שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד החינוך מעכב תשובות לערעורי בחינות בגרות

  תלמידים שנחשדו בהעתקה או ערערו על הציון ממתינים כבר יותר משלושה חודשים לתוצאות פניותיהם. המשמעות: רבים מהתלמידים לא יודעים אם לגשת למועד חורף. מורה מתל אביב: "מורחים אותנו כבר הרבה זמן". משרד החינוך: "מועד הגשת הערעור הוארך בשבועיים, מאיצים את מתן התשובות"

   

  אילוסטרציה (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
  אילוסטרציה(צילום: שאול גולן)

  תלמידים רבים ברחבי הארץ ממתינים כבר יותר משלושה חודשים לתוצאות הערעור על בחינות הבגרות שעשו במועדי הקיץ בשנת הלימודים הקודמת.

   

  עיקר הערעורים המעוכבים הם של תלמידים החשודים בהעתקה, אולם גם ערעורים רבים נוספים על ציון הבחינה טרם הגיעו. מורים ממקומות שונים, כמו למשל תל אביב, ראשון לציון וחיפה, סיפרו ל-ynet כי התלמידים ממתינים לציון הערעור על הבחינה שלהם מאז תחילת יולי.

   

  משמעות העיכוב היא שרבים מהתלמידים לא יודעים אם לגשת לבחינה נוספת במועדי החורף הקרובים, ואלו שעשו את מועד ב' במועד הקיץ על אף שנחשדו בהעתקה לא יודעים עד עכשיו מהו הציון הסופי שלהם בבחינת הבגרות.

   

  ברקע הדברים יצוין כי בחוזר מנכ"ל משרד החינוך הנוגע לבדיקת ערעורים של תלמידים הנחשדים בהעתקה, אין התחייבות לפרק הזמן המקסימאלי שניתן לבדיקת הערעור.

   

  תגובות אחרי הבגרות במתמטיקה    (צילום: חגי דקל)

  תגובות אחרי הבגרות במתמטיקה    (צילום: חגי דקל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בתיכון בתל אביב, למשל, מתוך שמונה תלמידים שנחשדו בהעתקה בבחינת הבגרות במתמטיקה במועד מאי, רק תלמיד אחד קיבל תשובה על ערעורו. "מורחים אותנו כבר הרבה זמן, ולא ברור למה", אומר מורה למתמטיקה מתל אביב.

   

  המורה הוסיף: "התלמידים צריכים לדעת מה קורה איתם. הם צריכים לדעת אם להירשם למועד החורף וזה גם משפיע על הזכאות לבגרות של אלו שכבר התגייסו. לא ברור למה משרד החינוך מתעכב עם הציונים כל כך הרבה זמן. בשנים קודמות ההחלטות על הערעורים הגיעו בשלב הרבה יותר מוקדם".

   

  לפי נתוני "התמונה החינוכית", בשנת 2016, 1.3% מכלל מחברות הבחינה בבחינת הבגרות נפסלו בחשד להעתקה. זהו נתון יציב יחסית לעומת שלוש השנים שקדמו לה, ואולם הוא יכול להשתנות בין היישובים עצמם.

   

  כך, למשל, בערערה בנגב יותר מ-10% מהבחינות נפסלו, לעומת 1.2% בחיפה. בבאר שבע 1.6% מהבחינות לעומת כ-4% של מחברות פסולות בדימונה.

   

  תהליך הערעור על הבחינה מתאפשר רק לאחר שהמורים בבית הספר סבורים כי אין מקום לחשד בהעתקה, ומחברות הבחינה נבחנות על ידי ועדת הערעורים, תוך התחשבות בטענות המורים והתלמידים במוסד החינוכי.

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "השנה, על רקע רצף החגים, האריך המשרד את מועד הגשת הערעורים לבתי הספר כדי להעניק להם הזדמנות אמיתית למיצוי תהליך הערעור. לאור זאת, הוארך המועד בעוד שבועיים נוספים ובתוך כך הוארך גם מועד מסירת התשובות.

   

  "עם זאת, יצוין כי מרבית התשובות לערעורים נמסרו זה מכבר, ובימים אלה פועל המשרד להאיץ את מסירת יתר התשובות לערעורים". במשרד מבהירי, כי בכל מקרה תלמידים מוזמנים לבצע רישום באמצעות בית הספר. "המשרד מבטיח לקלוט את הרישומים גם מעבר לחודש נובמבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים