שתף קטע נבחר

אסף הראל רץ לראשות ת"א: "לא עוד עיר של מגדלים"

מסצנת הבידור ללשכה באבן גבירול 69? אסף הראל חושב שהוא יכול להחליף את רון חולדאי ולגבור גם על סגנו בעיריית תל אביב-יפו אסף זמיר: "אני מציע חזון אחר לעיר וסדר עדיפויות חדש, לא עיר של מגדלים ומכוניות אלא עיר שהיא הרבה יותר לתושבים שלה", אמר הראל בריאיון לאולפן ynet

 

 

מנחה טלוויזיה, קומיקאי ועכשיו גם פוליטיקאי: אסף הראל, שיתמודד ביום שלישי הבא על ראשות עיריית תל אביב-יפו, התארח הבוקר (יום ג') באולפן ynet והביע ביטחון לקראת התמודדותו מול ראש העיר המכהן רון חולדאי וסגנו אסף זמיר. "אני מייצג את המחנה שרוצה שינוי", אמר הראל.

 

לדברי הראל, "אמנם חולדאי הוא 20 שנה ראש העיר האהוב על ידי חלב מהתושבים, אבל צריך לזכור שתמיד, בכל מערכת בחירות, ההתנגדות והרצון בשינוי הולך וגדל. בבחירות האחרונות הפער בינו לבין ניצן הורוביץ היה רק 20 אלף איש".

 

-עכשיו הם יתחלקו בינך לבין אסף זמיר.

"אני מתרגל לשינוי המרענן הזה בתדמית שאסף זמיר נחשב פתאום אלטרנטיבה, מ'היורש הטבעי' ל'אלטרנטיבה'. אני מנסה לשכנע אנשים ואומר להם תשמעו, הוא באמת היורש הטבעי. ככה הוא בנה את עצמו במשך 10 שנים. הצביע איתו, הלך איתו, היה היורש וחיכה שיעבירו לו את השרביט. זה לא קרה. אז פתאום הוא אומר שהוא האלטרנטיבה. הוא לא, אני אלטרנטיבה".

"הכסף הולך לתיירים". הראל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"הכסף הולך לתיירים". הראל(צילום: מוטי קמחי)

 

-אתה בא מתחום הבידור, מה לך ולסט הכלים שצריך בשביל תל אביב?

"לגבי שאלת הניהול, צריך לזכור שיש מנכ"ל לעירייה. מי שבפועל מנהל את העירייה זה מנחם לייבה המנכ"ל, ואני יש לי שלל מנכ"לים שחלק כבר הצגתי. אפשר להביא מנכ"לים מההייטק שינהלו. ראש עיר זה דבר ראשון החזון, ואני מציע חזון אחר לעיר הזאת וסדר עדיפויות חדש. לא עיר של מגדלים ומכוניות כמו שחולדאי וזמיר מקדמים כבר שנים, אלא עיר שהיא הרבה יותר לתושבים שלה. יותר סוציאלית, יותר נעימה, עיר עם שוויון בין יהודים לערבים".

 

-יבוא חולדאי ויגיד 'חזון סוציאליסטי ושוויון זה יפה, אבל לדברים שנעשו בשנים האחרונות צריך להביא כסף'".

"הוא הביא כסף, עכשיו השאלה האם ממשיכים להביא עוד ועוד כסף או שמתחילים לנצל את הכסף הזה פנימה. אני חושב שחולדאי במובן הזה ממשיך למכור 'או קיי, העיר נורא חזקה, נורא עשירה'. חולדאי וזמיר מצביעים בשביל לעשות עוד מגדלים, בשביל מה כל הכסף הזה בסוף אם זה ילך לתיירים?"

 

הראל ציין בריאיון כי פוטנציאל הקולות שלו "נמצא בכל העיר", והדגיש כי הוא "בא לטווח רחוק". ואם לא ייבחר לראשות העיר, בכוונתו לשמש כחבר מועצה: "אלה יהיו חמש שנים של אופוזיציה אם לא ניבחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ'
אסף הראל
צילום: אורי דוידוביץ'
מומלצים