שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיווח: נמצאו שרידים מגופתו של חשוקג'י
  שעה קלה אחרי שארדואן אמר שגופת העיתונאי לא נמצאה, דיווחה "סקיי ניוז" ששרידים של הגופה המבותרת נמצאו בחצר הקונסול הסעודי באיסטנבול: "פניו הושחתו". במקביל אירחו מלך סעודיה ויורש העצר בן סלמאן את משפחת חשוקג'י: "הביעו את תנחומיהם הכנים"

  רשת "סקיי ניוז" דיווחה בצהריים (יום ג') שבטורקיה נמצאו שרידים מגופתו של ג'מאל חשוקג'י, העיתונאי הסעודי שנרצח בקונסוליה הסעודית באיסטנבול. הגורמים שדיווחו על כך סיפרו שגופתו בותרה ושפניו הושחתו. אחד הגורמים אמר ל"סקיי ניוז" ששרידי גופתו של העיתונאי נמצאו בחצר ביתו של הקונסול הסעודי באיסטנבול. טורקיה ערכה חיפוש בביתו של הקונסול אחרי היעלמותו של חשוקג'י, וגם בקונסוליה הסעודית.

   

  רצח חשוקג'י - העדכונים האחרונים:

  ארדואן: "רצח חשוקג'י תוכנן מראש, חוסל בדרך אכזרית"

  אחרי הרצח: עובדי הקונסוליה שרפו מסמכים

  טראמפ לצד סעודיה: "מות חשוקג'י - מזימה שהשתבשה"

   

  במקביל לדיווח הגיעו לארמון המלוכה בריאד קרובי משפחה של חשוקג'י, בהם בנו סלאח, ונפגשו עם המלך סלמאן ויורש העצר מוחמד בן סלמאן. "המלך ויורש העצר הביעו את תנחומיהם הכנים למשפחתו ולקרוביו של המנוח ג'מאל חשוקג'י", נכתב בדיווח של סוכנות הידיעות הסעודית הרשמית, והוסיפו שבני המשפחה הביעו את תודתם למלך וליורש העצר על תנחומיהם. אחר הצהריים הגיע בן סלמאן לוועידת השקעות בינלאומית בריאד, יחד עם עבדאללה מלך ירדן. הניו יורק טיימס דיווח שבן סלמאן התקבל בתשואות, ועזב אחרי רבע שעה בלבד מבלי לנאום.

  טורקיה קונסוליה של סעודיה פרשן פוליטי ג'מאל חשוגי נעלם ב קונסוליה (צילום: EPA)
  ג'מאל חשוקג'י (צילום: EPA)
    

  ג'מאל חשוקג'י (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  טורקיה סעודיה אחד ה מחסלים ב בגדי ג'מאל חשוקג'י מתוך CNN (קרדיט: CNN)
  חשיפת CNN: עובד סעודי (מימין) יצא מהקונסוליה בבגדיו של חשוקג'י (משמאל)(קרדיט: CNN)

  ג'מאל חשוקג'י כניסה ל קונסוליה איסטנבול טורקיה (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  ג'מאל חשוקג'י סעודיה יום אחרון צולם עם ארוסתו בניין ב איסטנבול טורקיה (צילום: AP)
  חשוקג'י וארוסתו באיסטנבול, שעות לפני הרצח(צילום: AP)

  מלך סעודיה ויורש העצר נפגשו עם בני משפחתו של העיתונאי שנרצח, ג׳מאל חשוקג׳י. השניים הביעו את תנחומיהם לבני המשפחה (צילום: סוכנות הידיעות הסעודית)
  "תנחומים כנים". המלך לוחץ יד לבנו של חשוקג'י. ברקע: יורש העצר בן סלמאן(צילום: סוכנות הידיעות הסעודית)

  יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן עם עבדאללה מלך ירדן ב ועידה להשקעות בינלאומיות ריאד (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  יורש העצר של סעודיה מוחמד בן סלמאן ב ועידה להשקעות בינלאומיות ריאד (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בטורקיה טרם התייחסו לדיווח של "סקיי ניוז", שפורסם שעה קלה אחרי שנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן נאם בפרלמנט על הפרשה שמסבכת את השלטון של יורש העצר מוחמד בן סלמאן. ארדואן אמר שגופתו של חשוקג'י לא נמצאה, ודרש תשובות מסעודיה על החיסול. "זו לא הייתה תאונה", אמר ארדואן, והוסיף שחשוקג'י הוא "קורבן של רצח אכזרי מאוד".

   

  ארדואן פירט בנאומו על הגעת "צוות החיסול" הסעודי לאיסטנבול, צוות שלדבריו כלל גם גנרלים. ארדואן אמר שלפני הרצח יצאו עובדי הקונסוליה לסיור ביערות בפרברי איסטנבול, וביום הרצח הוסרו מצלמות האבטחה בקונסוליה.

   

   

  נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן נואם ב פרלמנט על מותו של העיתונאי ג'מאל חשוקג'י סעודיה (צילום: רויטרס)
  ארדואן נואם בפרלמנט, היום(צילום: רויטרס)

  ג'מאל חשוקג'י סעודיה טורקיה ארה

  רק יותר משבועיים אחרי שחשוקג'י נכנס לבניין הקונסוליה ונעלם פרסמה סעודיה את גרסתה לפרשה. בריאד הכחישו שמדובר ברצח בהוראת השלטון, ואמרו שחשוקג'י נהרג במהלך קטטה ושגבר מקומי סייע להיפטר מגופתו של העיתונאי הסעודי. "למה הגופה של מישהו שהוכרז כמת עדיין לא נמצאה?", תהה ארדואן.

   

  על ההכחשות של סעודיה אמר נשיא טורקיה: "למה הגיע צוות של 15 סעודים לטורקיה? באיזו הוראה? למה הקונסוליה לא הייתה פתוחה לחוקרים מיד? למה היו כל כך הרבה הצהרות סותרות של הסעודים? מיהו משתף הפעולה המקומי שנפטר מהגופה (כפי שטוענת סעודיה)? סעודיה חייבת לענות על כל השאלות האלה".

   

  דניאל סלאמה השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים