שתף קטע נבחר

אריה מליניאק

אמת או חובה? / מליניאק

החיים הם לא בית משפט ואף אחד לא חייב לומר את האמת, כל האמת ורק את האמת. יגיד כל אחד מה שהוא רוצה להגיד, אנחנו לא חייבים להאמין לו

 

האמת על פי אנדראה אניילי

נשיא יובנטוס נדהם מהאשמות האונס שהוטחו בכריסטיאנו רונאלדו. כשיש בעיות, הוא מסביר, "אני נוהג להביט לאנשים בעיניים, לכן נפגשתי עם כריסטיאנו, הבטתי לו בעיניים והשתכנעתי שהוא דובר אמת". כמה פשוט.

 

גם אני נוהג להביט לאנשים בעיניים, אז הבטתי באניילי בעיניים ונראה לי שהאיש בפאניקה. אין לו ברירה אלא להאמין לרונאלדו, כי האלטרנטיבה היא ש-105 מיליון אירו שהוא שילם עבורו לפני כמה חודשים לריאל מדריד יהפכו לזבל אורגני.

 

כריסטיאנו רונאלדו יובנטוס (צילום: AP)
הבעלים של יובנטוס חייב להאמין לו. רונאלדו(צילום: AP)

 

האמת על פי ניר קלינגר

ניר קלינגר אמר שהתפטר מהפועל חיפה כי הקבוצה יקרה לו. נכון שאם חתונה לא עובדת עדיף להתגרש, אבל גם אם הפועל חיפה יקרה לניר, האם זו באמת הסיבה שהוא התפטר מאימון הקבוצה?

 

קלינגר, כך על פי מקורות זרים, סבל מתחילת העונה. לא קל לעבוד עם יואב כץ. הוא לא סיפק תחליפים הולמים לחנן ממן, אלון תורג'מן, עדן בן-בסט ושמואל שיימן, ולא היה חסר הרבה שגם השוער שטקוס היה נמכר להפועל באר שבע בניגוד לדעתו ובלי ידיעתו של קלינגר.

 

סיטואציה כזאת יכולה להביא מאמן למחשבות על התפטרות. הבעיה שהתפטרות עולה הרבה כסף. למה להתפטר בלי פיצויים, אם אפשר לגרום לבעל הבית שיפטר אותך עם פיצויים, או כשיש לך הצעה מקבוצה אחרת.

 

ניר קלינגר הפועל חיפה (צילום: אלעד גרשגורן)
דואג להפועל חיפה? באמת? קלינגר(צילום: אלעד גרשגורן)

אומרים שטוב שם טוב משמן טוב. על הכסף מסתדרים, נשאר לדאוג לשם הטוב. כשמאמן עוזב קבוצה או נבחרת בשביל לקחת הצעה קורצת, זה נראה רע ולא משתלם בטווח הארוך, אז מחרטטים משהו.

 

מאמן שמשאיר קבוצה בצרות לא יכול לטעון שהתפטר מדאגה לקבוצה, וטיימינג ההתפטרות של קלינגר - רק אחרי שבית"ר ירושלים פיטרה את גיא לוזון ומחפשת מאמן בהיסטריה - הוא הכל, רק לא צירוף מקרים מוזר.

 

האמת על פי אלי אוחנה

אחרי שאלי אוחנה שיתף פעולה עם אלי טביב בהטעיית ההתאחדות, שתק כשטביב החתים ופיטר מאמנים ושחקנים, וישב לידו בתא הכבוד כשטביב העביר הוראות למאמנים בזמן שאסור לו לנהל את בית"ר ירושלים, צריך להתייחס בחשדנות המתבקשת למה שאוחנה אומר.

 

הוא טוען שאף אחד לא פנה לקלינגר. אוחנה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הוא טוען שאף אחד לא פנה לקלינגר. אוחנה(צילום: אוהד צויגנברג)

מישהו פנה לניר קלינגר, על זה יש הסכמה כללית. קלינגר לא היה זורק את הפועל חיפה בלי שתהיה לו אלטרנטיבה סבירה, אבל אוחנה מתעקש שבית"ר ירושלים לא פנתה אליו. הם לא נוהגים לפנות למאמנים תחת חוזה ויכול להיות שזו חלק מהאמת, אבל לא כל האמת.

 

כי ישנם אלף אנשים שמכירים מישהו בבית"ר, שמכיר מקורב לקלינגר או לסוכן או לסבתא שלו, שהיו יכולים לגשש אם "יש על מה לדבר". האם "גישוש" של "מקורב" שפנה על דעת עצמו ל"גורם בסביבתו של קלינגר" לא נחשב לפנייה של בית"ר לקלינגר?

 

חברות שנקלעות לפעמים לבעיה מביכה מפילות את האחריות לפדיחה על עובד שכאילו נקט יוזמה נקודתית ופעל בניגוד לנהלים. בית"ר לא טוענת אפילו את זה אלא מכחישה טוטאלית שנעשתה פנייה לקלינגר.

 

האמת על פי יואב כץ

מבחינת יואב כץ, ניר קלינגר הוא מאמן הפועל חיפה עד תום החוזה בסוף העונה הבאה. הוא מוכן לשחרר אותו בתנאי שיקבל פיצוי וימצא מאמן במקומו, אבל גם אין לו בעיה למשוך את הסיפור עם מאמן זמני עד שבית"ר תמצא מאמן אחר וקלינגר יישאר בלי פיצויים ובלי עבודה.

 

יואב כץ (צילום: אלעד גרשגורן)
הגיע הזמן שמבוגר אחראי יעשה סדר. יואב כץ(צילום: אלעד גרשגורן)

 

אפשר להבין את יואב כץ שכועס על כך שבית"ר ירושלים פנתה לקלינגר, אבל הוא עצמו נוהג לדבר חופשי עם מאמנים (כולל עם קלינגר בתקופה שהיה עדיין "יועץ חיצוני" לכץ) מעל לראשם ומאחורי גבם של המאמנים שקדמו לו בהפועל חיפה.

 

שורה תחתונה: אם כולם דוברי אמת, איך זה שקלינגר מאמן קבוצה שלא פנתה אליו?

 

כששחקן נוחת לפעמים אצל היריבה הגדולה יום אחרי סיום העונה, אני שואל את עצמי מתי הם הספיקו לנהל משא ומתן, בלילה שאחרי המשחק האחרון? לעתים רחוקות הסיפור האמיתי נחשף במקרה, כששליח פיצה מגלה את רדיסאב צ'ורצ'יץ' בביתו של מוני פנאן, שהגיע במקרה להחליף כסף יום לפני משחק מכריע בין הפועל ירושלים למכבי ת"א.

 

"גישוש", ואפילו שמועה על "גישוש", עלולים לגרום לבלגן גם כאשר הגישוש מסתיים בלא כלום. תארו לעצמכם שאדם שמציג את עצמו כשליח של ריאל מדריד, מברר יומיים לפני הקלאסיקו אצל אבא של טר-שטגן אם השוער יהיה מוכן לשקול מעבר מברצלונה למדריד.

 

את הפרצה הזאת אפשר היה לסגור מזמן בתקנון. זה לא קורה, כי מי שאמורים לעשות סדר הם אותם בעלי קבוצות שנהנים מהברדק, בעיקר העשירים שביניהם. נכון שגם המאמנים הם לא צדיקים גמורים, אבל הבעלים ויושבי הראש הם שמפטרים מאמנים ולא ההפך, לכן המפתח בידיהם.

 

מותר לפטר מאמן ומותר למאמנים להתפטר. זה קורה בכל העולם, בכל ענפי הספורט. אם ז'ולן לופטגי חתם בריאל מדריד ופוטר מנבחרת ספרד יומיים לפני המונדיאל, ניר קלינגר זה כסף קטן. מאמן שחותם על חוזה שמבטיח לו פיצוי רק חודש או חודשיים בלבד, חי על זמן שאול ומכוון לעצמו אקדח לראש.

 

אקדח שמופיע במערכה הראשונה יירה בשלישית, ובעל קבוצה שמעסיק מאמן עם פיצוי מצחיק מנטרל אותו מסמכות, וכשהקבוצה מפסידה הוא מצפה מהמאמן "שיסיק בעצמו מסקנות" כדי לחסוך את הפיצויים. שחקנים שמבינים שהמאמן הוא מת מהלך מפסיקים להתאמן ולשחק, וכשהמצב הופך לבלתי נסבל המאמן מפוטר ובעל הבית גם מפסיד נקודות ליגה וגם משלם פיצוי.

 

הגיע הזמן שמבוגר אחראי יעשה סדר.

 

האמת על פי שמואל פרנקל

בשבוע שעבר כתבתי שמינהלת ליגת העל בכדורסל, שמבזבזת מיליונים על משרדים ברחוב הברזל, דורשת מקבוצות בפריפריה אולמות של 3,000 מקומות כשהיא לא בנתה עד היום אפילו תא שירותים.

 

שמואל פרנקל (צילום: עוז מועלם)
פינאטס. שמואל פרנקל(צילום: עוז מועלם)

 

הניסוח המדויק צריך להיות: מינהלת ליגת על בכדורסל מבזבזת מיליונים ושוכרת משרדים ברחוב הברזל. אמנם דמי השכירות הם רק 204,000 שקל בשנה (לא כולל אחזקת המשרדים), אבל הוצאות המינהלת כפי שמופיעות בתקציב 2017 הן 4,826,056 שקל פלוס 2,312,000 הוצאות הנהלה וכלליות. סך הכל 7,138,056 שקל. פינאטס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אלי אוחנה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים