שתף קטע נבחר

בני נהרג באתר הרכבת הקלה: "איש עבודה ציוני שבנה את הארץ"

נהג מערבל בטון יצא מאתר העבודות, פגע במנהל העבודה, תושב אשדוד בן 73, והמשיך בנסיעה. בהמשך חזר למקום התאונה ועוכב על ידי המשטרה. משפחתו של ההרוג: "בנה את הארץ וסלל אותה. עבד עד רגעיו האחרונים"

 ההרוג בני גרינברג שנדרס למוות בתאונה באתר הרכבת הקלה בתל אביב (באדיבות המשפחה)
"השתתף בפרויקטי הבנייה הגדולים של מדינת ישראל החל מבניית העיר ימית, בניית הנגב וכל אזורי הארץ". בני גרינברג(באדיבות המשפחה)

בני גרינברג, תושב אשדוד בן 73, הוא ההרוג אמש בתאונה שאירעה באתר עבודות של הרכבת הקלה ברחוב מנחם בגין בתל אביב שבונה חברת נת"ע. גרינברג עבד במקום שבו עתידה להיבנות תחנת "שדרות יהודית" של הרכבת הקלה, כמנהל עבודה מטעם חברת דניה סיבוס. מאז תחילת השנה, נהרגו 37 עובדים בענף הבנייה, בנוסף לשני עוברי אורח שנהרגו כאשר עברו סמוך לאתרי בנייה ברעננה ובחולון.

 

גרינברג, ששכל את אשתו נורית בחודש שעבר, הותיר אחריו שלושה ילדים ותשעה נכדים. בני משפחתו ספדו לו ואמרו: "הוא היה קודם כול בן אדם. אוהב את החיים ואוהב אדם. איש עבודה, ציוני בנשמה, בנה את הארץ וסלל אותה כמעט חמישים שנה - השתתף בפרויקטי הבנייה הגדולים של מדינת ישראל החל מבניית העיר ימית, בניית הנגב וכל אזורי הארץ. היה טוב ומיטיב לכל אדם. אהב את החיים את המשפחה, את הארץ. היה חרוץ, מסור ועבד עד רגעיו האחרונים. לא מאמינים שאנחנו מדברים עליו בלשון עבר".


מפרטי התאונה, שהתרחשה לקראת השעה 22:00, עולה כי נהג מערבל בטון יצא מאתר העבודות ברחוב מנחם בגין בתל אביב וסמוך לפתח היציאה מהמקום פגע מנהל העבודה והמשיך בנסיעתו. רק לאחר שבנת"ע דיווחו למשטרה על תאונת "פגע וברח" אותר הנהג בן 56, שחזר לאתר ועוכב על ידי בוחני התנועה של מחוז תל אביב לחקירה.

 

 

תאונת דרכים בכניסה לאתר עבודות רכבת קלה בתל אביב (צילום: אבי חי)
הנהג פגע בבני ונסע מהמקום. אתר התאונה בת"א(צילום: אבי חי)

תאונת דרכים בכניסה לאתר עבודות רכבת קלה בתל אביב (צילום: אבי חי)
(צילום: אבי חי)

תאונת דרכים בכניסה לאתר עבודות רכבת קלה בתל אביב (צילום: אבי חי)
(צילום: אבי חי)

תאונת דרכים בכניסה לאתר עבודות רכבת קלה בתל אביב (צילום: אבי חי)
(צילום: אבי חי)
 

חובש רפואת חרום על אופנוע מד"א, משה שטרן, ופרמדיקית מד"א אביה חגי, סיפרו לאחר התאונה: "כשהגענו למקום ראינו משאית עומדת בצד ובסמוך, במרכז הכביש, שכב גבר מחוסר הכרה ללא דופק, ללא נשימה ועם פגיעה רב-מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה. כשהתאפשר, העלינו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים". מותו של גרינברג נקבע כעבור זמן קצר.

 

מנת"ע, המקימה את פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן, נמסר: "חברת נת"ע עצרה אמש את העבודות של חברת דניה סיבוס באתר תחנת יהודית בתל אביב, בעקבות תאונת הדרכים שגרמה למותו של עובד החברה. מהתחקיר עולה שהעובד נפגע ע"י מערבל בטון בעת שחצה את הכביש הסמוך לאתר. הנהג הפוגע נחקר במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
בני גרינברג
באדיבות המשפחה
מומלצים