שתף קטע נבחר

פחות משבוע לטבח: כתובת נאצה רוססה על בית כנסת בקליפורניה

אלמוני ריסס "שיז***נו היהודים" על קיר בית הכנסת "בית יעקב" שבעיר אירוויין. המשטרה פרסמה תיעוד של המרסס בפעולה. מאז רצח 11 היהודים בפיטסבורג נרשמו מקרים נוספים של אנטישמיות ברחבי ארה"ב

 

 

 

בית כנסת בקליפורניה הושחת כשאלמונים ריססו עליו כתובת אנטישמית, פחות משבוע אחרי ש-11 יהודים נרצחו בבית הכנסת "עץ חיים" בפיטסבורג שבמדינת פנסילבניה. כך דווח ברשת CNN. מהמשטרה נמסר כי על קיר בית הכנסת "בית יעקב" שבעיר אירוויין רוססה הכתובת "שיז***נו היהודים".

 

המשטרה פרסמה סרטון ממצלמות שהיו באזור ובו נראה אדם הלובש ברדס בזמן שהוא משחית את קיר בית הכנסת. עוד נמסר מהמשטרה כי הסיורים באזורי המרכזים היהודיים בעיר יתוגברו בעקבות המקרה. "משטרת אירוויין פנתה לשותפיה בקהילה היהודית כדי לחזור ולהבהיר את מחויבותה לביטחון חברי הקהילה, בתי הכנסת שבהם הם מתפללים ומוסדות החינוך שלהם", נכתב בעמוד הפייסבוק של המשטרה.

 

בית כנסת בית יעקב באירו ויין, קליפורניה הושחת (צילום: AFP)
"שיז***נו היהודים". הכתובת על קיר בית הכנסת (צילום: AFP)

ראש העיר אירוויין אמר כי שני מקרים אנטישמיים: השחתת בית הכנסת וריסוס צלבי קרס בתאי שירותים במכללה באזור בתחילת החודש שעבר "מכעיסים ובלתי מתקבלים על הדעת".

 

"שני מעשי השנאה הללו שאירעו באזור, וביתר שאת הרצח שלא לצורך של 11 בני אדם חפים מפשע בפיטסבורג, מזכירים לנו כי דעות קדומות נותרו בלבם של אנשים נבזיים", אמר ראש העיר דון וגנר. הוא הבטיח לעבוד עם המשטרה וגורמים נוספים כדי לזהות את משחית קיר בית הכנסת.

 

צלבי קרס שרוססו על בניין בניו יורק (מתוך טוויטר)
צלבי קרס שרוססו על בניין בניו יורק(מתוך טוויטר)

"אסור לנו לקבל את האנטישמיות במדינה, לא נתעלם ממנה באירוויין", הוסיף, "נמשיך לעשות כל שביכולתנו לגנות אנטישמיות וכדי להגן על הקהילה היהודית באירוויין, ובני כל הגזעים, הדתות והרקעים האתניים השונים בעיר".

 

מאז הטבח בפיסטבורג נרשמו כמה מקרים של מעשים אנטישמיים ברחבי ארה"ב. לפני כיומיים תועדו צלבי קרס שרוססו על בתים בעיר ניו יורק, על מתקנים של חיל הים האמריקני באזור פילדלפיה ובמעלית באוניברסיטה בצפון מדינת ניו יורק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
כתובת הנאצה בקליפורניה
צילום: AFP
מומלצים