שתף קטע נבחר

מצרים מוחה בעקבות עימותים בין המשטרה לנזירים קופטים בירושלים

משרד החוץ בקהיר גינה את "האלימות המשטרית" שהופעלה נגד נזירים שמנעו מרשות העתיקות להתחיל בשיפוץ קפלת מיכאל. הרקע להתנגדות: קרב עם הנזירים האתיופים על השליטה והשיפוץ של הקפלה. המשטרה: "העובדה שמדובר באנשי דת לא מאפשרת להפר את הסדר"

מצרים גינתה את העימותים בין המשטרה לנזירים קופטים בירושלים. כמה נזירים מקפלה סמוכה לכנסיית הקבר מחו היום (ד') נגד השיפוץ המתוכנן במקום. לאחר שהנזירים הפריעו לרשות העתיקות לפעול במקום הוזמנה משטרה ובמקום החלו עימותים בין אנשי הדת לשוטרים. אחד הנזירים נעצר.

 

 

משרד החוץ המצרי אמר שהוא מסתייג בתוקף מ"האלימות המשטרתית" שהופעלה נגד הנזירים והוסיף כי הוא "עוקב מקרוב אחרי ההתפתחויות".

 

הסיבה לשיפוץ בקפלת מיכאל, הסמוכה לכנסיית הקבר, היא קיומו של מפגע בטיחותי לאחר שאבנים נפלו מהתקרה וקיימת סכנה לנזיקים ולמבקרים. עם זאת, ישנם קרבות על המקום בין הנזירים הקופטים לנזירים האתיופים וכל אחד מהצדדים רוצה לשפץ בעצמו.

מעצר המשטרה של נזיר קופטי ועימותים מול אנשי דת (צילום: AP)
מעצר הנזיר הקופטי. "ניסה לתקוף את השוטרים"(צילום: AP)

מעצר המשטרה של נזיר קופטי ועימותים מול אנשי דת ()
העימותים בין המשטרה לנזירים

למורת רוחם של הצדדים, משימת השיפוץ הוטלה על המדינה ורשות העתיקות נדרשה למשימה. כשהגיעו הבוקר צוותי רשות העתיקות לבצע את התיקון הם נתקלו בנזירים קופטים שהביעו התנגדות חריפה וחסמו בגופם את הכניסה לקפלה.

 

במשטרה טוענים כי הם ניהלו בתחילה שיח והתריעו בפני הנזירים כי אם הם לא יאפשרו לעובדים להיכנס המשטרה תיאלץ לפנותם. לאחר שהם לא נשמעו לבקשת השוטרים ניתנה ההוראה לפנותם. אחד מהנזירים סירב להתפנות, הפר באופן בוטה את הסדר ואף ניסה לתקוף את השוטרים. הוא נעצר.

 

"העובדה שמדובר באנשי דת לא מאפשרת להם להפר את הסדר הציבורי, לא להישמע להוראות השוטרים ולעבור על החוק", נמסר מהמשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מעצר אחד הנזירים הקופטים
צילום: AP
מומלצים