שתף קטע נבחר

הצוות שירדוף אחרי הומואים בעיר הגדולה ביותר בטנזניה

המפקח האזורי של מחוז דאר א-סלאם הקים צוות של 17 חברים שתפקידם לזהות הומואים ולרדוף אחריהם. בעקבות פנייתו לעזרת הציבור הועברו אליו יותר מ-200 שמות חשודים, שאת חלקם הוא אף פרסם בפומבי

הרשויות בטנזניה החלו לנקוט אמצעים נגד ההומואים במדינה במסגרת מבצע רחב שמטרתו עצירת "פריצות וחוסר מוסריות". פול מקונדה, המפקח האזורי של מחוז דאר א-סלאם, אמר השבוע כי התקבל "מספר מדהים של פניות" במסגרת המבצע לפרסום שמותיהם של הומואים ולחשיפת בתי בושת.

 

טנזניה נשיא ג'ון מגופולי אגרה 900 דולר כדי לפתוח בלוג ()
רודפים אחרי ההומואים ומבקשים את עזרת האזרחים. נשיא טנזניה ג'ון מגופולי

מקונדה אמר כי הוא מינה 17 חברי ועדה שמטרתם לזהות את כל הגברים ההומואים בעיר דאר א-סלאם. המטרה, לדבריו, היא לחסל את הזנות ואת ההומוסקסואליות במדינה. מקונדה טען במסיבת עיתונאים כי הציבור הגיש למשטרה את שמותיהם של יותר מ-200 בני אדם במסגרת המבצע. מקונדה אף פרסם את שמותיהם של האזרחים ששמותיהם נשלחו למשטרה באופן תדיר. הוא אמר כי חלק מהאנשים הללו הואשמו בהיותם הומואים

כי האופן שבו הלכו נראה "הומואי".

 

"יש לי מידע על נוכחותם של הומואים רבים במחוז שלנו", אמר מנקודה, "ההומואים הללו מתרברבים ברשתות החברתיות. תנו לי את שמותיהם והצוות שלי יתפוס אותם בתחילת השבוע הבא".

 

בטנזניה, כמו בלא מעט מדינות אפריקניות נוספות, קיימים חוקים המגדירים יחסים חד-מיניים כפשע. למרות שההומוסקסואליות אינה נחשבת לפשע בטנזניה, מעשה סדום נחשב לעבירה העלולה לגרור עונש בין 30 שנה למאסר עולם, בזמן שאקטים מיניים בין גברים, גם אם נעשו בהסכמה, יגררו גם כן עונש מאסר.


פורסם לראשונה 02/11/2018 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:AFP
נשיא טנזניה ג'ון מגופולי
צילום:AFP
מומלצים