שתף קטע נבחר

משבר תפוחי אדמה במצרים - המשטרה מתערבת

מוצרי המזון במצרים יקרים, וכעת היא סובלת ממחסור בתפוחי אדמה. הממשלה חוששת ממתיחות והורתה לפשוט על "מצבורי תפוחי אדמה"

מחסור בתפוחי אדמה במצרים גרם למחירים לזנק, בתקופה שבה האזרחים מתמודדים עם יוקר מחייה ומוצרי מזון יקרים.

מצרים מחסור ב תפוחי אדמה (צילום: רויטרס)
דוכן מסובסד של תפוחי אדמה בקהיר(צילום: רויטרס)

הממשלה המצרית החליטה להפעיל את המשטרה בניסיון לפתור את המשבר. עיתונים וערוצי טלוויזיה שמזוהים עם השלטון דיווחו שהשוטרים פשטו על מחסנים של בעלי עסקים, שמנסים להעלות את המחירים עוד יותר. באותם מחסנים, לפי הרשויות, היו "מצבורים של תפוחי אדמה".

 

חקלאים רבים בחרו השנה שלא לשתול תפוחי אדמה בגלל שאת היבול הקודם שלהם הם נאלצו למכור במחירים שלא כיסו את הוצאות הגידול. לפי אתר החדשות אל-אהראם משבר תפוחי האדמה החל לפני כשבועיים. לפני המחסור הנוכחי קילו תפוחי אדמה עלה 11 סנט. בשיא המשבר בשבוע שעבר הגיע המחיר ל-84 סנט.

מצרים מחסור ב תפוחי אדמה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

כעת החל משרד הפנים המצרי, שהמשטרה באחריותו, למכור תפוחי אדמה מסובסדים בשווקים ארעיים. תורים ארוכים השתרכו בדרך לתפוחי האדמה. החלטת הממשלה היא המשך לפעולות דומות של הצבא, שבמשך שנים מוכר מזון במשאיות ברחבי המדינה.

 

הטיפול של הממשלה המצרית במשבר מראה עד כמה רחוק המדינה מוכנה ללכת כדי למנוע התמרמרות ברחוב המצרי - שעלולה להגיע לנקודת רתיחה. המשבר מתרחש על רקע צעדי הצנע שהטילה מצרים, בתקווה לשקם את הכלכלה שלה. בינתיים מתכוננים המצרים לסבב נוסף של עליית מחירים, שיהיה כנראה בתחילת השנה הבאה. רבים מצפים שמחירי הדלק ימשיכו לעלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחסור בתפוחי אדמה במצרים
צילום: רויטרס
מומלצים