שתף קטע נבחר

טרור הבלונים: שעות של אש ביער גברעם

שריפה גדולה השתוללה ביער המושך אליו רוכבי אופניים ומטיילים רבים, בעקבות הפרחת בלון תבערה מעזה. הבוקר: ישראל הגדילה את מרחב הדיג

 

 

שעות של אש בעוטף עזה, בעקבות הפרחת בלון תבערה: שריפה גדולה השתוללה היום (ג') משעות הבוקר באזור יער גברעם שבמועצה האזורית חוף אשקלון. בכיבוי אש אמרו כי השריפה נגרמה מבלון תבערה מרצועת עזה. זאת, לאחר שבצה"ל זיהומ הפרחת בלונים מהרצועה, דקות ספורות לפני פרוץ האש.

 

השריפה כילתה עשרות דונמים של חורש טבעי, וצוותי כיבוי רבים השיגו שליטה על האש רק אחרי שעות ארוכות. לאזור הוזעקו שני מטוסי כיבוי מטייסת אלעד שהחלו בפעולות כיבוי מהאוויר ומנעו את התפשטות השריפה מהשטח העשבוני ליער. מדובר באזור מיוער שחוצה אותו מסלול אופניים מוכר ומושך אליו הן רוכבים והן מטיילים, בעיקר בתקופת פריחת הכלניות.

 

שריפה בגברעם ()
האש בגברעם

 

שריפה בגברעם (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 

שריפה בגברעם (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

שריפה בגברעם (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 

הבוקר ישראל הגדילה בחזרה את מרחב הדיג ברצועת עזה לשישה מייל. מרחב הדייג צומצם לשלושה מייל אחרי העימותים האלימים על הגדר ביום שישי לפני שבוע וחצי. ביום ראשון נפתחו בחזרה מעברי ארז וכרם שלום לרצועת עזה שנסגרו אחרי ירי הרקטות לבאר שבע וגוש דן.

 

ההקלות הישראליות כלפי רצועת עזה מגיעות על רקע מיתון ההפגנות על הגדר ברצועה והמשך המאמצים התכופים של המודיעין המצרי להשיג הבנות רגיעה בין ישראל לחמאס בימים אלה. משלחת בכירה של המודיעין המצרי נועדה אתמול לפגישה ארוכה שנמשכה חמש שעות בנוגע לסוגיה זו. הפגישה היתה עם מנהיג חמאס איסמעיל הנייה ומנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר.


אתמול התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן למתיחות בדרום ואמר כי "למדינת ישראל אין את הלוקסוס לנהל מלחמות ומבצעים כשיש ברירה אחרת, אבל אנחנו הגענו למצב של אין ברירה. מיצינו את כל האפשרויות וצריך לקבל החלטות". בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון הוסיף שר הביטחון כי הוא לא מאמין בשום הזדמנות להסדרה מול חמאס: "כל דבר שהוא לא המכה הכי קשה וכבדה שאנחנו מסוגלים להנחית על חמאס בעזה לא יעזור. זה לא עבד בעבר, זה לא עובד עכשיו וזה גם לא יעבוד בעתיד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים