שתף קטע נבחר

נידון למוות ניצל את מילותיו האחרונות לספר בדיחה

אסיר מדרום דקוטה רצח סוהר ונידון לעונש מוות. רגע לפני זריקת הרעל, כשהתבקש לומר מילים אחרונות, צחק הרוצח על העיכוב בהוצאתו להורג

דרום דקוטה הוציאה אתמול (יום ב') להורג אסיר שרצח סוהר כשניסה לברוח מהכלא. זו הייתה הפעם הראשונה שהמדינה הוציאה להורג נידון למוות משנת 2012. רגע לפני זריקת הרעל בחר הרוצח לספר בדיחה.

 

לפני שבע שנים רצח רודני ברגט את הסוהר רונלד ג'ונסון, ביום הולדתו ה-63 של הסוהר. במהלך ניסיון הבריחה שלו, שכשל, הוא חבט בג'ונסון עם צינור וכיסה את פניו בשקית ניילון. רודני רצח את הסוהר ביחד עם אסיר נוסף, אריק רוברט, שהוצא להורג באוקטובר 2012.

אילוס אילוסטרציה עונש מוות (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

אתמול קיבל ברגט בן ה-56 את זריקת הרעל. ההוצאה להורג אמורה הייתה להיות בשעה 13:30, אך התעכבה בכמה שעות, מכיוון שבית המשפט העליון בחן מאמץ משפטי אחרון לבטל את גזר הדין של ברגט.

 

ברגט ניצל את המילים האחרונות שרשאים לומר נידונים למוות לפני הוצאתם להורג כדי לספר בדיחה. "אני מצטער על העיכוב, נתקעתי בפקקים", התבדח על הדחייה בהוצאתו להורג. אחר כך הודה לאנשים שתמכו בו בזמן המאסר.

 

מותו של ברגט נקבע ב-19:37. אלמנתו של ג'ונסון, לינט, הגיעה לראות את עונש המוות של רוצח בעלה. היא אמרה שמותו של ג'ונסון היה אכזרי לעומת זריקת הרעל "השלווה" שקיבל ברגט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ההוצאה להורג התעכבה
צילום: AFP
מומלצים