שתף קטע נבחר

"מלכות": פאן טהור שכולו גירל פאוור

עם קאסט שחקניות נהדר, אותו מובילות ריטה ודאנה איבגי, הסדרה "מלכות" היא פאן טהור שלא לוקח את עצמו ברצינות. במרכזו נשות משפחת הפשע מלכה, שנותרו לבדן לאחר שכל הגברים במשפחה נרצחו במסיבת רווקים

נדמה שאין עיתוי טוב יותר לעלייתה של הדרמה "מלכות", שעוקבת אחר המשפחה היחידה בישראל שהרוויחו ביושר את הזכות לפראנויה – משפחת הפשע. ומשפחת מלכה, אימפריית פשע מקומית, גם מימשה את קופון הפראנויה באופן מלא: במהלך מסיבת רווקים שנערכה על יאכטה נרצחו כל הגברים במשפחה, והותירו אחריהם את הנשים לשרוד בכוחות עצמן בעולם גברי, אלים ומאיים. מה שמתחיל בניסיון להחזיק את הראש מעל המים מתקדם והופך למסע אל גילוי מאגרי הכוח הנשי ולהחלטה לנהל את העסקים המשפחתיים בכוחות עצמן. נשים חזקות עושות את זה בעולם גברי, לא נרמסות תחת בריונות ואכזריות ומגיבות על כוחניות גברית בכוחניות מתפרצת משלהן. #MeToo? נגיד.

 

מי שציפה (כמוני) ש"מלכות" תשתרע בנישת הדרמה כבדת-הראש, המהורהרת והרצינית, היה חייב להפוך צד ומהר, או שהוא דן את עצמו לצפיית סבל. מספיק להסתכל על רשימת הקרדיטים של היוצרים כדי לקבל את הרושם הנכון: גל זייד בשיתוף פעולה עם דרור נובלמן ודני רוזנברג על פי רעיון של לימור נחמיאס, שהיו מעורבים בהרכבים שונים ביצירת סדרות כמו "טלנובלה בע"מ" או בסרט "מארס תורכי". בשורה התחתונה מדובר בהפקות שהתוצאה שלהן היא אחת: פאן. "מלכות" (של HOT) מביאה איתה ציר עלילה דרמטי ומדי פעם משתעשעת גם בגיחות רגשניות, אבל במהות שלה היא צפיית פאן.

 

ריטה בתפקיד דורי מלכה, אם המשפחה, מביאה לתפקיד את האובר-דרמטיות שמזוהה איתה ובאותה נשימה גם את הצדדים הקומיים של אותה דרמטיות ממש. אם מסתכלים על זה מהעדשה הלא נכונה זה עלול להיראות כמו משחק גרוע. שינוי זווית קטן – ותקבלו את כל מה שיש לה ולדמות להציע. מלי לוי בתפקיד קצת עקר של אשתו לשעבר של אחד מבני המשפחה שמנסה לגונן על הבן הקטן שלה, העד היחיד לטבח על היאכטה.

 

ביקורות נוספות:

"להפוך אדם לרוצח": מענגת, בעיקר אם אתם סטודנטים

"קיסריה אקספרס": דווקא לא חלטורה

"מי מתגורר בבית היל": סדרה מפחידה - כמו שצריך

 

"מלכות"(צילום: אוהד רומנו)

 

ליהי קורונובסקי היא ספיר, ארוסתו של אחד ההרוגים, ודאנה איבגי היא דאנה איבגי בתפקיד הבת הקטנה והבלתי חתינה של משפחת מלכה, ממשיכה להמחיש את החוק הבלתי כתוב לפיו לא משנה לאיזו דמות תזרקו אותה, היא תעשה ממנה גורמה. מצטרפת אליהן אורלי זילברשץ בתפקיד האחות של דורה שהיא גם הכבשה השחורה - למרות שהיא זו שמטפלת באימא שלה האחרונה עדיין מעדיפה את אחותה. כשהן ילמדו לעבוד יחד הן ינקמו את מות הגברים שלהן וגם ימצאו את הדרך הנשית לנהל את האימפריה.

 

כמו "שבאבניקים" לפניה, "מלכות" הגיעה לעולם כדי להנעים את זמננו בצפייה לא מחייבת. נכון שלהבדיל מהראשונה היא לא תמיד מלוטשת עד הסוף, לא תמיד מדויקת, לפעמים קצת טראשית מידי או מאריכה בסצנות יתר על המידה, אבל עדיין מהנה. הגירל פאוור שהיא מציבה בחזית שלה הוא אולי אמירה רלוונטית אבל היא לא בדיוק נושאת איתה מסר מוסרי - בכל זאת, אנחנו עדיין מדברים על משפחת פשע. הסיבה שלשמה התכנסנו היא דרמה קומית למחצה, שפה ושם זולגת לאקשן ומתח ולא לוקחת את עצמה יותר מידי ברצינות, אותה המלצה שעשויה רק להועיל לנו גם בחיים עצמם.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים