן נסע עם הערב שלו לטיפול אצל רופא שיניים באשדוד, ומאז לא נראה. מכשיר הטלפון שלו הצביע על איכון טלפוני באזור שבין אשדוד לניצנים בשעה 20:00, אבל מאז הוא לא זמין. סנגורו, עו"ד יניב שגב, אמר כי "בשונה מהתנהלותו בדרך כלל נראה כאילו האדמה בלעה את גולן. המשפחה כולה תקווה כי הוא יימצא בריא שלם".

   

  בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי ב-2003, שמטרתו הייתה לחסל את זאב רוזנשטיין בחנות המרת כספים שאליה הגיע לא פעם, נרצחו שלושה בני אדם ונפצעו עשרות עוברי אורח תמימים. הנרצחים - רחמים צרויה, בן 43 מתל אביב, שעבד בחברה להשכרת מוניות ורק בא לאכול צהריים; משה מזרחי, בן 27 מאילת, שליח של אותה חנות להמרת כספים; ונפתלי מגד מאשדוד, בן 19, שמצא עצמו בחנות של אבא בדיוק כשרוזנשטיין הגיע למקום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים