שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נוהגים בטויוטה קורולה, יאריס או אוונסיס ישנות? גשו למוסך
  כ-5,000 מכוניות מדגם קורולה וכ-1,000 אוונסיס מתחילת העשור הקודם יוזמנו יחד עם דגמים נוספים למוסכים המורשים בישראל כדי לשפר את מנגנון כרית האוויר הבטיחותית. כדי למנוע השבתת מנוע יוזמנו גם 22 בעלי GT86 הספורטיבית

  כריות האוויר המסוכנות של טאקאטה ממשיכות להכות בשוק הרכב. כעת אלה דגמים ישנים (מאוד) של טויוטה שמוזמנים למוסך לצורך החלפת יחידת ניפוח כרית האוויר מול הנוסע. אלא שבמקרה זה מדובר בהחלפה חוזרת של היחידה, אשר הוחלפה כבר בעבר כדי למנוע אפשרות של הטחת חלקי מתכת מסוכנים לכיוון הנוסע, בעת פתיחת כרית האוויר לאחר תאונה. לדברי טויוטה, "היחידות שיותקנו (כעת) מתקדמות ובטוחות יותר, מאחר והן כוללות סופח לחות החיוני לפעולתן התקינה לאורך זמן.

   

  אלפי קורולות ישנות למוסך (צילום: גלי תיבון) (צילום: גלי תיבון)
  אלפי קורולות ישנות למוסך(צילום: גלי תיבון)

   

  יש לציין כי למרות שהסיבה לכשל בכריות האוויר של טאקאטה - אשר אחראי לריקול הגדול בהיסטוריה (למעלה מ-100 מיליון מכוניות) - עדיין לא אושר רשמית, הערכות שונות גורסות כי מדובר בחדירת לחות למנגנון הניפוח, אשר לאורך השנים פוגעת בשלמות חלקי המתכת ולכן עלולה לגרום לפגיעות קטלניות בנוסעים ברכב בעת פתיחת כרית האוויר.

   

  בישראל יוזמנו למוסך בסך הכל 6,649 כלי רכב לתיקון שייארך כשעה אחת. ואלה דגמים:

  • קורולה - 5,062 מכוניות שיוצרו ב-2002-2003
  • אוונסיס - 420 מכוניות שיוצרו ב-2003-2004
  • יאריס - 1,118 מכוניות שיוצרו ב-2002-2003
  • פיקניק - 49 מכוניות שיוצרו ב-2002-2003

   

  גם הקריאה הנוספת של יוניון מוטורס, יבואנית מותג טויוטה, עוסקת בהחלפת חלק במערך הבטיחות. במקרה זה מדובר ביחידת בקרת כריות האוויר אשר לפי טויוטה, עלול להגרם בה קצר פנימי. כתוצאה מבעיה זו עלולות כריות האוויר שלא לפעול כאשר יידרשו לכך, או שיופעלו בטעות.

   

  כאלף אוונסיס ישנות - למוסך ()
  כאלף אוונסיס ישנות - למוסך

   

  בסך הכל יוזמנו למוסכים בישראל 1,022 כלי רכב לתיקון שיארך כשעה. ואלה הדגמים:

  • אוונסיס - 965 מכוניות שיוצרו ב-2005-2006
  • ורסו - 57 מכוניות שיוצרו ב-2006

   

  GT86 - למוסך (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  GT86 - למוסך(צילום: רועי צוקרמן)

   

  הקריאה האחרונה לתיקון מתייחסת ל-22 מכוניות בלבד, אך היא נדירה בתעשיית הרכב. לפי היצרנית היפנית, במכוניות מדגם GT86 שיוצרו במהלך 2012

  יש להחליף את קפיצי השסתומים במנוע, עקב חשש לשבר בתנאי עומס גבוה. ביצרנית מבהירים כי במקרה בו קפיץ השסתום נשבר, עלול המנוע שלא לפעול כלל או להפסיק את פעולתו תוך כדי נסיעה. במקרה זה מדובר בעבודה שצפויה לארוך כתשע שעות בהן הרכב יתבקש להשאר במוסך.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות. 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים