שתף קטע נבחר

איטליה תעניק אדמות להורים שיעשו ילד שלישי

שיעור הילודה באיטליה הוא הנמוך באירופה, והממשלה מודאגת מעתיד המדינה המזדקנת. האם פרס של קרקעות חקלאיות יפתור את הבעיה?

הממשלה הפופוליסטית באיטליה רוצה לתגמל הורים שיעשו ילד שלישי, ולהעניק להם חלקת אדמה - ניסיון מקורי להעלות את שיעור הילודה הנמוך באיטליה המזדקנת. את ההצעה גיבשה מפלגת "הליגה הצפונית", והיא מופיעה בהצעת התקציב לשנה הבאה.

אילוס אילוסטרציה משפחה טבע שדה אדמה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לפי ההצעה הזו המדינה תוותר על קרקעות חקלאיות למשך 20 שנה, ותעניק אותן להורים שיעשו ילד שלישי בין 2019 ל-2021. "אומרים שהאיטלקים עושים מעט ילדים, ושצריך לעשות משהו כדי לשנות את המגמה הזו", אמר שר החקלאות ג'אן מרקו צ'נטינאיו. "לכן המשרד רוצה לתרום, במיוחד באזורים הכפריים, שם לאנשים עדיין יש ילדים".

 

שיעור הילודה באיטליה הוא הנמוך ביותר באירופה. בשנה שעברה נולדו שם 464 אלף תינוקות בלבד – שיא שלילי במדינה עם אוכלוסיה מבוגרת. שר המשפחה לורנצו פונטנה, קתולי אדוק, תמך בהצעה להעניק אדמות "תמורת" ילדים. עם זאת הוא אמר שההטבה תהיה רק לזוגות נשואים. איחוד אזרחי לא ייחשב. אזרחים זרים יוכלו לקבל את ההטבה רק אם הם גרים באיטליה במשך עשור לפחות.

אילוס אילוסטרציה בית שדה אדמה (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

לפי קולדירטי, איגוד החברות החקלאיות באיטליה, בבעלות המדינה יש קרקעות חקלאיות בשטח כולל של כ-4.8 מיליון דונם, ששוות כמעט 10 מיליארד אירו. "למה למסור אותן ולא למכור, במיוחד בתקופה שבה כל הכסף עשוי ללכת להתחייבויות הרבות (והיקרות) של הממשלה?", תהו בעיתון קוריירה דלה סרה.

 

הסיבה, לפי העיתון, היא ש"ברוב המקרים האדמות הן מה שנשאר בתחתית החבית". בקוריירה דלה סרה הוסיפו שכיום חלק מהמועצות המקומיות נאלצות לשלם תמורת התחזוקה של האדמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"האיטלקים עושים מעט ילדים, צריך לשנות את זה"
צילום: shutterstock
מומלצים