שתף קטע נבחר

הודעות ושיחות מטרידות: "תעמולה פסולה, מיותרת ומטרידה"

ככל שמערכת הבחירות לרשויות המקומיות התקדמה, התלונות גברו: יותר ויותר תושבים דיווחו על הצפה בהודעות ספאם שקוראות להצביע עבור מועמדים, שיחות מוקלטות שמטרידות את האנשים וגם הודעות שגובלות בהסתה

עם התקדמות מערכת הבחירות לרשויות המקומיות, יותר ויותר תושבים, מכל רחבי הארץ, דיווחו על תופעה חוזרת שמטרידה את מנוחתם. בימים האחרונים קיבלו התושבים שיחות טלפון שקוראות להם לתמוך במועמדים, הודעות SMS והטרדות שונות ברשתות החברתיות, שרק גרמו לזעם כלפי המועמדים.

הודעת ספאם בחירות מקומיות  ()
הודעות הספאם ברמת גן

 

 


 


 

פריאל, תושב אשדוד, סיפר בשיחה עם ynet: "בשבוע האחרון אני מקבל הודעות ושיחות בלי סוף. השיחות המוקלטות מבוימות כך שהן נשמעות אמיתיות לגמרי, כדי להחזיר את המצביעים על הקו. זו תעמולה פסולה, מיותרת ומטרידה".

 

"זה המספר האישי שלי, לא אישרתי לאף אחד לעשות בו שימוש", הוסיף פריאל. "אנשים חסרי ישע שמקבלים שיחות כאלו עלולים להיות מושפעים מזה וזו תופעה פסולה שאני מגנה אותה".

הודעת ספאם בחירות מקומיות  ()
גם לתושבי גדרה נשלחו הודעות

הודעת ספאם בחירות מקומיות  ()
הודעות הספאם בירושלים

גם בירושלים קיבלו התושבים שיחות טלפון והודעות מטרידות, מספר אייל נחתומי, תושב העיר. "השיחות והודעות הטקסט מטרידים אותי באופן אישי. התושבים צריכים לקבל החלטה מי יהיה ראש העיר שלהם על סמך היכרות עם המועמד והיתרונות ולא על סמך אסמסים חסרי טעם ונבזיים כלפי המתחרים שלהם".

 

לטענת התושבים, כמה מההודעות והשיחות שהתקבלו גבלו בהסתה ואף מהווים עבירה על החוק. כך למשל הציג תושב אשקלון הודעה שהתקבלה בטלפון הנייד שלו: "קיבלתי אס.אמ.אס מספר שזוהה כ'POLICE' שדיווח על אירועים בקלפי בעיר בהקשר של אחד המתמודדים – ראש העיר איתמר שמעוני. אני לא יודע מי עומד מאחורי זה אבל לתחושתי זאת הטיית בחירות והתחזות למשטרה".

הודעת ספאם בחירות מקומיות  ()
ההודעות באשקלון. "לדעתי זה גובל בהסתה"

 

בירושלים הופצו בימים האחרונים הודעות בעלות גוון אנטישמי נגד אלקין שכינו אותו "גרגמל" והזהירו תושבים מלתמוך בו. ב-ynet פרסמנו לאחרונה כי מאחורי ההודעות הנבזיות עומדים, לטענת פרקליטיו של אלקין, פעילי המתחרה – משה ליאון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים