שתף קטע נבחר

משפחת לוי חוזרת: סגן שר השיכון ניצח בבית שאן

ז'קי לוי, שהודח מראשות העיר לפני חמש שנים בהפרש של 97 קולות לטובת רפי בן שטרית, ניצח במערכה שהפכה לקרב ישיר בין נתניהו לכחלון. "נחזיר את העיר לליכודניקים האמיתיים", חגגו הפעילים מחוץ לסניף המפלגה

 

 

עשרות הפעילים של סגן שר השיכון ז'קי לוי קיבלו אותו הלילה (רביעי) בצהלות שמחה וחגגו את ניצחונו על היריב רפי בן שטרית בבחירות המקומיות בבית שאן. במהלך הערב צפה לוי הנרגש בתוצאות האמת של הקלפיות בעיר שהראו כי תושבי העיר העדיפו את ראש העיר שכיהן במשך עשור עד להפסד לבן שטרית בפער של 97 קולות.

 

סחף את הליכוד - וניצח בבית שאן. ז'קי לוי (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
סחף את הליכוד - וניצח בבית שאן. ז'קי לוי(צילום: מוחמד שינאווי)


 


 

בשיחה שערך עם ynet לפני שיצא לחגיגות עם פעילי המטה אמר כי "הניצחון הוא ברור. לדעתי הפער רק יגדר, וברור לכולם שהתמיכה של היום לא מתבטאת בהפרש של כמה קולות. יש כאן אמירה גדולה מאוד שמחייבת אותי לאחד את כל העיר".

 

על אף שמדובר בעיר קטנה יחסית, בת כמה עשרות אלפי תושבים בלבד, המערכה על בית שאן הפכה לקרב ישיר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. ראש העיר הנבחר הפעיל את אביו, דוד לוי, שילחץ על גורמים במפלגה שיתמכו בו במקום בבן שטרית, שהיה הנציג הבכיר של המפלגה בעיר. מהרגע שנתניהו החליט לקחת את לוי תחת חסותו, פנה בן שטרית לכחלון במטרה שיתמוך בו.

 

רפי בן שטרית ז'קי לוי  (צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי)
הקרב בין הליכוד לכולנו שהלהיט את בית שאן. לוי ובן שטרית(צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי)

עם יציאתו כמנצח הבחירות מהמבנה של סניף הליכוד, תומכיו של לוי נשאו אותו על כתפיהם וחגגו עמו את התוצאות. לוי הודה לתומכיו ואמר להם: "נלחמתם מהבוקר ועד סגירת הקלפיות בערב. אמרתי שהאהבה תנצח, ידעתי שישמיצו, אבל הייתה אמירה גדולה בתוצאה והיא מחייבת אותנו לעבוד. תודה רבה לכם. שהחיינו וקיימנו והגענו לזמן הזה".

 

הברכה של נתניהו: "בית שאן חוזרת לליכוד"
מטה ז'קי לוי  חגיגות ניצחון (צילום: רועי רובינשטיין)
"העיר חזרה לליכודניקים האמיתיים". החגיגות מחוץ למטה של לוי(צילום: רועי רובינשטיין)
במהלך היום הפעילים בשני המטות נשמעו זהירים, וטענו כי בדיוק כמו בבחירות הקודמות - הניצחון של המועמד שלהם יהיה דחוק. אך ככל שהשעות התקדמו, תמונת הניצחון של לוי החלה להתבהר. ההכרעה הורגשה תחילה בעיקר לפי הרגליים. בעוד שבמטה של בן שטרית המתינו לראש העיר המכהן רק כמה עשרות פעילים, הרחבה הגדולה שמחוץ למטה הליכוד בעיר החלה להתמלא במאות תומכים של לוי שרק חיפשו סיבה כדי לפרוץ בשמחה.

 

התומכים הנלהבים של לוי אמנם התאכזבו מעט שאביו ואחותו של המועמד, דוד ואורלי, לא הגיעו לסניף, אך היו בטוחים בניצחון. "הלילה נחזיר את העיר לליכודניקים האמיתיים", אמר התושב ערן ל-ynet. פעילה נוספת בשם רחל הוסיפה כי היא חיכתה לרגע הזה בחמש השנים האחרונות. "סוף כל סוף, בעזרת השם, ז'קי ינצח ונוכל לחייך אחרי חמש שנות בכי".

 

הקרב על בית שאן הורגש היטב בין נתניהו לכחלון, שהגיעו לא פעם להשתתף בכנסי תמיכה בעיר כדי לעזור לאנשיהם להיבחר.

נתניהו צייץ הלילה את ברכתו ללוי וכתב: "בית שאן חוזרת לליכוד! ברכות לז'קי לוי". לוי עצמו הודה כי "התמיכה שהבאתי מסיעת הליכוד ומראש הממשלה מעידה על כך שהתושבים יודעים להעריך. התוצאה היום מוכיחה כי הדבר שהעיר הכי צמאה לו זה איחוד שורות".  

 

לוי ייאלץ לפרוש מהכנסת בשבועות הקרובים, אך הוא לא מצטער על כך: "אנשים חושבים שאני לא נורמלי, אבל תמיד הייתי לא נורמלי. החלטתי לחזור הביתה ולקחת את המשימה הכי קשה שיכולה להיות. לקחת עיר שבאמת מתרסקת ולהרים אותה". לשאלה איזה מסר הוא מעוניין להעביר ליריבו אמר לוי: "כל אחד שנכנס לפוליטיקה יודע ימים טובים וימים פחות טובים. אני מאחל לו שיידע לקבל את התוצאות באצילות בדיוק כמוני. שיזכור דבר אחד - העיר נתנה לו את התפקיד למשך חמש שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ראש העיר הנבחר ז'קי לוי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים