שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השר אזולאי הובא למנוחות: "מבטיחים שנשתדל לצאת מהחושך"

  אלפים ליוו למנוחות את שר הדתות שהלך לעולמו בגיל 64 ממחלת הסרטן. אחיו ספדו לו: "שנה שלמה שאנחנו מתגעגעים אליך, אך להיות במחציתך הייתה נחמה". בנו: "ידעת לתת ולתת ולתת וזה לא נגמר". דרעי ספד בבכי: "איך התנועה תיראה בלי דוד אזולאי?"

   

  אלפים מלווים למנוחות את השר אזולאי    (צילום: קונטקט)

  אלפים מלווים למנוחות את השר אזולאי    (צילום: קונטקט)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  דרכו האחרונה של שר הדתות: אלפים ליוו אמש (ג') למנוחות את השר דוד אזולאי בבית הלוויות סנהדריה שבירושלים. אזולאי נפטר בגיל 64 אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. השרים אריה דרעי, מירי רגב, זאב אלקין ,חברי כנסת ומפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון. לבקשת משפחתו של אזולאי להקל בסידורי האבטחה בשל כמות המשתתפים והעומס הרב, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע כי לא ישתתף בהלוויה. היום הממשלה תכונס לישיבת אבל.

  הלווית השר דוד אזולאי (צילום: אוהד צויגנברג)
  מלווים למנוחות את השר דוד אזולאי(צילום: אוהד צויגנברג)

  אחיו של השר לשעבר, מישל אזולאי, סיפר בהספד כי לאחר שאבי המשפחה נפטר - דוד לקח את הפיקוד על גידול ששת ילדי המשפחה. הוא גם הקריא קטע שכתבה אחותם אילנה: "הבגרות הואחריות שנפלו בחלקך בטרם עת גייסו אותך להיות מה שאתה. אפשר לומר ששנה שלמה שאנחנו מתגעגעים אליך, אך להיות במחיצתך הייתה נחמה. אנחנו מבטיחים לך שנשתדל לצאת מהחושך".

   

  אושרי, בנו של השר לשעבר, סיפר בהלוויה: "בזמן הטיפולים אבא שלי היה אומר תודה לאחיות, למנקה, לרופאים, לשומר בכניסה. זה אבא שלי. זה אבא של תודה ושל הכרת הטוב. תמיד הוא אמר לי 'אושרי, עזוב, תסתכל קדימה. תראה מה אתה יכול לעזור ולתת. תהיה בצד של הנותן'. כמה משפחות בעכו, לפני שהיית פולטיקאי, חייבות לך את חייהן".

   

  הבן פרץ בבכי: "היית איש פשוט, אבא אהוב, בן חמוד שנותן את הנשמה לכל הסובבים אותו. אתה ידעת לתת, ולתת, ולתת וזה לא נגמר".

  אריה דרעי ודוד אזולאי (צילום: אוהד צויגנברג)
  דרעי ואזולאי. "אנשים אולי התבלבלו מהשקט ומהענווה שלו"(צילום: אוהד צויגנברג)

  יו"ר ש"ס אריה דרעי ספד בבכי: "צר לי עליך דוד, נעמת לי מאוד. מהרגע הראשון שהכרתי אותו, איזה סבר פנים, איזו ענווה, איזה מידות טובות, איזו התבטלות בפני חכמים ובני תורה. אנשים אולי התבלבלו מהשקט ומהענווה שלו, הם לא ידעו שעומד מולם איש מהשורה הראשונה. הוא ידע להגיע לאן שרצה להגיע ולהוביל לאן שרצה להוביל. לא ויתר לעולם על השקפותיו ועקרונותיו".

   

  "השרית אווירה על כולם ועל כל המוסדות שהיית מופקד עליהם. בשקט, ברוגע, הכל בסבר פנים יפות", הוסיף דרעי. "אף אחד לא האמין ש-13 שנה אתה נושא את המחלה הנוראה הזו. טיפולים ארוכים ואף אחד לא ידע, אף אחד לא הרגיש. כל יום ראשון באת. לא וויתרת מעולם על שום דבר".

  אזולאי. "אף אחד לא האמין ש-13 שנה אתה נושא את המחלה הנוראה הזו" (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  אזולאי. "אף אחד לא האמין ש-13 שנה אתה נושא את המחלה הנוראה הזו"(צילום: אלעד גרשגורן)

  הרב שלמה עמר, הרב הראשי לירושלים, אמר בהלוויה: "גם כשהוא הגיע לתפקידים גבוהים, שכל אדם מרים קצת את הראש, אצלו זה לא השפיע. הוא הסתכל הלאה - מה הוא יכול לעשות. גם ברגעים הקשים הוא היה חזק וחיזק אחרים, מי שבא לחזק אותו יצא ממנו מחוזק".

   

  הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ספד לאזולאי בהלוויה: "הוא לקח את כל מי שפנה אליו באופן אישי, היה עוזר לכל אחד ואחד והיה עושה הרבה למען הכלל. הוא אף פעם לא התווכח עם החכמים. תמיד עמד לצד הפעילות של הרבנות הראשית. כשהיה ויכוח על הכותל המערבי, רפורמים, קונסרבטיבים, הוא אמר שלא תהיה פה שום פרצה. הוא היה נאמן לדרכם של גדולי ישראל.

  דוד אזולאי (צילום: אוהד צויגנברג)
  אזולאי. "פעל ללא לאות לשמירת זהותה היהודית של המדינה"(צילום: אוהד צויגנברג)

  קודם לכן ספד הרב יוסף: "עולם הרבנות ושירותי הדת איבד היום את אחד מגדולי תומכיו ומעריציו. הרב אזולאי פעל ללא לאות בדרכו השקטה והייחודית בעוצמה ולשם שמיים לשמירה על כבוד הרבנות ומסורת ישראל ולשמירת זהותה היהודית של המדינה".


  ראש הממשלה נתניהו ספד לאזולאי: "במשך תקופה ארוכה התפללנו לרפואתו של דוד, שנאבק במחלה קשה. דוד כיהן במשך למעלה משני עשורים כחבר כנסת, ויזם חוקים רבים שתכליתם להיטיב עם אזרחי המדינה. הוא היה שר מצוין וחרוץ שהאיר פנים לכל אדם, אוהב שלום ורודף שלום. הוא יחסר לי ולכל חברי הממשלה".

  דוד אזולאי (צילום: אוהד צויגנברג)
  אזולאי. "יחסר מאוד לי ולכל חברי הממשלה"(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  אזולאי כיו"ר ועדת הפנים של הכנסת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ספד לאזולאי: "דוד היה אחד הפוליטיקאים המרגשים והמחוברים ביותר לכל שבטי ישראל. איש עכו שעסק בצרכי ציבור באמונה כל ימיו, לצד מסירות אין קץ למשפחתו הנפלאה. בתקופה האחרונה התמודד בגבורה עם מחלתו, אך הקפיד להמשיך ולשרת את הציבור ככל יכולתו. נישא את זכרו בליבנו".

   

  "איבדנו ידיד יקר, רב זכויות ומעש, בעל רגישות חברתית מיוחדת ונציג ציבור מוערך על כל שדרות העם בישראל", ספד סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה). "הרב דוד אזולאי ז"ל היה פרלמנטר מעולה, הצטיין באהבת ישראל ותמיד נהג כבוד לזולת".

  אזולאי. "דוד, החיוך שלך יחסר" (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
  אזולאי. "דוד, החיוך שלך יחסר"(צילום: עמית שאבי)

  שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) ספד גם הוא לאזולאי: "איש מאיר פנים, טוב לב. שליח ציבור אמיתי שחיבר בין ציבורים בענווה. עלה ממרוקו, שירת בצה"ל כחובש קרבי ופעל רבות בזירה המקומית והארצית. דוד, החיוך שלך יחסר".

   

  יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, ספד לאזולאי, שהיה חבר כנסת במשך יותר מעשרים שנה: "דוד ואני נבחרנו שנינו לכהונה ראשונה בכנסת לפני 22 שנים ומאז עבדנו יחד למען מטרות משותפות. הוא היה ח"כ מצויין ושר חרוץ אבל יותר מזה בן אדם ערכי וטוב. הוא יחסר לי מאוד".

   

  "פעל לשמירה על מסורת ישראל"

  גם בעולם הדתי ספדו לשר הדתות אזולאי. נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שלום כהן ספד: "השר דוד אזולאי ז"ל היה אדם גדול, צנוע ועניו. ישר דרך וירא שמים בתכלית. אני מכירו במשך יותר מעשרים שנה ומעיד עליו שהיה איש אמת".

   

  הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב דוד לאו ספד: "הרב אזולאי מסר ליבו ונפשו למען עולם הדת והיהדות בישראל מתוך אהבת הזולת, מאור פנים וקירוב לבבות. הרב אזולאי היה נציג ציבור שקידש שם שמים בכל הליכותיו והיה שליח ציבור נאמן לכל חלקי העם. עולם התורה, והציבור בישראל חבים לו חוב גדול על פעולותיו הרבות והמשמעותיות למען הדורות הבאים בתחומי עשיייתו הרבים למען הכלל".


  פורסם לראשונה 30/10/2018 23:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים