שתף קטע נבחר

השר לירושלים אלקין הובס בבירה: "צריך לדעת להפסיד"

הפוליטקאי המנוסה, שזכה לתמיכת נתניהו, ברקת ובנט, הודח - ומשה ליאון ועופר ברקוביץ' יתמודדו בסיבוב שני. ליאון: "התוצאות נהדרות, תודה לרמי לוי הגדול". ברקוביץ' קרא לאלקין לחבור אליו

 

 

הקרב על ירושלים עוד לא נגמר, אבל זהות המפסיד כבר ידועה: לאחר מערכת בחירות סוערת על ראשות הבירה, נדמה כי המפסיד הגדול של הבחירות הוא השר זאב אלקין. הפוליטיקאי הוותיק שאחרי מאמצים רבים זכה לתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי מפלגת הליכוד לא הצליח לעלות לסיבוב השני, ואולי אף יסיים בסופו של דבר במקום הרביעי מבין ארבעת המתמודדים הבולטים.

 

"צריך לדעת לא רק לנצח, אלא גם להפסיד", אמר אלקין המובס. "אני מברך את שני המתחרים שעלו לסיבוב השני, ומי מהם שינצח - אני אשתף איתו פעולה כשר לענייני ירושלים. אני מודה לעשרות אלפי הירושלמים שתמכו בי, זה היה מסע מרתק. אמשיך לעשות הכול כדי לקדם את העיר". אלקין הודה לראש הממשלה נתניהו, לשרי הליכוד והבית היהודי, ליו"ר הכנסת אדלשטיין ולראש העיר היוצא ניר ברקת.

 

"החיים ממשיכים, ומחר אני חוזר לעבודה בממשלה ובקבינט", אמר אלקין. "אני לא מצטער לרגע שיצאתי למסע הזה. זה לא מקובל ששר עושה מעשה אמיץ כזה, אבל כשמאמינים במשהו צריך לדעת ללכת על זה, וגם להודות בהפסד".

זאב אלקין (צילום: אלכס קולומויסקי )
המפסיד העיקרי בירושלים. זאב אלקין(צילום: אלכס קולומויסקי )

תוצאות ספירת קולות בחירות מקומיות ראשות עיריית ירושלים ()

לעומתו, לסיבוב השני העפילו ככל הנראה משה ליאון, שלפי תוצאות הביניים גרף 33% מהקולות, ועופר ברקוביץ', שקיבל 28% מהקולות. הם יתחרו ראש בראש בעוד שבועיים. המועמד החרדי יוסי דייטש גרף כ-19%, בדומה לאלקין, וגם הוא לא העפיל לסיבוב השני. קרוב לשעה 03:00 הגיע דייטש לבנייני האומה לנאום ההכרה בהפסד. את פניו קיבלו כאלפיים תומכים.

 

המטה של יוסי דייטש  (צילום: רפי קוץ)
עוקבים אחר התוצאות במטה דייטש(צילום: רפי קוץ)

"כמה מחמם את הלב להגיע למקום שיושבים בו אלפי אנשים. איזה אנרגיות. עשינו את ההשתדלות. הציבור החסידי התנהג למופת ושמר על צלם אנוש. זה לא נעים להיות כאן ולא להיות בצד המנצח. מי שכיוון והנחה אותנו כל הזמן היה השולחן של גדולי התורה, לא אנחנו החלטנו על פילוג הציבוג החרדי. הוכחנו שלמרות שאנחנו חרדים אנחנו יכולים לדבר גם עם מי שאינם חרדים וקידשנו שם שמיים".

 

"התוצאות נהדרות, אני וחבריי שמחים ומאושרים", אמר הלילה ליאון שזכה לתמיכת השרים אביגדור ליברמן ואריה דרעי. הוא הודה בין היתר ל"רמי לוי הגדול" והוסיף: "אנחנו בתחילת הדרך, אבל הכי חשוב להודות לכולכם על כל מה שעשיתם עבורי, ירושלים היא משימת חיי ואם לא יהיה ניצחון בסיבוב הראשון אז יהיה ניצחון בסיבוב השני".

 

 

משה ליאון חגיגות סיבוב ראשון בחירות רשויות מקומיות ירושלים (צילום: עמית שאבי)
ליאון חוגג בירושלים(צילום: עמית שאבי)

משה ליאון חגיגות סיבוב ראשון בחירות רשויות מקומיות ירושלים (צילום: עמית שאבי)
"רמי לוי הגדול" עם משה ליאון(צילום: עמית שאבי)

עופר ברקוביץ'  (צילום: יואב דודקביץ)
חוגגים עם ברקוביץ' (צילום: יואב דודקביץ)
לפניו נאם בפני פעיליו גם המועמד החילוני עופר ברקוביץ' שאמר: "אתם יודעים מי ניצח הלילה? החילונים ניצחו, הדתיים ניצחו, החרדים ניצחו, הימנים והשמאלנים ניצחו. אנחנו הולכים לקראת סיבוב שני ומשנסים מותניים. אנחנו הולכים לנצח את הסיבוב השני. נצרף אלינו עוד הרבה אנשים טובים בעיר שבחרו היום בחירות אחרות ויגלו שמקומם איתנו". ברקוביץ' קרא לאלקין לחבור אליו ולהוביל את השותפות של הציבור הציוני גם בסיבוב הבא.

 


 

רק חודשיים אחרי שהכריז על מועמדותו, קיבל השר להגנת הסביבה ולענייני ירושלים אלקין את תמיכתו המפורשת של נתניהו. למרות הפצרותיו של אלקין נתניהו סירב להכריז על תמיכתו ודחה את ההחלטה במשך שבועות ארוכים. ביום האחרון של סגירת ספר הבוחרים הכריז אלקין על עצמו כמועמד עצמאי. אלקין זכה גם לתמיכת ראש העיר היוצא ניר ברקת ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

 

לפני חודש פנה יו"ר סניף הליכוד בירושלים, אילן גורדו, במכתב חריף לנתניהו ודרש שיסיר את תמיכתו באלקין. לדברי פעילי המפלגה בבירה, רשימתו של אלקין למועצת העיר כללה אנשים שנתמכים על-ידי ארגוני שמאל. המכתב נשלח בעקבות האיחוד בין רשימתו של אלקין לאנשיה של חברת הכנסת רחל עזריה (כולנו) שפרשה מהמרוץ וקראה לתומכיה להצטרף לאלקין. במטה אלקין דחו את ההאשמות וקראו לפעילי הסניף שלא לנסות לפגוע במועמד שזכה לתמיכת רה"מ וחברי מפלגת השלטון. בסופו של דבר, כאמור, אלקין זכה לתמיכת נתניהו - אבל הפסיד.


פורסם לראשונה 31/10/2018 01:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
זאב אלקין בירושלים, הלילה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים