שתף קטע נבחר

אמירה אורון מונתה לשגרירת ישראל במצרים

אורון תהיה האישה הראשונה בתפקיד שגרירה מאז הסכם השלום עם מצרים. תקדים חיובי: עוד שלוש נשים נבחרו לשגרירות בהחלטת ועדת המינויים

ועדת המינויים העליונה של משרד החוץ בראשות מנכ"ל המשרד יובל רותם מינתה אמש (יום ב') את אמירה אורון לתפקיד שגרירת ישראל במצרים. באופן חסר תקדים נבחרו עוד שלוש נשים לשגרירות באותה החלטת ועדת מינויים.

 

אורון תהיה האישה הראשונה כשגרירת ישראל בקהיר מאז הסכם השלום עם מצרים. היא האישה השנייה שמכהנת כשגרירה המדינה ערבית אחרי עינת קליין שהיתה כשגרירה בירדן. אמירה אורון היא דיפלומטית ישראלית, שכיהנה כממונה במשך שנתיים על שגרירות ישראל בטורקיה עד למינוי שגריר בדצמבר 2016. אורון החלה לעבוד במשרד החוץ ב-1991 בכמה תפקידים לרבות בסגל שגרירות ישראל במצרים, כסגנית דובר המשרד, כמנהלת המחלקה לתקשורת בעולם הערבי וכמנהלת מחלקת מצרים.

 

לאחר פרשת המשט לעזה הורידה טורקיה את דרג היחסים בינה לבין ישראל מרמת שגריר לרמת ממונה על השגרירות. בשלהי 2014 אושר מינויה של אורון לתפקיד זה והיא החלה למלאו בינואר 2015 והיתה האישה הראשונה שמונתה לממונה על השגרירות בטורקיה. היא מזרחנית בהשכלתה ודוברת ערבית.

 

עוד אישרה הוועדה שורה של מינויים בכירים: רודיקה רדיאן שמשמשת כיום כסמנכ"ל מערב אירופה מונתה לשגרירה במדריד, סמנכ"ל אפריקה יורם אלרום מונה לשגריר בסופיה, בועז מודעי מונה לשגריר בברטיסלבה, דובר משרד החוץ עמנואל נחשון מונה לשגריר בבריסל, סמנכ"ל אירו אסיה אלכס בן צבי מונה לשגריר בוורשה, אורלי גיל מונתה לשגרירה בריגה, רן גידור לשגריר בטביליסי ומדינה רוזנברג לשגרירה בסנטיאגו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים