שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אל תהיו חולים מאהבה, חפשו אהבה בריאה

  מלמדים אותנו שאהבה דוקרת, לא שאהבה מלטפת. מדברים איתנו במונחים של קנאה, לא של פרגון. דווקא כשמדובר בנושא היחיד שמצדיק את קיומנו עלי אדמות, אנחנו משתמשות במונחי הרס במקום בבנייה

  אני שרופה עליך

  מטורפת על הצורה שלך

  קרועה

  חולה

  מתה...

  אהבה זה כואב, מה כואב, למות. אנחנו מחפשות אהבה טובה ואמיתית, חולמות על "אהבה בריאה", אבל איך נשיג אותה אם כל עולם המושגים שקשור אליה, חולה?

   

  מלמדים אותנו שאהבה דוקרת, לא שאהבה מלטפת. מדברים איתנו במונחים של קנאה, לא של פרגון. דווקא כשמדובר בנושא היחיד שמצדיק את קיומנו עלי אדמות, אנחנו משתמשות במונחי הרס במקום בבנייה, במילים מחלישות, באפס חשיבה חיובית.

   

  אני יכולה להתבאס עד השמיים כשאני רוצה משהו וזה לא קורה, אבל בדרך כלל אני מתגברת על האכזבה, בוחנת מה אני יכולה ללמוד ממה שקרה, מפנימה את הלקח וממשיכה הלאה.

   

  זוג על רקע הים (צילום: Shutterstock)
  אהבה. היא מדויקת(צילום: Shutterstock)

   

  תתרגלו חשיבה חיובית

  באהבה זה צריך להיות אותו דבר, אלא ששם יש עוצמות שיכולות להביא לקריסת מערכות כוללת. באהבה אין הסקת מסקנות מחושבת אלא מנעד רגשות פסיכי, שבו הלב נשבר לרסיסים, מתרסק, ורק חסר יעה שיאסוף את ערימת הזכוכיות המדממת שהפכנו להיות.

   

  "עזה כמוות אהבה", אמר שלמה המלך החכם באדם, אך בואו נזכור שלאיש היו אלף נשים, ככה שאולי היה לו על מה להתבסס אבל הוא לא נשאר יותר מדי זמן במקום אחד כדי לבדוק...

   

  לרוב בני התמותה יש בת זוג אחת, עוד אחת לא חוקית, ועוד אחת אם הם פוליאמורים. רוב מערכות הנישואים נראות אותו דבר: גבר ואשה מתאהבים עד כלות, נכנסים לשגרה, מתחילים לריב, ממשיכים, משתעממים, ומחפשים ריגושים. למרות שחיי הנישואים של חלקם זה כישלון מוחלט בהתאמה הבינאישית, הם יחוו את הגירושים שלהם ככישלון ולא כמשוב להצלחה בהמשך חייהם.

   

  המוח האנושי נשאב לכאב ולפחד, שני מנגנונים הישרדותיים ששומרים עלינו מצד אחד וכובלים אותנו משאר הצדדים. אנחנו מספרים לעצמנו סיפורי מעשיות כגון: פרידה זה מוות; להיות לבד זה השטן; כל השווים נשואים; כולם בוגדים.

   

  דפוסי המחשבה שלנו, על אהבה ועל החיים, התקבעו אי-שם בילדותנו והם מנהלים את חיינו. הם הבוסים שלנו, המפקדים, רק תנסי לסטות מהדרך והם ישגרו פקודה להחזיר אותך למקום הרגיל שלך. כדי להיפטר מהרגל (ומחשבה שלילית היא חתיכת הרגל מגונה) צריך הרגל שיחליף אותו.

   

  המדע כבר הוכיח שדיבור עצמי חיובי יכול לשנות את החיווט החשמלי במוח שלנו, ולכן גם אם אין אופציה להחליף סביבת מגורים, בעל, אשה, ילדים (!), אפשר לשנות את הדפוסים בעזרת שינון וחזרתיות על מנטרות מעצימות.

   

  ככל שאני אספר לעצמי שמגיעה לי אהבה גדולה וענקית כי אני מיוחדת וראויה לה, כך המוח שלי יתחיל להפנים שאני זקוקה לזוגיות ממקום של כבוד. ככל שאספר לעצמי שיש זוגיות שבה לא נריב ולא נכעס ולא נשתוק, אלא נצחק ונתכרבל, כך המוח שלי יתקדם בדילוגים אל הגבר הנכון.

    

  אהבה זה נעים.

   

  אהבה היא טעם החיים.

   

  אהבה היא תמיד מדויקת.

   

  ואם לא, זאת פשוט לא אהבה.

   

  שלך,

  גאיה קורן, מרצה ומנחת סדנאות בשיטת "אני מלכה", מחברת הספר "אני מלכה גרושה באושר" ועתונאית בידיעות אחרונות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  אהבה. זה מגיע לי
  צילום: Shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים