שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הורשע ברצח אשתו בעשרות דקירות: "חיכה בחדר מדרגות עם סכין קטלנית"
  ב-2014 ארב שמואל דטיאשוילי לאביטל רוקח בביתה בירושלים ורצח אותה באכזריות. הסיבה: חשש שבית הדין הרבני יחייב אותו לתת לה גט. השופטים: ריבוי הפגיעות מעיד על המטרה. אמה של הנרצחת: "הסבל הוא נורא. הוא רודה בנו". טרם נקבע מועד למתן גזר הדין

   

   

  בית משפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (יום ב') את שמואל דטיאשוילי (51) ברצח אשתו בנפרד, אביטל רוקח, מפני שחשש שיחויב לתת לה גט. השופטים קבעו כי הוא "נטל את חייה של המנוחה בתהליך מתוכנן, תוך מחשבה מראש, תוך שימוש באמצעים מתאימים... עשה שימוש בכלי קטלני, פגע במנוחה עשרות פגיעות, רובן אמנם שטחיות אך עצם ריבוין מעיד על מטרתן". טרם נקבע מועד למתן גזר הדין.

   

  השופטים ציינו כי שתיים מהדקירות היו בעלות פוטנציאל קטלני, באזורים חיוניים, ושלישית קטלנית פגעה בגזע המוח. "גם הפקרת המנוחה בנסיבות שבהן יכול היה לנסות לפחות להגיש עזרה... מצביעה על ההחלטה להמית", הוסיפו. "הנאשם הכין את עצמו והגיע למפגש עם המנוחה עם סכין קטלנית שבה הצטייד מבעוד מועד... שהה בחדר המדרגות פרק זמן ארוך יחסית ושם המתין למנוחה לאחר שהבין כי זו לא תדבר איתו בשום אופן".

   

  לאחר ההרשעה אמרה אמרה של רוקח, יהודית פלד: "הסבל הוא נורא. כמה זמן אפשר להמשיך כזה דיון? הוא רודה בנו. אני לא ישנה בלילות, רק חושבת עליה. היא כל כך חסרה לי. אני לא יהודית שהייתי. אני לא יודעת כמה זמן נשאר לי. לקבור ילדה זה דבר נורא. קשה לי. זה מה שהיה לי - שתי ילדות. ללא הורים, ללא משפחה, והיא נלקחה ממני. הבירוקרטיה היא קשה. מאז שהיא נרצחה החיים שלי נגמרו. מה זה נותן לי שהוא הורשע? הבת שלי עדיין קבורה באדמה".

  הכרעת דין במשפט שמואל דטיאשוילי על רצח בת זוגו לשעבר אביטל רוקח ז
  שמואל דטיאשוילי, הבוקר(צילום: יואב דודקביץ')

  אביטל רוקח ()
  אביטל רוקח

  בתם של דטיאשוילי ורוקח, תמר בן-דוד: "אין איך לקבל פה נחמה. ההכרעה שזה רצח זה המינימום, וזה מאוחר מדי. המערכת המשפטית, המשטרה והרבנות היו מעורבות גם לפני הרצח כמו בכל כך הרבה מקרים נוספים של רצח נשים. יש פה איזה מימד של הקלה שעברנו עוד שלב. אבל יש עוד הרבה שלבים בהמשך שעוד יתישו אותנו. ברור לנו שעוד נשים הולכות להירצח".

   

  הרוצח חזר מול העיתונאים על טענתו לאורך המשפט ואמר: זה לא תוצאה של מעשה מכוון".

   

  עו"ד דניאל מור מפרקליטות מחוז ירושלים אמר לאחר מכן: "בית המשפט קבע כי מעשה הרצח התרחש לאחר מסכת ארוכה של אלימות, איומים והתנכלויות של הנאשם כלפי מי שהיתה אשתו ואם שלושת ילדיו, זאת לאחר שביקשה להתגרש ממנו. המעשים שקדמו לרצח ומעשה הרצח עצמו מעידים על אכזריותו של הנאשם ועל תחושת הפחד והאימה שהטיל על אביטל רוקח ז"ל ועל ילדיה. הפרקליטות מחזקת את ידי בני המשפחה, תפעל למיצוי הדין עם הנאשם ותמשיך במאבק המתמשך והנחוש בתופעה הקשה של אלימות ורצח נשים על ידי בן זוגן".

   

  השניים היו נשואים 23 שנה והיו להם שלושה ילדים. בשלוש השנים שקדמו לרצח, חיו השניים בנפרד על רקע אלימות הבעל והיו בהליך גירושים. במהלך התקופה שקדמה לרצח הוא התנהג בקנאה, איים, הטריד אותה וסירב לתת לה גט.

   

  הרצח התרחש בספטמבר 2014, ודטיאשוילי, בן 47 מירושלים, הואשם שדקר את רוקח 50 פעמים בסכין. בליל הרצח הוא ארב לה בחדר המדרגות בביתה, התנפל עליה מאחור ודקר אותה בכל גופה בזמן שהוא אוחז בצווארה. "הוא גרר אותה ודקר אותה באמצעות הסכין מספר פעמים רב בכל חלקי גופה", צוין בכתב אישום. "המנוחה נפלה ארצה על גבה, אך הנאשם המשיך לדקור אותה כשהוא עומד מעליה".

   

  רוקח נפצעה באורח אנוש ואחותה שמצאה אותה הזעיקה צוות של מד"א. רוקח פונתה לבית החולים הדסה הר הצופים ושם נקבע מותה.

   

  כשבוע לפני הרצח התלוננה רוקח נגדו על שתקף אותה, אך המשטרה לא דרשה להאריך את מעצרו למשך יותר מ-24 שעות ובית המשפט שחרר אותו. היא עצמה סירבה לעבור למקלט לנשים מוכות, וכך דטיאשוילי הגיע לביתה ודקר אותה למוות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים