שתף קטע נבחר

חולדאי שתה שמפניה - ולא הזכיר במילה את אסף זמיר

ראש העיר בת"א ב-20 השנים האחרונות גבר בפער משמעותי על סגנו ובן טיפוחיו וטען: "הציגו דרמה שלא הייתה". זמיר הודה בהפסד ואמיר לפעילים: "גאה בקמפיין שניהלנו"

 

 

עוד חמש שנים כראש העיר ללא הפסקה: רון חולדאי גבר בפער משמעותי על סגנו ובן טיפוחיו אסף זמיר, וזכה בקדנציה חמישית בראשות העיר תל אביב. לפי ספירה של מעל 55% מהקולות, חולדאי זכה ל-46% לעומת 35% לזמיר. איש התקשורת אסף הראל קיבל 12% ואילו איש ש"ס נתן אלנתן זכה ל-6%. בשעת לילה מאוחרת הגיע חולדאי למטהו, שתה שמפניה ונאם לפעילים - כשהוא לא מזכיר במילה את יריבו זמיר.

 

"אני מודה לתושבי תל אביב-יפו שנתנו לי את האמון, לצוות נפלא של אנשים שעשו את העבודה כמו שהם יודעים במקצועיות, בלי צלצולים ובלי רעשים", אמר חולדאי כשלצדו רעייתו יעל. "אני שמח שהראינו שאפשר לעשות מערכת בחירות נקייה וראויה ולהביא שוב את הניצחון. יש לנו עוד הרבה מה לעשות עבור התושבים וביחד איתם לשנים הבאות. קבענו שני יעדים - להביא את חולדאי לראשות העירייה ולהגדיל את כמות החברים בסיעה. עמדנו ביעדים והגיע הזמן עכשיו לחזור לעבודה. ממחר נחזור לעבודה ונמשיך לעבוד בשקט וברצינות".

רון חולדאי חגיגות ניצחון בחירות רשויות מקומיות (צילום: מוטי קמחי)
חולדאי חוגג עם שמפניה(צילום: מוטי קמחי)

רון חולדאי חגיגות ניצחון בחירות רשויות מקומיות (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

רון חולדאי חגיגות ניצחון בחירות רשויות מקומיות ()

תוצאות ספירת קולות בחירות מקומיות ראשות עיריית תל אביב ()

הוא מתח ביקורת על כך שהקרב בינו לבין זמיר הוצג כצמוד באופן יחסי: "לאורך כל מערכת הבחירות עשיתי מה שיש לי לעשות ותמיד אמרתי לכל מי ששמע אותי - 'אתם ראיתם סקר?' אף אחד לא ראה סקר. כולם הציגו דרמה שלא היתה".

 

שעה קלה לפני כן הודה זמיר בהפסד. בשיחה לפעיליו אמר להם: "גאה בכם ובקמפיין הנקי שניהלנו. 'רוב העיר' תמשיך להיות סיעה משפיעה וכוח מניע לשינויים למען תושבי תל אביב". הפעילים ציינו שזמיר התרגש מאוד, אך לא פירט מה תוכניותיו להמשך.

 

 

רון חולדאי ואסף זמיר (צילופ: מוטי קמחי, טל שחר)
ראש העיר חולדאי וסגנו מצביעים (צילופ: מוטי קמחי, טל שחר)

אסף זמיר (צילום: טל שחר)
"יש לנו סיכוי לנצח". אסף זמיר, הלילה(צילום: טל שחר)

 

אסף הראל (צילום: ריאן פרויס)
"לא משמעותי מי ייבחר לראשות העיר". אסף הראל(צילום: ריאן פרויס)

מוקדם יותר, עם הגעתו למטה הבחירות, עוד האמין זמיר שיש לו סיכוי לנצח: "אני מאמין שאנחנו יכולים לתת לעיר הזאת עתיד טוב יותר. אני גאה בתהליך שעשינו בחודשים האחרונים, אני גאה באנשים המדהימים שליוו אותי בתהליך הזה וגאה ברשימה שהגשנו למועצת העיר. אין לי ספק שבכל דרך שלא תהיה - אנחנו נשפיע על תל אביב-יפו בשנים הבאות, בין אם זה יהיה מכס ראש העיר ובין אם זה יהיה מספסלי המועצה".

 

מ"אנחנו העיר" בראשות אסף הראל נמסר לאחר היוודע התוצאות: "הבאנו בשורה עבור תל אביב-יפו. ברור לנו כבר עכשיו ש'אנחנו העיר' תהיה אחת התנועות המשפיעות ביותר בתל אביב-יפו בשנים הקרובות, בזכות החיבור יוצא הדופן שבנינו - בין יפו, לב תל אביב, דרום העיר וצפונה. בלי מנגנון משומן או תקציבי עתק, באמצעות מאות פעילים ופעילות מסורים ברחבי העיר - התחלנו תנועה, שתלך ותתעצם עד שהחזון שלנו לעיר יתממש. אנחנו מציבים חזון לעיר אחרת: עיר שפועלת עבור התושבים ולא עבור הבניינים".

 

הראל אמר עם פרסום תוצאות האמת הראשוניות כי "מלכתחילה לא ראיתי הבדל בין חולדאי לאסף זמיר. אני חושב שזאת אותה הגברת בשינוי אדרת. זה לא משמעותי בעיניי מי ייבחר". הוא הביע תקווה שרשימתו תהווה משקל משמעותי בהרכבת מועצת העיר: "יש לי תחושה שאנחנו הולכים להיות גורם מאוד משפיע וחזק במועצה. אם זה נכון, החל ממחר אנחנו מתחילים לשנות את המציאות דרך המועצה, וזה לא משנה מי יהיה ראש העיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חולדאי והשמפניה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים