שתף קטע נבחר

אביו של המפכ"ל הנבחר: "הוא הגשים לי את החלום"

שמעון אדרי, שעבד 53 שנה ב"מעגן הדיג" בחיפה, אמר ל-ynet בשיחה ראשונה כי "משה עניו, תמיד כיבד את הוריו. אני מתפלל שהקב"ה יאריך את ימיי כדי שאוכל לראות אותו מכהן כמפכ"ל". האם שושנה: "אנחנו שמחים מאוד"

 

 

"אני מתפלל שהקדוש ברוך הוא יאריך את ימיי כדי שאוכל לזכות לראות אותו מכהן כמפכ"ל". כך אמר בשיחה ראשונה עם ynet שמעון אדרי, אביו של המפכ"ל הנבחר משה (צ'יקו) אדרי. אדרי האב, שעבד 53 שנה ב"מעגן הדיג" בחיפה, אמר כי "משה עניו, תמיד כיבד את הוריו ואת הזולת. הוא היה ילד טוב ירושלים שהיה מנהיג מקטנותו". האמא שושנה הוסיפה: "אנחנו שמחים מאוד. אנחנו מברכים אותו שיצליח ויעשה את התפקיד שלו על הצד הטוב ביותר. החלום של אביו היה שהוא יהיה המפכ"ל".

 

לדברי האב, "נפגשתי עם קצינים בכירים שאמרו לי 'איך לא עשית עוד עשרה כמוהו'. בבית הספר, בכיתה שלו, מה שהיה אומר - כל החבר'ה היו שומעים ומבצעים. המורים היו אומרים לנו - לילד הזה יש עתיד. כשהיה סטודנט, אהב מאוד לטייל לבד. שאלתי אותו למה הוא מטייל לבד והוא אמר לי 'אולי אהיה מדריך תיירות'. אבל כנראה שנכתב לו משהו אחר, להגיע לגדולות".

 

 משה צ'יקו אדרי מפכ
המפכ"ל הנבחר בספר המחזור של ישיבת בני עקיבא בקריית שמואל(באדיבות: מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא)

"הוא לא חשב בכלל על המפכ"לות", אמר האב על בנו, שנבחר על ידי השר לביטחון פנים גלעד ארדן לרשת את רנ"צ רוני אלשיך. "הוא פרש לגמלאות ולא ציפה למינוי, ואז קראו לו למשרד לביטחון הפנים. כל חיי נפגשתי עם קצינים בכירים וייחלתי לעצמי שלי יהיה בן כזה והוא הגשים לי את החלום".

 

אדרי האב התייחס גם לרצח שירה בנקי במצעד הגאווה, אז כיהן בנו כמפקד מחוז ירושלים, ולתגובות הזועמות מצד הקהילה הגאה: "אני לא מצליח להבין את אלו שמבקרים אותו על האירוע במצעד הגאווה. הרי לא ייתכן שקצין יפקח וייקח את האחריות על התנהלות של כל תושב ותושב בירושלים. האחריות הייתה על מפקדי המרחבים, ועדת החקירה המשטרתית חשפה שהוא פעל כשורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות: מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא
המפכ"ל הנבחר בספר המחזור
באדיבות: מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא
מומלצים