שתף קטע נבחר

מהפך בכפר יונה: אישה הדיחה את ראש העיר ב-41 השנים האחרונות

לאחר 41 שנים בתפקיד, ראש העיר כפר יונה אפי דרעי הודח. יריבתו שוש כחלון כידור גרפה 51% מהקולות: "הציבור מאס בדרעי, שהבטיח הבטחות בחירות ולא קיים". בבחירות הקודמות - דרעי גבר על כחלון כידור בזכות חמישה פתקים בלבד

 שושי כחלון כידור, ראש עיריית כפר יונה (צילום: יובל חן)
שושי כחלון כידור, ראש עיריית כפר יונה(צילום: יובל חן)

אפי דרעי, שעמד בראשות כפר יונה ב-41 השנים האחרונות - הפסיד בבחירות המקומיות אתמול (ג') והודח מתפקידו. יריבתו, שוש כחלון כידור, ניצחה עם 51% הצבעה, לעומת כ-36% שקיבל דרעי.

 

במהלך השנים ניסו רבים להתמודד מולו אך ללא הצלחה. בבחירות הקודמות בשנת 2013 התגלה הסדק הראשון, כשדרעי נאלץ בתחילה להתמודד בסיבוב שני מול המתמודדת כחלון כידור - וניצל ברגע האחרון, לאחר ששוקללו חמישה פתקי הצבעה של קולות החיילים. יחד עם חמשת הקולות, הוא קיבל את הרוב הנדרש של למעלה מ-40% מקולות הבוחרים, וניצח בסיבוב הראשון.

 


 

כחלון כידור, בת 53, נשואה ואם לשתי בנות, בעלת תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון וארץ ישראל ותואר שני במדעי המדינה. היום היא מסרה: "עשיתי מהפך, אפילו מהפך היסטורי - גם בניצחון וגם בכך שאישה היא זו שמובילה. כל זה יהיה לטובת עתיד העיר. אני בטוחה שאצליח להוביל את העיר.

 

"לדעתי המהפך החל כבר בבחירות הקודמות כשההפרש בין אפי לביני היה חמישה קולות, ובגלל זה לא היה סיבוב שני. כבר אז התושבים ואני הבנו שאפשר להדיח את דרעי. כל השנים האלו עבדתי למען הציבור ועזרתי לציבור שמאס בדרעי שהבטיח הבטחות בבחירות ולא קיים אותם. הפעם שוב הבטיח את אותן ההבטחות. הציבור אמר את דברו".

 

אפי דרעי מועצה כפר יונה  (צילום: חן ליאופולד)
הודח. אפי דרעי(צילום: חן ליאופולד)

 

דרעי עמד בראשות כפר יונה עוד בימים שהיא הייתה מוגדרת מועצה מקומית ולא עיר. בשנים האחרונות שינתה כפר יונה את צביונה ומישוב קטן הפכה לעיר הראשונה מבין יישובי הפריפריה של נתניה. בעיר הייתה תנופת בנייה גדולה של בתים צמודי-קרקע ובשנים האחרונות גם תנופת בניית מגדלי מגורים שהביאו תושבים רבים מחוץ לעיר להתגורר בה.

 

ראשי הרשויות המכהנים הוותיקים ביותר ()
 

 

הבחירות אתמול הביאו בשורות רעות לא רק לדרעי, שהחזיק בשיא שנות הכהונה בקרב ראשי העיר המכהנים. ראש העיר של מעלות תרשיחא ב-42 השנים האחרונות, שלמה בוחבוט, קיבל 29% מהקולות בלבד - ונאלץ להתמודד בסיבוב השני מול יוסף ברדא, שקיבל 33% מהקולות. 

 

יחיאל זוהר, ראש העיר נתיבות שמכהן בתפקיד מזה 29 שנים - מאז 1989, ניצח אתמול שוב - ויתחיל קדנציה שביעית ברציפות.

 

בגבעתיים נבחר ראש העיר המכהן רן קוניק ("גבעתיים שלנו") לקדנציה שנייה עם 86 אחוזי תמיכה. מאחר שקוניק היה המועמד היחיד לראשות העירייה, הוצבו בקלפיות "פתקים ירוקים" שאיפשר לתושבים לבחור רק את רשימתם למועצה ובכך להביע אי אמון במועמד לראשות העיר. סיעתו של קוניק זכתה ב-6 מקומות במועצה, סיעת מרצ 4, הבית היהודי 2, הצעירים 2, מחל 1, יש עתיד 1, גימלאים 1.

 

"אני מכבד את רצון הבוחר באהבה, מודה לכם על האמון והתמיכה הגורפת והסוחפת בי לראשות העיר", אמר קוניק. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
ראשת כפר יונה. שושי כחלון כידור
צילום: יובל חן
מומלצים