שתף קטע נבחר
הוסף כתבה
הכי מטוקבקות

  שחקנים במכבי חיפה איבדו את הבושה

  עוד לא התקרר כסאו של המאמן המתפטר בכפר גלים וכבר שחקנים, כמובן בעילום שם, שופכים את תלונותיהם על פרד רוטן בתקשורת. לא מעט מהתשפוכת הזאת מעלה צחנה

  פרד רוטן נכשל. על מבחן התוצאה אין עוררין, ותשע נקודות בשלב זה של העונה זה מעט מדי לכל הדעות. פרד רוטן שילם את המחיר והלך הביתה.

   

  במועדון כדורגל מכבי חיפה נהוג לכבס את הכביסה, בעיקר זו המלוכלכת, בחוץ. כתבי החצר למיניהם נוהגים לנפק כותרות וכתבות בתדירות גבוהה כאשר הם מטבלים את המידע, מודלף בחלקו על ידי גורמים במועדון, איש איש על פי סגננו הייחודי והתבלינים האופייניים לו. עוד לא התקרר כסאו של המאמן המתפטר במתחם האימונים בכפר גלים, וכבר הפציעה כתבה באחד האתרים, ותוכנה אולי לא מפתיע, אבל בהחלט מכעיס. בכתבה מצוטטים שחקנים בקבוצה, כמובן לא בשמם, והם שופכים את ליבם ותלונותיהם על המאמן המתפטר.

   

  פרד רוטן (צילום: אורן אהרוני)
  פרד רוטן(צילום: אורן אהרוני)

   

  ולא מעט מהתשפוכת הזאת מעלה צחנה. הם מתלוננים שבחלק הטקטי הוא לא היה מסביר ולא מעיר ומציינים ש"לא במקרה היינו נראים כך". ובכן, לידיעת מקהלת המייללים, אתם לא רואים את עצמכם מהיציע ואולי לא רואים בכלל, אבל במשחקים רבים העונה הקבוצה נראתה מבחינה טקטית הרבה יותר מאומנת ומסודרת בהשוואה לעונות קודמות. הייתה הנעת כדור, נעלם כמעט כליל המשחק של להעיף כדורים למעלה שאפיין את הקבוצה בשנים האחרונות, היו תרגילים בקרנות ובמצבים נייחים והיה סדר במשחק עם פתיחה לאגפים. עובדה שאין עליה עוררין היא שחיפה הגיעה למצבי הבקעה טובים יותר מכל קבוצה אחרת בליגה. זה בוודאי שיפור לעומת עונות קודמות בהן התקשינו לראות אפילו מצבי הבקעה בודדים, שלא לדבר על בעיטות למסגרת. אז כנראה שלפחות בפן הטקטי המאמן ידע מה הוא עושה.

   

  עוד טענה היא שהמאמן היה "מפרק על כל טעות" והעניש את סאן מנחם לאחר שזה הורחק. ובכן, סאן מנחם הורחק בצורה טיפשית ופגע בקבוצה, ובקבוצות רבות בעולם מקובל להעניש שחקנים, בצורה כזאת או אחרת על מקרה כזה. אם אני יעקב שחר, וקורא את הכתבה המודלפת הזאת, לא הייתי מעז למנות את רוני לוי או אלי גוטמן לתפקיד המאמן, כי הם קשוחים ועלולים לפגוע בנפשם העדינה של המזמרים מחדרי ההלבשה של סמי עופר.

   

  רוטן עשה טעויות בהצבת שחקנים ובניהול משחק. אבל אין זו אשמתו שהשוער שלו ספג מספר גולים מטופשים שעלו לקבוצה בנקודות לא מעטות. רוקאביציה, עוואד, קראמר, וייסמן, אזולאי ואחרים החמיצו כל אחד וביחד עשרות מצבים טובים שכל אחד מהם יכול היה להניב שערים משמעותיים ולהביא את הקבוצה למקום אחר בפתיחת העונה. אז הזמרים מייללים ש"היו שחקנים שיוצאים מהאימון מבלי שהזיעו". האם מישהו מהמחמיצים הסדרתיים חשב אולי להישאר לאחר האימון, זה שיוצאים ממנו ללא זיעה, ומנסה להתאמן עוד כדי לשפר את ביצועיו החלשים? ואז מוסיפים החצופים טענה נוספת "שרוטן בא ואמר שאין לו שחקני נבחרת בזמן שלמכבי ת"א יש".

   

  וואוו, באמת משהו לא הגיוני כאן. בא מאמן, ובמקום מצעד הצביעות של העומדים על הקווים כאשר הם מקבלים מיקרופון, ואומר באופן גלוי את האמת, שאין לו שחקנים ברמת הנבחרת (ולא שהנבחרת משהו). אולי זמרי חדר ההלבשה לא שמו לב, אבל אין היום במכבי חיפה מישהו שמסוגל להוציא בעיטה כמו עטר או אצילי. חברים, רוטן עשה את השגיאות שלו והלך הביתה. אבל רוטן לא ספג גול בין הידיים, רוטן לא ספג כרטיס אדום מטופש, רוטן לא שבר את קו הנבדל, רוטן לא איבד כדור ליד הרחבה, ורוטן לא החמיץ מחמישה מטרים מול שער ריק. את כל אלה אתם עשיתם, והרבה. גם לכם יש חלק ויש אחריות.

   

  גם בבית"ר ירושלים הלך הביתה מאמן על תוצאות חלשות ויכולת ירודה של קבוצתו. אבל להבדיל מהזמרים בעילום שם, התייצב עידן ורד בשמו, ואמר את הדברים הבאים: "גם בלי מאמן על הקווים, היינו צריכים להיות עם יותר נקודות. זו בכלל לא שאלה. זה שגיא לוזון הלך זה לא אומר שהוא אשם בכל. הכל מתחיל בנו". נראה שעם הבדלי הגישות הללו לא נתפלא למצוא בהמשך העונה את המקהלה העליזה לובשת הירוק בפלייאוף התחתון, ואת בית"ר ירושלים בחלק העליון של הטבלה, וזאת בלי קשר לזהות העומדים על הקווים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל נחושתן
  שחקני מכבי חיפה
  צילום: גיל נחושתן
  מומלצים