שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נהג צעיר נהג (לא) יקר

  עלויות הביטוח של נהגים צעירים עשויות להגיע לאלפי שקלים בשנה - הנה הפיצוח שיחסוך לכם המון מצלצלין

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  הבה נדבר ביטוח, כי ביטוח הוא משהו שחייבים לדבר עליו. והסיבה לכך פשוטה: מדובר באחת העלויות הנסתרות הללו שמתווספות למחירה של מכונית חדשה מבלי שנרגיש, שכן אנחנו טומנים את הראש בחול מבחירה. קצת מוזר, אבל זו המציאות. המחירים של ביטוחי הרכב לא מתנוססים להם במקום נוח ובולט בטופס ההזמנה של הרכב החדש שקנינו. כשבאים לבקש הלוואה בבנק אף אחד לא מדבר איתנו על העלויות הנוספות של הביטוח מכיוון שהן נחשבות להוצאה חיצונית שאינה קשורה לרכב. ובנוסף, חברת הביטוח תשמח לחלק לנו את עלויות הביטוח לאינספור תשלומים, כדי שלא נרגיש שמדובר בהוצאה כבדה מדי. אבל בפועל, מה לעשות שכסף הוא עדיין כסף וביטוח עדיין צריך לשלם.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  הנה התרחיש: נכנסים לאתרי ההשוואות של חברות הביטוח הגדולות כדי לקנות ביטוח מהר, ושלום ולא להתראות. אך אז מתחיל שלב השאלות ושימו לב, לבטח מכונית לא קל כפי שהיה לפני כמה שנים. כעת יש עשרות סעיפים המשפיעים על מחיר הביטוח. הנה כמה דוגמאות: האם למבטח הרכב יש עבר פלילי? לשמחתנו לא, זו שאלה יחסית קלה. ואז, האם מותקנת ברכב מערכת התראה על סטייה מנתיב? התשובה היא כן כי זה רכב חדש. אלה שאלות קלות יחסית. אך אז מגיעים כל הגורמים שמעלים לנו את המחיר.

   

  כמה נהגים יש ברכב? אם האישה נוהגת ברכב או הבעל משאיל אותו זה עולה יותר. האם בכוונתכם להשאיל את הרכב למישהו אחר? למשל לחבר, זה עוד כסף. האם תגיעו למוסך ותיתנו את הרכב שלכם למוסכניק לנסיעת מבחן? אם כן, זה עוד כסף כי מדובר בפוליסה שמיועדת לכולם. מה גילו של הנהג, צעיר, מבוגר? כמובן שמדובר כאן בתוספת תשלום. עוד שאלה חשובה, הנהג הצעיר שלכם הוא זכר או נקבה? כן, תתפלאו, אפילו זה משנה. אם יש לכם בן, תתכוננו לשלם יותר. ולפעמים דווקא אם זו בת.

   

  עכשיו צריך לבדוק האם היו לכם בשנתיים-שלוש האחרונות תביעות רכוש. אם היו לכם תביעות כאלה, יתכן אפילו שלא בהכרח באשמתכם, אז יותר יקר לבטח אתכם. ומה עם תביעות גוף? גם זה שווה כסף. סיימתם? ממש לא. אם יש לכם מכונית ליסינג במקרה בבית, חברת הביטוח מעדיפה שתיסעו בה ותצמצמו סיכון. ומה עם שלילת רישיון? כיום נשלל הרישיון בקלות עקב שיטת הניקוד האגרסיבית, ואז גם אתם בנשללים לשעבר, הרי שהביטוח שלכם יהיה יקר יותר ויתכן אף שלא יבטחו אתכם. אך הבעיה היותר גדולה היא מה עושים כשיש בבית נהג צעיר. כי מתברר שבמקרים מסוימים עלות הביטוח יכולה לזנק אפילו ב-4,000 עד 5,000 שקלים, למשל אם בורכתם בתאומים שרוצים לנהוג. זו אכן תמונה עגומה למדי של המציאות.

   

  אך ניתן לעשות ליסינג פרטי תפעולי. מדוע? כי כאן חברת הליסינג היא המבטחת. חברת הליסינג מחזיקה במאות אלפי מכוניות ומקבלת מחברות הביטוח מחירים הרבה יותר טובים. וזה אומר שנהג חדש בבית כבר לא מהווה בעיה. נהפוכו, מחירי הביטוח המקיף לנהג חדש ברכב ליסינג פרטי תפעולי נמוך משמעותית - תוספת של מאות שקלים בנמוך מדי שנה. ודרך אגב, גם יש פחות כאבי ראש על המכונית. היא שייכת לחברת הליסינג וגם התחזוקה שלה מבוצעת על ידי חברת הליסינג. הנה המפתחות.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים