שתף קטע נבחר

בצל הפרשיות: פיירברג ניצחה, אין הכרעה בראשל"צ

ראש העיר נתניה, שהתמודדה עם חשדות לשוחד, זכתה בקרוב ל-50% מהקולות ותמשיך בקדנציה חמישית. הפעילים חגגו: "מרים המלכה". בראשון לציון קרא רז קינסטליך לדב צור, שנעצר אשתקד על שוחד, לפרוש ולא להתמודד מולו בסיבוב השני

 

היא התמודדה עם פרשת שחיתות והאשמות בשוחד - אבל זה לא הפריע לה לנצח בלי בעיות מיוחדות בבחירות בנתניה . בקריאות "מרים המלכה שלנו" התקבלה מרים פיירברג-איכר על ידי פעיליה, לאחר שעל פי ספירת הקולות מהקלפיות הראשונות היא זכתה בכ-48 אחוזים.

 

מרים פיירברג  (צילום: יאיר שגיא)
מרים פיירברג מגיעה לחגיגות(צילום: יאיר שגיא)
מרים פיירברג  (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

פיירברג אמרה במהלך יום הבחירות כי היא מתמודדת למרות החקירה והמלצות המשטרה להעמיד אותה לדין, וציינה היא בטוחה שלא ייצא כלום מהחקירה וכתב אישום לא יוגש נגדה. הלילה התאספו פעיליה במלון שלמה המלך. פיירברג התקבלה במחיאות כפיים ובקריאות "מרים המלכה שלנו". היא אמרה שאינה מרוצה משיעור הקולות שקיבלה, לאחר שבבחירות הקודמות זכתה לכ-72%, ולצד זאת הסבירה כי הפעם התמודדו מועמדים רבים יותר.

 


 

מרים פיירברג  (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

מרים פיירברג  (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

מרים פיירברג  (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)
פרט לפיירברג התמודד בבחירות גם חברי המועצה הרצל קרן ועופר אורנשטיין, חבר המועצה לשעבר אפרם בולמש והמצטרף החדש לפוליטיקה המקומית, ח"כ לשעבר יוני שטבון. שטבון קיבל 28% לפי תוצאות הביניים, ולא הצליח להדיח את פיירברג, ראש העיר ב-20 השנים האחרונות.

 

פיירברג, בת 67, היא אמא לשני ילדים וסבתא לשישה נכדים. יש לה תואר ראשון בסוציולוגיה, קרימינולוגיה ועבודה סוציאלית ותואר שני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר אילן. היא עבדה כעובדת סוציאלית ומנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית נתניה והייתה ראש מינהל חינוך רווחה ובריאות בעירייה.

 

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו שוחח עם פיירברג ובירך אותה על ניצחונה בבחירות. "כמובן שלא הופתעתי אבל שמחתי לשמוע. תושבי נתניה מכירים אותך, הם לא צריכים לקבל המלצות ממני - הם יודעים מה טוב להם. הרבה ברכות לך ולכולם". פיירברג ענתה: "מתרגשת מאוד לשמוע אותך, מאחלת גם לך הרבה הצלחה".

 

ראש עיר אחר שהתמודד על רקע עננה הוא דב צור, ראש העיר ראשון לציון בעשר השנים האחרונות. צור נעצר בדצמבר האחרון ל-8 ימים, בחשדות לקבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים. לאחר מכן צור הורחק מעיריית ראשון לציון ל-25 ימים נוספים.

  

למרות הפרשה, צור היה המועמד הבולט לניצחון - אבל לא הצליח להשיג זאת בסיבוב הראשון. הוא אמור להתמוד ב-13 בנובמבר, בסיבוב שני, מול סגנו לשעבר רז קינסטליך שקיבל 22% לפי תוצאות הביניים. האופוזיציונרית ליאל אבן-זוהר קיבלה 18% מהקולות וככל הנראה לא עלתה לסיבוב שני. קינסטליך קרא לצור להודיע על פרישה עקב פרשת השוחד. "תפרוש ואל תגרור את ראשון לציון לסיבוב שני", אמר לו.

 

"רוב ברור של תושבי ראשון לציון אמרו היום לדב צור שהם שהם רוצים שינוי", אמר קינסטליך. "מבקר המדינה אמר את דברו ועכשיו הציבור גם אמר את דברו בצורה נחרצת. אני מתרגש מהתמיכה האדירה של הציבור ואני בטוח שבעוד שבועיים ננצח את דב צור בסיבוב השני וראשון לציון תצא לדרך חדשה. עכשיו שאר המתמודדים צרכים להתאחד ולהוביל את ראשון קדימה. זו הייתה מערכת מבישה מצד דב וגם כאן הציבור הראה לו שסרטוני רפש ורכילות זולה פשוט לא עובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
מרים פיירברג
צילום: יאיר שגיא
מומלצים