שתף קטע נבחר

גלי צה"ל מירושלים: התחנה הצבאית החלה לשדר מהבירה

הבוקר היה השידור הראשון של חדשות גלי צה"ל מהתחנה החדשה בירושלים, אחרי עשרות שנים בהן שידרה מיפו. בטקס הפתיחה השתתף שר הביטחון אביגדור ליברמן, שהחליט על העברת התחנה לבירה

   

 

תחנת גלי צה"ל החלה הבוקר (יום ה') את שידורי החדשות מהתחנה החדשה שלה בירושלים. בטקס הנחת אבן הפינה של התחנה השתתף שר הביטחון אביגדור ליברמן, שיזם את העברת התחנה הצבאית לבירה. עוד נכחו בטקס ראש אגף כוח האדם בצה"ל, אלוף מוטי אלמוז, מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ ואנשי התחנה. עוד לפני כן, ליברמן ואלקבץ, יחד עם ראשי משרד הביטחון וצה"ל, הניחו את אבן הפינה לבית גלי צה"ל בירושלים, שיוקם בתוך שלוש שנים. עד להשלמת הפרויקט ישודרו מהדורות החדשות מהאולפן החדש שהוקם בבית החייל.

טקס פתיחה שידורי החדשות של גלי צה
טקס פתיחת שידורי החדשות של גלי צה"ל מירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)

טקס פתיחה שידורי החדשות של גלי צה
השר ליברמן והאלוף אלמוז בטקס בירושלים(צילום: אלכס קולומויסקי)

השר ליברמן אמר בטקס: "החלום מתגשם, גלי צה"ל בדרך לירושלים. המיקום הוא אסטרטגי, הבניין שיוקם כאן משקיף על בית המשפט העליון, על כנסת ישראל ובניין משרד מבקר המדינה. במשך הרבה שנים היה היה ויכוח האם צבא צריך בכלל מכשיר מהסוג הזה, אבל הוויכוחים מאחורינו, זה נגמר, הנחת אבן הפינה צריכה לסמן את תום המחשבות וההיסוסים. אינני יודע מי יהיה במשרד הביטחון ומי יהיה מפקד גל"צ בעוד שלוש שנים, אבל אני מזמין את עצמי לטקס חנוכת בניין גלי צה"ל. מי שלא מודע, פה זה לא רק גלי צה"ל, הולך להיות פה קומפלקס גדול, 7,000 מ"ר בנויים לגלי צה"ל, לבית חייל לחיילים חרדים וגם ללשכת הגיוס. אני בטוח שהבית הזה יהיה בית חם לכולם".

 

השר ליברמן הוסיף: "בתחילת הטקס שמענו פה את אותו נאום של דוד בן גוריון מ-24 בספטמבר 1950, בפתיחת גלי צה"ל. אני חושב שמדובר באותה הגדרה כפי שבן גוריון השמיע באותו טקס, אותה מפת דרכים כפי ששמענו אז בספט' 50, חשוב שהיא תמיד תהיה לפנינו גם בימים האלה. אני חושב שגלי צה"ל קודם כל משמש כמכשיר לביטחון והתגוננות, אמצעי קשר יעיל ומהיר לגיוס, וכמובן מכשיר לאותו כור היתוך, אותו קיבוץ גלויות. ראיתי שבשנים האחרונות באמת נעשה מאמץ אמיתי וכנה לתת ביטוי הרבה יותר גדול לפריפריה, לעלייה, להיות כן קשוב וכן לבטא גם את הלכי הרוח של צה"ל ובתוך צה"ל. אני בטוח שירושלים בירת ישראל תיתן השראה מיוחדת לגלי צה"ל. תמיד נהיה נאמנים למקור ותמיד נהיה תחנה מואזנת וראויה לאמון של הציבור".

 

שמעון אלקבץ, מפקד גלי צה"ל אמר בטקס: "כמעט 70 שנה ועדיין יש התוהים על חיוניות קיומה של התחנה, אבל באותה נשימה עוטפים אותה כפרח מוגן ושומרים על הקולות שבוקעים ממנה - קולות הדמוקרטיה הישראלית, כל אזרחיה. דווקא מהמקום הזה גלי צה"ל מחוייבת שבעתיים לכללי האתיקה, לערכי אמת ודרך ארץ. הקוד האתי שלנו הוא המגדלור שלפני המחנה. אדוני שר הביטחון, בפגישת העבודה הראשונה שלנו רקמת את חלום המעבר לירושלים ונתת הנחייה להעביר את התחנה לבירה. היום קורה הצעד הראשון לבניית הבית ועל כך התודה וההערכה".

 

ההחלטה להעביר את התחנה לירושלים התקבלה על ידי השר ליברמן לפני כמה חודשים ואמר אז: "עם כניסתי לתפקיד שר הביטחון החלטתי שגלי צה"ל חייבת לשדר מהמקום הראוי לה ביותר - ירושלים בירתנו הנצחית. כעת אנחנו קובעים עובדות ראשונות בשטח והמשפט 'כאן גלי צה"ל מירושלים' יהפוך מחזון למציאות".

 

התחנה תועבר מיפו לבניין חדש שיקים משרד הביטחון במתחם בית החייל החדש בירושלים. בהודעת משרד הביטחון נמסר כי "בית גלי צה"ל החדש יתפרס על שטח של כ-2,500 מ"ר. בבניין יוקמו אולפני רדיו מתקדמים לשתי התחנות, גלי צה"ל וגלגלצ - וכן למערך השידור הדיגיטלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
טקס פתיחת התחנה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים