שתף קטע נבחר

חבילות נפץ נשלחו לאובמה ולקלינטונים

שבועיים לפני בחירות האמצע נשלחו חבילות עם חומרי נפץ לבכירים הדמוקרטים לשעבר. חבילה חשודה הגיעה גם לבניין CNN בניו יורק – אזעקה קטעה את השידור והמשרדים פונו

חבילות עם חומרי נפץ נשלחו לברק אובמה ולהילרי וביל קלינטון. כך התגלה בסריקות שגרתיות בתיבות הדואר שלהם. חבילה חשודה הגיעה גם לבניין CNN בניו יורק. אזעקה קטעה את שידורי הרשת והמשרדים פונו. CNN דיווחה שחבילה חשודה הגיעה גם לבית הלבן, אך לפי גורם אמריקני הדיווח לא נכון. העיתוי: שבועיים לפני בחירות האמצע בארה"ב.

 

 

הקלינטונים ואובמה בזמן הקמפיין של הילרי לנשיאות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקלינטונים ואובמה בזמן הקמפיין של הילרי לנשיאות(צילום: AFP)
 

בניין טיים וורנר ב ניו יורק ארה
מחוץ למשרדי CNN בניו יורק(צילום: רויטרס)

בניין טיים וורנר ב ניו יורק ארה
(צילום: EPA)

בניין טיים וורנר ב ניו יורק ארה
(צילום: רויטרס)

טכנאי שסורק את הדואר של הילרי וביל בביתם בצפ'וקאה בפרברי ניו יורק הזעיק את המשטרה. אנשי FBI הוזעקו למקום, והמשטרה מסרה שהכוחות בשטח "חוקרים את החבילה החשודה". ביל היה בבית. הילרי, שמשתתפת בקמפיין של המפלגה הדמוקרטית, נמצאת בפלורידה. אחר כך דווח על חבילה חשודה גם בתיבת הדואר בביתו של אובמה בוושינגטון. בהמשך אותרה חבילה חשודה במשרדי CNN בניו יורק. שני גורמים אמריקנים אמרו שבחבילה היה מטען צינור, ושהנמען היה ראש ה-CIA לשעבר ג'ון ברנן, פרשן ב-CNN.

מכונית משטרה בכניסה ל בית של ביל קלינטון הילרי קלינטון ב צ'פקואה ניו יורק (צילום: רויטרס)
מחוץ לביתם של הקלינטונים, היום(צילום: רויטרס)

ה-FBI חוקר מי שלח את החבילות עם חומרי הנפץ לשני הנשיאים הדמוקרטים לשעבר, ולמי שהייתה מזכירת המדינה הדמוקרטית והפסידה לדונלד טראמפ בבחירות 2016. הנשיא טראמפ קיבל עדכון על הנושא. בבית הלבן גינו את "הפחדנים" ששלחו את החבילות ואמרו שמדובר בניסיון תקיפה "מתועב".

 

גורם אמריקני מסר שחומר הנפץ שנמצא בחבילה שנשלחה לקלינטונים זהה לחומר שהתגלה אתמול בתיבת הדואר של המיליארדר היהודי ג'ורג' סורוס. עובד של סורוס מצא את החבילה, וחבלנים פוצצו אותה ביער סמוך. סורוס, פילנתרופ ליברלי, נמצא תחת מתקפה ממושכת של הממשלה הלאומנית במולדתו הונגריה. כמו כן הוא שנוא נפשם של פעילי ימין במזרח אירופה ובארה"ב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הקלינטונים מחוץ לבית בצ'פקואה
צילום: AFP
מומלצים