שתף קטע נבחר

אולגה זדורוב: "אני מתכננת שרומן יגיע לבר מצווה של הילד בשנה הבאה"

בעקבות גילוי ה-DNA החדש מזירת הרצח של תאיר ראדה אמרה רעייתו של מי שהורשע: "עברנו טראומה ענקית, חייב להיות משפט חוזר". סנגורו של א"ח, בן זוגה באותה עת של א"ק: "אין סיכוי שהוא יהפוך לחשוד בגלל מציאת ה-DNA שלו בזירה"

 

 

"מה שקרה בסוף השבוע זה טירוף, אבל טירוף חיובי. אני מאוד מתרגשת מהחדשות ומהבשורות הטובות שקיבלנו. זה מוכיח שבעלי חף מפשע ומצביע על מי שכן עשה את זה. אני מתכננת שבבר מצווה של הילד שלנו שנה הבאה הוא יהיה בבית", כך אמרה הבוקר (יום א') אולגה זדורוב, רעייתו של רומן זדורוב, המרצה מאסר בגין רצח תאיר ראדה בקצרין ב-2006. בעקבות הגילוי של DNA אחר מהזירה, ששייך לפי הדיווחים לא"ח - בן זוגה בזמן הרצח של א"ק - היא אמרה בראיון לאולפן ynet: "עברנו טראומה ענקית".

 

כתבות נוספות בפרשה:

 

- דיברת איתו ביממה האחרונה?

בוודאי, דיברנו כל סוף השבוע כמה פעמים ביום. הוא מאוד מתרגש ושמח, הוא בן אדם מתוסכל ומיואש שפתאום רואה אור בקצה המנהרה. כשהוא התקשר בפעם הראשונה הייתי כל כך נרגשת והוא אמר: 'אולגה, תירגעי, שנייה, צריך לבדוק מה קורה, מה העו"ד אומר, מתי המשפט החוזר'".

 

- את חושבת שהפרקליטות מפחדת לחשוף את הטעויות שלה?

"אני חושבת שאין סיכוי שלא יהיה משפט חזרו ושבעלי לא יחזור הביתה. הראייה היא חזקה. הם יצטרכו להוכיח למה הדבר הזה לא מתקבל בבית משפט. אם זה יהיה, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה למדינה שלנו ולאן היא תדרדר. אני חושבת שהפרקליטות עכשיו מנסה לשרוד. היא נלחמת על החיים שלה, על התדמית שלה. הגיע הזמן שהם יורידו ראש, בני אדם - כולנו טועים".

 

- מה רומן אומר בשיחה האחרונה לפני שהוא הלך לישון? הוא אמר שהוא בדרך הביתה?

"לא. הוא לא אמר לי את זה כי הוא איבד את האמונה בבית משפט. הוא רוצה לקוות שיהיה שינוי. הוא אף פעם לא אומר לי שזהו, שהוא יוצא".

אולגה זדורוב יחד עם בנה לאון זדורוב (צילום: אפי שריר)
אולגה זדורוב יחד עם בנה לאון זדורוב(צילום: אפי שריר)

תאיר ראדה רומן זדורוב ()
רומן זדורוב ותאיר ראדה

 

 

סנגורו של זדורוב, עו"ד ירום הלוי, אמר על סיכויי הבקשה למשפט חוזר: "אני לא שחקן יחיד בהצגה הזאת. יש שופטים, יש נשיאת בית משפט עליון וקטונתי מלהחליט בשבילה. הבקשה היא עובר שנמצא ברחם, בתוך המחשב, מתפתח שעומד להיות תינוק, בן אדם".

 

באולפן התראיין גם עו"ד ירון פורר, המייצג את א"ח, שהשערה שנמצאה בזירה עשויה להיות שייכת לו. על פי גרסתו, השערה הגיעה לשם משום שזוגתו דאז – א"ק – שהתוודתה באוזניו שהיא הרוצחת – לבשה את בגדיו. "נפל דבר ביום חמישי עם גילוי ה-DNA, דבר שמוכיח בעליל שמה מסר א"ח כבר לפני שש שנים הוא נכון", אמר עו"ד פורר. "זה מתברר כנכון בדמות ראיה אובייקטיבית פורנזית. יש ויכוח האם זה אחד ל-40 אלף או לא, אבל הוויכוח הזה מסית מהעיקר.

 

"אנחנו מדברים על ראייה שמחזקת ראייה של א"ח. אנחנו לא מדברים על ראייה עצמאית. בא א"ח ומספר סיפור שסיפרה לו א"ק, סיפור שמתחזק על ידי הראיות הנוספות. לכן, גם בהנחה שמדובר באפשרות של אחד ל-40 אלף, עדיין מדובר בראייה מאוד משמעותית שיש בה לפחות לעורר ספק או להביא למשפט חוזר בעניינו של רומן זדורוב".

 

- אתם לא חוששים שהסערה מציבה אותו בקו של חשודים?

"אין שום סיכוי שמצב כזה יקרה, שכן הוא נתן הסבר מלא כבר לפני שש שנים שא"ק לבשה את בגדיו ביום הרצח, כאשר היא רצתה להיכנס לבית הספר עם בגדיו כמסווה. כאשר זאת הגרסה ומוצאים שערת DNA שכביכול שלו, זה מסתדר עם הגרסה שהוא נותן".

 

הבוקר כתב דובר משרד המשפטים משה כהן בעמוד הפייסבוק שלו: "בסופ"ש האחרון נעשתה בדיקה מטעם המכון בהשוואה למאגר ישראלי ובהתייעצות עם מומחה ישראלי, וכפי שפורסם - מהתשובות הראשוניות עולה שיש כל מיני התאמות, כך שעל פניו - השערה מהזירה יכולה להתאים לא רק לאותו א"ח, אלא לכמות לא ידועה של אנשים (אפילו אלפים או עשרות אלפים). את זה כמובן צריך לומר בזהירות המתבקשת. אין עדיין מידע סופי ומוסמך ויש להמתין לתוצאות הסופיות ולחוות הדעת של המומחים. רק אחר כך אפשר יהיה לקבוע מה משמעות הדברים, ואיזה משקל יש לייחס לבדיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
אולגה ולאון זדורוב
צילום: אפי שריר
מומלצים