שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנגבי: "נאמתי ללב של העם". נתניהו: "עצרת רבין הפכה לכנס פוליטי"
  השר מהליכוד שמע בוז וקריאות "תתנצל" לאורך כל נאומו בעצרת לזכר רצח רבין. הוא הגיב: "מאושר שהגעתי, גאה במאבק שניהלתי נגד אוסלו". נתניהו: "מרוממי חופש הביטוי מנסים להשתיק כל מי שלא מסכים איתם". בנט: "הפגנת שמאל מבישה. ימנים לא צריכים לבוא להפגנה שמטרתה הוקעת הימין"

   

   

  מהרגע שעלה על הבמה ועד לסיום דבריו נשמע בוז מחריש אוזניים וקריאות "תרד, תתנצל" - אבל השר לשיתוף פעולה אזורי לא מתחרט על הגעתו לנאום בעצרת לציון 23 שנה לרצח רבין. "אני מאושר שהגעתי, נאמתי לעם וללב של העם", אמר ל-ynet השר צחי הנגבי, מיד לאחר סיום נאומו אמש בכיכר רבין (יום שבת).

   

  "זה היה מאוד חשוב שהדברים שאני מאמין בהם יושמעו מעל הבמה הזאת מבלי לנסות להתחנף לקהל", הוסיף הנגבי. "הקדשתי את הנאום שלי לכך שאנחנו עם אחד והמסר הזה היה חשוב. העצרת נועדה לאחד ואני תרמתי את תרומתי לאחדות. נתנו לי לדבר ודיברתי מהמילה הראשונה ועד לאחרונה".

   

   

  קריאות בוז ותרד לצחי הנגבי בעצרת זיכרון רצח יצחק רבין הפגנה נגד הסתה (צילום: מוטי קמחי)
  הנגבי על הבמה(צילום: מוטי קמחי)
      

  קריאות בוז ותרד לצחי הנגבי בעצרת זיכרון רצח יצחק רבין הפגנה נגד הסתה (צילום: מוטי קמחי)
  הבוז להנגבי(צילום: מוטי קמחי)

  שלט צחי הנגבי תתנצל בעצרת זיכרון לרצח יצחק רבין ()
  המחאה נגד הזמנת השר מהליכוד

  בתגובה על הדרישה להתנצלות, אמר: "לא הייתי באותה מרפסת, לא הייתי באותה הפגנה עם נאומי הסתה. אני גאה במאבק שניהלתי נגד הסכמי אוסלו. זה היה לגיטימי והניסיון לייחס לחצי מהעם מילה של אדם קנאי אחד - הוא ניסיון שלא הצליח. עובדה שהציבור בחר בנתניהו כמה חודשים לאחר מכן". על קריאות הבוז הגיב: "לא ייחסתי לכך חשיבות. דיברתי לאנשים בבית שהיה חשוב להם לשמוע את הדברים שלי. החשוב הוא שקול הימין, המחנה הלאומי, נשמע כאן. לא נפקיר את העצב והגעגועים שיש לנו לצד השני של המפה. הכאב שלנו זהה ולכן אני שמח שהגעתי. הצטערתי שאני היחיד שהסכים להגיע".

   

  השבוע שיתף בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו פוסט שבו נכתב: "פרופורציות. 24 אלף חללי מערכות ישראל - יום זיכרון אחד. 6 מיליון חללי שואה - יום זיכרון אחד. רצח רבין - 10 ימי זיכרון". על אותו הפוסט אמר הנגבי: "יש כאלה שמטעמים פוליטיים מעצימים את הדעות לקראת שנת בחירות. חשוב לשמור מכל משמר על ניהול מאבק דמוקרטי".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב לאחר העצרת בטוויטר: "מצער שהפכו את עצרת הזיכרון לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לכנס פוליטי. אלה שרוממות חופש הביטוי בגרונם מנסים להשתיק כל מי שלא מסכים איתם".

   

  עצרת זיכרון רצח יצחק רבין הפגנה נגד הסתה (צילום: מוטי קמחי)
  אלפים בעצרת לזכרו של רבין(צילום: מוטי קמחי)

  צילום פייסבוק יאיר נתניהו שיתף שיתוף פוסט נרי אבנרי עצרת זיכרון רצח יצחק רבין ()
  הפוסט ששיתף יאיר נתניהו

   

   

  יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט צייץ בטוויטר וכתב: "הפגנת שמאל מבישה. קריאות בוז נגד הנגבי. לא הימין רצח את רבין אלא יגאל עמיר. כמנהיג הימין שמתנגד למדינה פלסטינית נמאס לי מהאשמות השווא השנתיות של השמאל. ימנים לא צריכים לבוא להפגנה שמטרתה הוקעת הימין. הלקח של השמאל הקיצוני - הימין אשם. הלקח שלי - לא לאלימות ולא למלחמת אחים. תבחרו".

   

  ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק אמר כי "כל הסיפור הזה על הסתה בשני הצדדים זאת מריחה שמאפשרת לנתניהו להלבין את חוסר היכולת שלו לעמוד בפני הציבור ולהגיד - 'עשיתי טעות, הסתנו. אנחנו לא ירינו, מי שעמד מאחורי הרוצח זה הרב דב ליאור, אבל אנחנו שמענו את הקריאות, אנחנו היינו במסע עם הארון קבורה ברעננה'. פיוס יבוא אחרי שמי שהיו אחראים להסתה יוכלו להסתכל בעיניי הציבור ולומר - 'טעינו'. ברגע שיש ניסיון לכונן על אדני שקר את כל השיח, אין שיח אמיתי של אחדות".

   

  בנאומו אמר הנגבי כי "עלינו לא לשכוח לעולם על מה חרבה ירושלים, על מה חרב בית שני - על שנאה. הרוצח בגבו של יצחק רבין היה מוכן להטיל עלינו עוד חורבן. הוא רצה לשלוט בהיסטוריה, לשלוט בנו האזרחים. הוא רצה לקצר את הדרך, הוא רצה לקטול נפש כדי לקטול מדיניות גם במחיר של קטילת הדמוקרטיה וגם במחיר של מלחמת אחים".

   

  הנגבי אמר כי "ההסכם שאושר באותם ימים, גם בממשלה, גם בכנסת, היה טעות מרה. כשהרוצח שלח את ידו לראש הממשלה, אני וכל אחד ואחת, שותפיי למאבק הפוליטי ההוא, הרגיש בדיוק את מה שחשו הישראלים בצדו האחר של המתרס האדיאולוגי - כאב וצער עצום. אם הייתי שם, הייתי חוטף את הכדור במקום רבין. עלינו לזכור תמיד שכולנו אחים. זאת הדרך לשמור ביחד על המדינה שלנו, שרבין לחם למען הגנתה וקיומה, ונרצח משום שפעל על פי אמונתו, שלא הסכמתי לה אבל זאת הייתה אמונתו".

   

  הזמנתו של הנגבי על ידי תנועת "דרכנו" הובילה לביקורת עוד בימים שלפני העצרת. "צחי, תתנצל", נכתב על שלט שהובא לכיכר ולהנגבי הוצמד מאבטח אישי. יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה אמש כי "אני לא הייתי מזמינה את הנגבי לעצרת. הליכוד הוביל את ההסתה אז ויותר מזה - הוא מוביל את ההסתה היום נגד מחנה השלום".


  פורסם לראשונה 03/11/2018 21:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים