שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אדמס בשם הציונות

וגם: שגיב בשם ויצמן, סער מבטיח לשמעיה, רסין נותן ריספקט, אות הוקרה לשלמה מסיקסט, עופר משקיעה בנצרת, חיידרה משקיע באופנת רחוב, וג'ידא זועבי היא נשיאת המרכז האקדמי להשקעות חברתיות. רכילות עסקית

סילבן אדמס, האיש, הג'ירו ד'איטליה והפילנתרופ, הציג לחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית את תוכניתו למיתוג ישראל וחיזוק הזהות היהודית בתפוצות. הוא סיפר על אביו ניצול השואה שהיה שליח הסוכנות בצרפת, שם סייע ליהודים מצפון אפריקה להתכונן לקראת עלייתם לארץ ישראל. זאת, לאחר שנמלט ממחנה עבודה ברומניה ועשה את המסע לארץ ישראל דרך תורכיה, סוריה ולבנון. אז גם הסביר אדמס את החלטתו שלו להקדיש את חייו לחשיפת "ישראל הנורמלית והיפה" בעולם. יו"ר הסוכנות, יצחק (בוז'י) הרצוג, הגדיר את אדמס, שעלה לישראל מקנדה, כפנים החדשות של העולים לישראל.

רכילות עסקית בוז'י הרצוג וסילבן אדמס (צילום: יח
בוז'י הרצוג וסילבן אדמס(צילום: יח"צ)

 

הדור הבא של הוייצמנים

כ-200 אנשי עסקים ומנהלים הגיעו לאירוע WeizmannVibe , מועדון "הדור הבא" של אגודת ידידי מכון ויצמן למדע. ד"ר מיטל אורן סויסה, מהמחלקה לנוירוביולוגיה, הרצתה על הקשר שבין ההבדלים בין המינים לפענוח מחלות כגון אלצהיימר וסכיזופרניה.

 

נכחו: עמיר שאלתיאל - יו"ר ויצמן וייב, פרופ' ישראל בר יוסף - סגן נשיא המכון, יעל גורן וגמן - מנכ"לית אגודת הידידים, פרופ' אמנון שעשוע - מייסד מובילאיי, ואשתו ענת, תומר אבנון - מבעלי קבוצת אבנון, וזוגתו סטייסי, היזמת החברתית אבישג בוחבוט, גיא מגן ואורי שפאן - מנהלים משותפים של נציגות הבנקאות הפרטית בבנק HSBC שוויץ, ואלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל, שהציג את לאנה לרנר, בת זוגו החדשה והמרעננת.

רכילות עסקית אלי שגיב ולאנה לרנר (צילום: אוהד הרכס ואיתי בלסון - מכון ויצמן)
אלי שגיב ולאנה לרנר(צילום: אוהד הרכס ואיתי בלסון - מכון ויצמן)

 

22 מיליון שקלים למשתקמי איל"ן

עמותת איל"ן (איגוד ישראלי לילדים נפגעים) בשיתוף עיריית ת"א, ביטוח לאומי ומשרד הרווחה, חנכה את מרכז היום הראשון בת"א, שהוקם בעלות של כ-22 מיליון שקלים עבור משתקמי העמותה מת"א וגוש דן. המרכז נקרא על שמה של המתנדבת חנה לאור, בת 94, מהמתנדבות הוותיקות וממקימי העמותה, ויו"ר פעילה של איל"ן ת"א. נכחו והתרגשו: יו"ר העמותה - רו"ח אהוד רצאבי, המנכ"ל בועז הרמן, ואורחים שנכחו בפתיחת המרכז.

רכילות עסקית אהוד רצאבי, חנה לאור, בועז הרמן (צילום: חן גלילי)
אהוד רצאבי, חנה לאור, בועז הרמן(צילום: חן גלילי)

 

סער שומע?

גדעון סער הניח לרגע בצד את המחלוקת עם נתניהו והגיע לביקור בעמותת "שמעיה", המסייעת לחירשים וכבדי שמיעה. סער הבין מכמה צעירים שהם מתקשים למצוא עבודה בשל מוגבלותם, והבטיח לסייע להם באמצעות קריאה למעסיקים. סער קיבל תעודת הוקרה ממנכ"ל העמותה, הרב שמעון לוי.

רכילות עסקית גדעון סער בעמותת שמעיה (צילום: יח
גדעון סער בעמותת שמעיה(צילום: יח"צ)

 

בסוף הקיץ יושבים עם ידידים

אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב, בראשות נשיא האגודה אמנון דיק, מנכ"לית האגודה הנכנסת, עו"ד עדי אולמרט, וסמנכ"לית הארגון דנה רכטמן, ציינו את פתיחת שנת הפעילות של חברי האגודה. דיק הציג את שופט בית המשפט העליון בדימוס, פרופ' יורם דנציגר, שהפך לפרופ' מהמניין באוניברסיטה. בידידים ובתורמים: עתליה ואסי שמלצר, משה ופנינה אדרי, יצחק ועדיה סוארי, יגאל וציפי לנדאו, יזהר קנה, ורדה ובועז דותן, מוטי כוזהינוב, יהודה ותמי רווה, גליה מאור וענת לוין.

רכילות עסקית ענת לוין ועדי אולמרט (צילום: איציק בירן)
ענת לוין ועדי אולמרט(צילום: איציק בירן)

 

חיידרה מתרגש מאופנת רחוב

איש העסקים עלי חיידרה, שרכש לאחרונה את רשת האופנה TNT, השיק בסניף הדגל בדיזנגוף סנטר קונספט ולוגו החדשים, ואת קולקציית החורף תחת הכותרת: "אופנת רחוב". "אני מתרגש, כי זו פעם ראשונה שאני עומד כאדם שמחזיק חברה, שמאז הרכישה גדל מחזור המכירות שלה ב-25%", הודיע חיידרה. האחים דן ואלון פילץ, מבעלי הקניון, התרגשו איתו ונשנשו בין התרגשות אחת לאחרת תקרובות שעוצבו בהשראת הקולקציה.

רכילות עסקית אלון פיץ, עלי חיידרה ודן פילץ (צילום: אלן מור)
אלון פיץ, עלי חיידרה ודן פילץ(צילום: אלן מור)

 

רסין נותן ריספקט לוורטהיימר

ברקע הטענה לפיה מאיה ורטהיימר – נכדתו של סטף ורעייתו של אסף זמיר, המתמודד על ראשות עיריית ת"א, קיבלה לפחות 10,000 שקלים עבור פוסט אחד שכתבה בשביל הקמפיין החדש של רשת אופטיקנה - נפתחה חנות הדגל של הרשת בקניון רמת אביב.

 

עלות הקמפיין, שעלה בסוף השבוע האחרון בשילוט חוצות, בטלויזיה, בדיגיטל וברדיו, נאמדת במעל 4 מיליון שקלים. המוזמנים צפו בקמפיין - Respect Your Eyes, בליאורה עופר, בעלת השליטה בעופר השקעות, בבעל הרשת מאיר רסין, במנכ"ל אלרועי תורג'מן, במנהל השיווק ירון עמיר, ובוורטהיימר, ונתנו ריספקט. אלא מה?

רכילות עסקית מאיר רסין, אלרועי תורג'מן, מאיה ורטהיימר, ירון עמיר (צילום: שוקה כהן)
מאיר רסין, אלרועי תורג'מן, מאיה ורטהיימר, ירון עמיר(צילום: שוקה כהן)

 

סיקסט מוקיר את שלמה

קבוצת שלמה קיבלה אות הערכה מטעם חברת SIXT העולמית במהלך אירוע בינלאומי במרוקו. האות הוענק לאסי שמלצר, יו"ר קבוצת שלמה, המחזיקה במותג שלמה SIXT בישראל, על ידי אריק סיקסט, יו"ר ובעלי החברה הבינלאומית, כהערכה לשותפות רבת השנים וההישגים. החברה זכתה גם בפרס על הצטיינות והובלה בתחום מכירת שוברי ההשכרה לחו"ל.

רכילות עסקית אסי שמלצר ואריק סיקסט (צילום: יח
אסי שמלצר ואריק סיקסט(צילום: יח"צ)

 

על חדלות ועל שיקום

בבית לשכת רואי החשבון התל אביבי התקיים כנס בנושא חדלות פירעון ושיקום כלכלי. רו"ח איריס שטרק, נשיאת לשכת רואי חשבון, הנחתה פאנל סוער ששם דגש על הערכות לקראת כניסתו לתוקף של החוק החדש של חדלות פירעון ושיקום כלכלי, בעוד כשנה. השתתפו: עו"ד סיגל יעקובי הכנ"רית (הכונסת הרשמית), עורכי הדין ספי זינגר, חגי אולמן ואמיר ברטוב, ורו"ח ועו"ד שלמה נס.

רכילות עסקית אמיר ברטוב, איריס שטרק, שלמה נס, חגי אולמן (צילום: שלומי יוסף)
אמיר ברטוב, איריס שטרק, שלמה נס, חגי אולמן(צילום: שלומי יוסף)

 

גשם בהיבט תורתי

ליאורה עופר - יו"ר מליסרון, אבי לוי - מנכ"ל מליסרון, ומשה רוזנבלום - מנכ"ל קניוני עופר, הצפינו לנצרת עלית, שם חנכו מתחם חדש בהשקעה של כ-15 מיליון שקלים. את המזוזה קבע הרב הראשי של העיר, הרב הרצל ישעיהו, שאמר כי לפי ההיבט התורתי, יום גשם זה יום ברכה. לגזירת הסרט הצטרף ראש העירייה – רונן פלוט.

רכילות עסקית הרב הרצל ישעיהו, ליאורה עופר, רונן פלוט (צילום: בן פרידמן)
הרב הרצל ישעיהו, ליאורה עופר, רונן פלוט(צילום: בן פרידמן)

 

מבעלות משרד לראשות מועצה?

יובל ארד, עו"ד ומבעלי ארד תקשורת, ומתמודד בבחירות המקומיות על ראשות מועצת כוכב יאיר - צור יגאל, ערך כנס שיועד לצעירים בגופם וברוחם. ארד שטח את משנתו בפני מעיין רובין, הלא היא "נועה פילטר", אושיית יוטיוב של צעירים ובני נוער. עלות קמפיין הבחירות של ארד, תחת הסיסמא "בוחרים להתקדם", מוערכת בכ-200 אלף שקלים, פחות ממחציתם הון פרטי והיתר תרומות.

רכילות עסקית יובל ארד ונועה פילטר (צילום: טל שובל)
יובל ארד ונועה פילטר(צילום: טל שובל)

 

ג'ידא משקיעה

ג'ידא רינאוי זועבי מונתה לנשיאת המרכז האקדמי להשקעות חברתיות המשותף לקרן אדמונד דה רוטשילד, קרן דואליס והמכללה למינהל. המרכז פועל לחזק ולפתח את תחום ההשקעות והעסקים החברתיים בישראל. זועבי היא דמות מוכרת במגזר השלישי, וייסדה את מרכז אינג'אז לקידום הרשויות המקומיות הערביות ופועלת למען שוויון מגדרי וקידום מעמד האישה הערבייה בישראל.

רכילות עסקית ג'ידא רינאוי זועבי (צילום: יח
ג'ידא רינאוי זועבי(צילום: יח"צ)

 

בקצר...

אוניברסיטת תל אביב החליטה להיות שותפה להקמת מרכז יזמות וחדשנות בשיקגו, ולשם כך חברה לאוניברסיטאות אילינוי, שיקגו ונורת'ווסטרן. המיזם קיבל את ברכתם של מושל אילינוי, ברוס ראונר, וראש עיריית שיקגו, רם עמנואל, ובית הנבחרים של אילינוי הקצה 500 מיליון דולרים לבנייתו.

 

במכללת שערי משפט התקיים ערב עיון לרגל השקת הספר רגולציה במרחב הסייבר, שנכתב ע"י ד"ר גבי סיבוני ועידן סיון. הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, ניצל את הבמה, כדי ללמד כמה אישים את דעתו על הסייבר. הקשיבו לו: פרופ' אביעד כהן – נשיא המכללה, האלוף במיל. עמוס ידלין, ושר החינוך – נפתלי בנט.

 

באירוע ההתרמה ל"כנפיים של קרמבו", תנועת נוער לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים, שייסדה היזמת החברתית עדי אלטושלר, השאיר רושם אמן הבלוז באדי גאי בן ה-83. בינתיים נמסר מהתנועה, כי הכנסות הערב יאפשרו פתיחת סניף חדש.

 

פיני יקואל, מנכ"ל ומייסד חברת ההייטק אופטימוב, ערך כנס בינלאומי לטכנולוגיות שיווק מתקדמות והיערכות לכניסת אמזון לתחומים חדשים ולישראל, והסביר למנהלי חברות גלובאליות על הדרכים לשמר לקוחות ולהגדיל את רכישותיהם. כאתנחתא מוסיקלית קיבלו המוזמנים את מרינה מקסימיליאן-בלומין.

 

דורון פרנקנשטיין, מנכ"ל BLU International וטל וגל בכר, הבעלים של "יומנגס", היו בין אנשי העסקים שלקחו חלק בתערוכת המזון הבינלאומית "SIAL 2018" בפריז, שבוחנת חידושים בתחום המזון. בתערוכה סגרה BLU עסקאות בסכום של כחצי מיליון דולרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
בוז'י הרצוג וסילבן אדמס
צילום: יח"צ
מומלצים