שתף קטע נבחר

משפחת המועמד למושל דורשת: "אל תבחרו בו"

12 קרובי משפחה של אדם לקסלט, המועמד הרפובליקני לתפקיד מושל נבדה, פרסמו מאמר שבו הם קוראים לציבור שלא להצביע לו: "אין לו כישורים החיוניים לתפקיד". דוברו: "הם עשו זאת גם בעבר, וזה לא השפיע עליו"

בני משפחתו של אדם לקסלט, המועמד הרפובליקני לתפקיד מושל מדינת נבדה שבארצות הברית, אינם נמנים עם מחנה תומכיו. למעשה, הם פתחו בקמפיין שמטרתו למנוע מהציבור ב"מדינת הכסף" מלבחור בו.

 

תריסר קרובי משפחה של לקסלט פרסמו מאמר בעיתון ה"רנו גאזט ג'ורנל" שמפרט מדוע על הציבור שלא להצביע עבורו. בין הסיבות שנמנו - היעדר כישורים בסיסיים אשר הכרחיים לתפקיד מושל, עמדותיו בנושא הגירה והיעדר זיקה מהותית למדינה עצמה.

אדם לקסלט התובע הכללי של נבדה (AP)
"היעדר חיבור אמיתי למדינה". אדם לקסלט(AP)
 

"הכל מסתכם בהיעדר חיבור מהותי ואותנטי למדינת נבדה, וכישלון להבין מה באמת חשוב לתושבים עצמם", טענו בני המשפחה נגד לקסלט, המשמש כיום כתובע הכללי של נבדה.

 

המאמר שכתבו מתפרסם על רקע הסקרים האחרונים במדינה, שלפיהם הקרב בין הרפובליקנים לדמוקרטים, הן במרוץ למשרת המושל והן בבחירות אמצע הכהונה על מקום בסנאט, צמוד מאוד.

 

דוברו של לקסלט, פרקר בריידן, התייחס לקמפיין נגדו מבית ואמר כי "לאדם יש משפחה גדולה, וגם קרובים-רחוקים שמזדהים כל חייהם עם המחנה הליברלי, שבו הם פעילים ותורמים". הוא הוסיף כי לא מדובר במתקפה חדשה מצד קרוביו של המועמד הרפובליקני נגדו: "הם עשו זאת פעמים רבות, עוד ב-2014, ומעולם לא הייתה למעשיהם השפעה ממשית על אדם או על פועלו".

 

 

אדם לקסלט התובע הכללי של נבדה (EPA)
(EPA)
 

בחירות 2018 - המבחן של טראמפ ()

העיתון לא חשף את אופי קרבתם המדויק של הכותבים ללקסלט, פרט לכך שמדובר בבני משפחתו. אלו טענו עוד כי אם ייבחר לקסלט לתפקיד, שטחים רבים יהפכו פחות נגישים לציד, דיג ותרמילאות. כמו כן צוין כי עמדותיו השמרניות יובילו להתערבות ממשלתית בנושאים אישיים כמערכות יחסים ונישואים.

 

בני המשפחה הטיחו בנוסף בלקסלט כי אין לו חיבור או קשר קרוב לנבדה, תוך שהם מצביעים על העובדה שגדל והתחנך בוושינגטון הבירה, ועבר לחוף המערבי רק ב-2013, שנה אחת בלבד לפני שפצח בקריירה פוליטית.

 

"למעט ביקורים מזדמנים, לאדם מעולם לא הייתה זיקה אמיתית לנבדה או לאזרחיה, לרבות הבנה מהותית של ערכיהם ורצונותיהם. אולי אם היה באמת קשור למדינה היה פועל יותר למענם, ולא למען אלו של תורמיו שנמצאים מחוץ לגבולותיה".

 

אין זו הפעם הראשונה שבני משפחה מתגייסים נגד מועמד בבחירות האמצע בארצות הברית. רק בחודש שעבר פתחו ששת אחיו של פול גוסאר מאריזונה, שמועמד לקונגרס מטעם הרפובליקנים, בקמפיין נגדו, והחלו לסייע ליריבו הדמוקרטי.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים