שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  תוך יומיים: 2 אחים קיבלו כליה חדשה כל אחד

  דרמה משפחתית בחדר הניתוח בבילינסון: בהפרש של יום אחד קיבלו האחים יצחק ומשה אבות תרומת כליה, עבורה המתין כל אחד מהם במשך שנים. "היה קל יותר לעבור את זה יחד", סיפרו, "זה אושר כפול". התרומות: ממניעים אלטרואיסטיים

  בהפרש של יום אחד, במהלך השבוע שעבר, נכנסו שני האחים יצחק ומשה אבות לחדר הניתוח בבית החולים בילינסון. כל אחד מהם המתין להשתלת כליה, עד שהחדשות הטובות מעמותת "מתנת חיים" הגיעו ממש באותו הזמן: לשני האחים נמצאה כליה מתאימה, שנתרמה על ידי תורם אלטרואיסטי שהחליט לתת מגופו כדי להציל חיים.

    

  גם יצחק (58) וגם משה (61) סובלים מכליה פוליציסטית – מחלה תורשתית שגורמת להתפתחות של ציסטות מרובות בשתי הכליות. לפני כשנה נפטר אחיהם הגדול כתוצאה מסיבוכי המחלה.

   

  כליה (צילום: ידיעות אחרונות)
  אושר כפול. תרומת כליה(צילום: ידיעות אחרונות)
   

   

  לחתימה על כרטיס אדי

   

  "בשמונה השנים האחרונות אני מגיע לבית החולים בילינסון שלוש פעמים בשבוע על מנת לעבור טיפולי דיאליזה", סיפר יצחק, "קשה לנהל אורח חיים נורמלי בצורה הזו. התקשרתי כל שבוע ושאלתי אם נמצא לי תורם".

   

  יצחק לא התייאש, ואז הגיעה הבשורה: "אמרו לי שנמצא לי סוף סוף מישהו שאני לא מכיר שמוכן לתרום כליה באופן אלטרואיסטי, בהתנדבות מלאה". שבוע לאחר ההודעה המשמחת שנמצא תורם ליצחק – אחיו משה קיבל הודעה דומה.

   

  "בהתחלה כשהודיעו לי שיש תורם הייתי בטוח שהם טעו. הסברתי להם שכבר הודיעו לנו שליצחק מצאו תורם", סיפר משה, "אבל ב'מתנת חיים' אמרו לי שנמצאה גם לי תרומת כליה. זה היה אושר כפול. זה הרבה יותר קל כשאנחנו עוברים את התהליך הזה ביחד. גם המשפחות של יהודה זק ואלידע ברק התורמים מצטרפים למשפחה שלנו".

    

  פרופסור איתן מור, מנהל מחלקת ההשתלות בבלינסון, אמר: "בשנים האחרונות אנחנו רואים עליה בכמות התורמים כליות באופן אלטרואיסטי. זה מעשה חשוב ואמיץ שבפירוש מציל חיים של אנשים".

   

  הרב ישעיהו הבר מייסד עמותת מתנת חיים הוסיף: "להפתעתנו נמצאו שני התורמים שהתאימו לשני האחים ומצאנו את עצמנו עם שתי השתלות באותו שבוע. היה מרגש לבוא למחלקה לבקר ולמצוא בכל חדר "נציג" שלנו, מושתל או תורם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ידיעות אחרונות
  התורם והנתרם
  צילום: ידיעות אחרונות
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים