שתף קטע נבחר

למען תרבות דיון: טוויטר רוצה למחוק את כפתור ה"לייק"

מייסד הרשת החברתית לציוצים הודיע כי בכוונתו להיפטר מכפתור ה"לייק" - שבטוויטר מגולם באמצעות סימון של לב. זאת במטרה להעמיק את הדיונים המתנהלים ברשת

האם טוויטר עומדת להיפטר מכפתור ה"לייק"? על פי דיווח של הטלגרף, מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית לציוצים, ג'ק דורסי, מתכוון למחוק את האפשרות מהפלטפורמה. לטענתו, כפתור הלייק ייעלם מטוויטר "בקרוב", והוא הוסיף ואמר שהוא לא מעריץ גדול של הכפתור, שבטוויטר אגב נתנו לו סימון של לב.

 

מנכ
מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי (צילום: gettyimages)

 

על פי הדיווח, דורסי התייחס לכפתור הלייק במהלך אירוע של טוויטר שנערך בסוף השבוע האחרון. הוא אמר כי נוכחות ה"לייק" בפלטפורמה מייצרת רידוד של תרבות הדיון בטוויטר, והוסיף כי הוא מקווה שבאמצעות הסרת הכפתור יוכלו להתקיים דיונים מעמיקים יותר. מוקדם יותר החודש התייחס דורסי בהרחבה לכפתור הלייק: "יש לנו כפתור לייק בצורה של לב, שמהווה תמריץ למשתמשים להעלות את מספר הלייקים שהם מקבלים. אבל האם זה הדבר הנכון לעשות?"

 

בחודש מרץ האחרון שחררו בטוויטר את פיצ'ר הסימנייה, המאפשר למשתמשים לסמן להם ציוצים שאהבו ולשמור אותם באופן פרטי. בניגוד לכפתורי הלייק הפומביים, שגם מייצרים באופן אוטומטי רגש חיובי כלפי הציוץ, לסימניות אין מטען חיובי או שלילי, והן נשמרות באופן פרטי אצל המשתמשים. כפתור הלייק הנוכחי של טוויטר נוסף בשנת 2015, והוא החליף את הכפתור בצורת הכוכב שהיה עד אז.

 

 

טוויטר סופגת בשנה האחרונה הרבה ביקורת ציבורית: מצד אחד, משתמשים טוענים כי טוויטר לא עושה מספיק כדי לוודא שהפלטפורמה בטוחה עבור משתמשים, ומצד שני היא מתמודדת עם טענות בנוגע לצנזורה והשתקה. הידיעה על מחיקת כפתור הלייק גררה גם היא ביקורת, לפיה דורסי עוסק בשינויים קוסמטיים במקום להתעסק בבעיות האמיתיות של הרשת החברתית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
טוויטר
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים