שתף קטע נבחר

זכתה ב-13 מיליון ש' בלוטו – הגרוש תבע חצי

הבעל לשעבר טען שלאחר הגירושים הוא המשיך לחיות כידוע בציבור של אשתו לשעבר, אבל בית המשפט קבע שלא הוכחה כוונת שיתוף בנכסים

בית המשפט למשפחה באשדוד דחה לאחרונה תביעה של גבר גרוש, שדרש לקבל מחצית מסכום הזכייה האדיר של אשתו לשעבר בלוטו. השופטת עפרה גיא קבעה שאמנם לאחר הגירושים המשיכו הצדדים לחיות כבני זוג וניהלו משק בית משותף, אך הבעל לא עמד בנטל הכבד להוכיח כוונת שיתוף בנכסים.

 

בני הזוג נישאו ב-1985 והביאו לעולם ארבעה ילדים. ב-2011 פרץ משבר ביחסים וב-2013 הם התגרשו. כשנה לאחר מכן רכשה האישה כרטיס לוטו ב-148 שקל וזכתה בפרס הראשון – 13 מיליון שקל. בכספי הזכייה היא רכשה שלוש דירות ושני מגרשים. בתביעה שהגיש בתחילת 2015 טען הגרוש שהוא זכאי למחצית מכספי הזכייה והנכסים שנרכשו.

 

לדבריו, לאחר הגירושים ועד להגשת התביעה המשיכו הצדדים לחיות יחד כזוג ולמעשה היו "ידועים בציבור": הם גרו תחת קורת גג אחת, קיימו משק בית משותף, יצאו לבילויים משותפים, אירחו חברים ועוד. הוא הוסיף כי בתקופה זו התקיימה ביניהם חזקת שיתוף ברכוש לכל דבר ועניין והכסף ששימש לרכישת כרטיס ההגרלה נלקח ממשאבים משותפים. לדבריו, לאחר שנודע לאישה על הזכייה הם התייצבו יחד במשרדי מפעל הפיס וצולמו מקבלים את הצ'ק.

 

האישה טענה מנגד כי לאחר הגירושים הצדדים לא קיימו קשר זוגי אלא קשר חברי טוב וכספי הזכייה שייכים לה בלבד. לדבריה, הזכייה התרחשה חודשים ארוכים לאחר שהתגרשו, כשכל אחד מהם חי את חייו בביתו שלו, עם בני זוג אחרים ותוך הפרדת רכוש מלאה.

 

היא הוסיפה שמרגע זכייתה ניצל בעלה לשעבר את תמימותה וחששותיה שמא תנוצל על ידי זרים ורקם מזימה לנשלה מכספה. היא ציינה כי הוא החל "להידבק" ולהיצמד אליה לכל אירוע ומקום אליו הלכה רק לצורך ביסוס תביעתו. היא הדגישה כי הכסף הופקד בחשבון שנפתח על שמה בלבד והיא היחידה שרשומה כבעלת הדירות שרכשה.

 

הפרדת רכוש

ואכן, השופטת עפרה גיא דחתה את התביעה אף שקבעה שמחומר הראיות עולה כי לאחר הגירושים הצדדים ניהלו חיי משפחה כידועים בציבור. היא ציינה שהשניים גרו יחד עד מרץ 2015, בילו באירועים חברתיים ומשפחתיים, יצאו לחופשות משותפות וקיימו מערכת יחסים של "חיבה, אהבה מסירות ונאמנות".

 

בין היתר נכתב בפסק הדין שהאדם הראשון שאליו צלצלה האישה לאחר הזכייה היה התובע, מה שמעיד על הקשר החזק ביניהם. בנוסף, השניים התנהלו כיחידה כלכלית אחת בכל הנוגע לניהולו השוטף של התא המשפחתי.

 

עם זאת, הגרוש לא הוכיח כוונת שיתוף בנכסים וניכר שממועד הגירושים ביצעו הצדדים הפרדה מוחלטת של רכושם. השופטת גיא הדגישה שעל אף שהצדדים התנהלו בשיתוף בכל הקשור להוצאות משק הבית, השיתוף לא חלש על הרכוש שהמשיכו לצבור בנפרד.

 

בהקשר זה הודגש שהשניים הפרידו חשבונות בנק. כמו כן, כרטיס הזכייה נקנה באמצעות כרטיס האשראי של האישה ולא מכספים משותפים, והגרוש אף לא התנגד בזמן אמת להפקדת כספי הפרס בחשבון על שמה בלבד ולרישום הנכסים שקנתה על שמה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים