שתף קטע נבחר

מטוס קרב הוסט מהמסלול, רגע לפני שפגע במטוס אחר ובאנשי צוות

ל-ynet נודע כי מטוס קרב שחזר מגיחת אימון איבד את יכולת הבלימה וכמעט התנגש במטוס אחר ובאנשי צוות הקרקע. הטייס הצליח ברגע האחרון להסיט אותו ולהוביל אותו לתעלה סמוכה. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לקדמת המטוס

מטוס קרב f-16 ()
המטוס שהוסט לתעלה. הטייס הצליח למנוע פגיעה במטוס אחר ובאנשי צוות

בחיל האוויר מתחקרים תקרית בטיחות שהתרחשה אמש (ד') באחד מבסיסי החיל בדרום הארץ. ל-ynet נודע כי מטוס קרב מסוג סופה (F-16I) איבד את יכולת הבלימה וברגע האחרון הובל לתעלה צדדית כדי למנוע פגיעה במטוס אחר ובאנשי צוות. לא היו נפגעים באירוע, אך ונזק נגרם לחלקו הקדמי של המטוס.

 

מבדיקה ראשונית עולה כי לאחר שהמטוס שב מגיחת אימון הוא המתין בנקודה מוגדרת מראש בין מסלול הנחיתה לדיר התת-קרקעי שבו מאוכסנים המטוסים. בשלב מסוים, מסיבה שטרם הובהרה, איבד המטוס את יכולת הבלימה שלו בגלל תקלה באחת מהמערכות ההידרואליות.

 

המטוס החל בנסיעה וכדי למנוע פגיעה במטוס שלפניו ובצוות הקרקעי שפעל במקום, הצליח הטייס להסיטו לתעלה סמוכה, שם הוא נעצר. אחר כך הועבר המטוס לבדיקה.

 

בתחקיר שנערך עלה כי צוות המטוס תפעל היטב את תקלת הבלמים החמורה. התקלה תוקנה והמטוס צפוי לחזור בקרוב לפעילות.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר נחיתה מטיסת אימונים, במהלך נסיעה על מסלול טיסה, אירעה תקלת בלמים במטוס קרב. הטייסים לא נפגעו ולמטוס נגרם נזק קל בלבד. התקלה מתוחקרת על ידי הצוותים הטכניים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים